freaks and geeks

freaks and geeks

Tümünü Göster [1]

81507 #1  #81507
25 eylül 1999 ilk bölümüyle nbc'de yayınlanan ve son bölümü de 17 ekim 2000'de yayınlanan amerikan gençlik dizisi. sadece 1 sezon 18 bölüm yayınlandı. güzel bir gençlik dizisiydi. türkiye'de ise cnbc-e'de yayınlandı.

“ben tanrı’ya inanıyorum, dostum. onu gördüm. gücünü hissettim. led zeppelin’de davul çalıyordu ve adı john bonham’di!”

konusu:

lindsay weir ve küçük kardeşi sam weir’in aile ve lise hayatını işliyor. lindsay başarılı bir lise öğrencisi. notları çok iyi; okulun matematik yarışma takımında. tam da ailesinin istediği bir kız. fakat babaannesinin bir gün beklenmedik bir şekilde ölmesiyle hayatını sorgulamaya başlar. hayatı tecrübe etmeye ve yeni şeyler keşfetmeye çalışan lindsay, eski arkadaşlıklarından sıyrılır ve herkesin freak (kaçık) dediği grupla takılmaya başlar.

freak tayfamız da sürekli dersleri asan ve ot içip kafa bulan insanlardan oluşuyor. değiştirdiği arkadaş çevresiyle kendi de değişmeye başlayan lindsay, ailesi ve eski arkadaşı millie tarafından yadırganmıştır.

başka notlar:

dizi yayınlandığı dönemde yeterli ilgi görmese de hak ettiği değeri sonradan görmüştür. time magazine tarafından 2007 yılında en iyi 100 televizyon dizisi arasında seçilmiştir. 2008 yılında entertainment weekly tarafından son 25 yılın en iyi 13. televizyon dizisi seçilmiştir. aynı yıl aol tv tarafından en iyi okul dizisi seçilmiştir. 2013 yılında tv guide tarafından seçilen en iyi 60 drama arasına girmiştir ve iptal edilenler arasında birinci olmuştur.

çok iyi bir müzik listesine sahiptir. dizinin giriş müziği joan jett tarafından seslendirilen bad reputation şarkısıdır. dizide çokça 80’li yıllardaki ünlü rock gruplarından bahsedilir. journey, the moody blues, rush, the who, led zeppelin, yes, pink floyd, styx gibi grupların şarkılarını hemen hemen her bölümde duyabiliriz. aynı zamanda geek tayfa tarafından da star wars, zindan ve ejderhalar ve dallas’a bolca göndermeler yapılır.

kullanılan kaynaklar:

http://www.imdb.com/title/t...

http://www.allocine.fr/seri...

https://fr.wikipedia.org/wi...

https://22dakika.org/freaks...

http://mentalfloss.com/arti...
(0)Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: