fuatavni

fuatavni

Tümünü Göster [29]

5487 #1  #5487
adam şu anda twitterdan yardırmakta kan dondurucu iddialar dile getirmekte açın okuyun derim. muhsin yazıcıoğlu ve gaffar okkan suikastleri ile ilgili ilginç şeyler söylüyor umarım belgelendirir bunları.
https://twitter.com/fuatavni
(0)
9229 #2  #9229
cemaate ve akp'ye dair çok ilginç bilgiler veren adam. takip edilmeli.
(0)
9741 #3  #9741
öyle bir iddiada bulunmuş ki insanın kanını dondurur.

"öcalan‘nın emriyle h.fidan avrupa‘da, öcalan‘a muhalif olanları mit‘e öldürtmüştür. öcalan infaz işlerinde pkk‘yı değil mit‘i kullanıyor."

(http://twitter.com/fuatavni...)

(0)
9969 #5  #9969
twitter'da yine fecahat iddialar kaleme almış. yaymak isteyenlere kolaylık olması açısından bunları toparlayıp yazıyorum. bb başbakanın kısaltması oluyor burada.

not: bu entry editlenip eklemeler yapılacaktır.

*****
rte nasıl halife olduğuna inandırıldı ve el kaide vasisi oldu:
*****

oligarşik danışmanlar ve özel seçilmişler yaklaşık 5 yıl önce bb‘yi dünya lideri ve islam halifesi olduğuna inandırdılar. hilafetin kuvvetli olması gerekirdi. paraların çoğu bu minvalde değerlendirildi. bb yaptığı yolsuzluğu din adına yapıyordu. dünya lideri, yarın hortlaması muhtemel vesayetlere karşı kuvvetli olmalıydı. diktatörlerin çoğu dolar ve altın zenginidir. arap krallarının zenginliği ve ihtişamı alınan dini fetvalarla bb için rol model oldu. islam halifesi hepsinden zengin olmalıydı.

iran irili ufaklı elkaide örgütleriyle ve hizbullah‘la sürekli dirsek temasındaydı. onları yurt dışında kirli eli olarak kullanırdı. ruhani‘nin gelişiyle yeni dünya düzeni içinde rol almak isteyen iran, büyüttüğü ve geliştirdiği bu örgütleri birine pazarlayacaktı. ruhani‘nin gelişi bir projedir. iran siyasetinde yeni bir ivmedir. a. nejat‘ın son yıllarında elkaide ağır ağır pazarlanıyordu.

elkaide‘nin tüm kirli işlerini ve organizesini üstüne almaya meraklı biri vardı. mücahit gelenekten gelen yeni islam halifesi erdoğan. özel seçilmişler kara para trafiğini yürütüyor ve bb‘ye ıslam ordularına sahip çıkması telkiniyle elkaide‘ye yardım ettiriyorlardı. elkaide‘ye para yardımı yapan yasin elkadı türkiye‘ye girişi yasak olduğu yıllarda bizzat bb‘nin konvoyu ile türkiye‘de gezdiriliyordu.

iran yıllardır desteklediği elkaide örgültlerini türkiye‘nin kucağına bırakarak geri çekildi. nükleer antlaşmaya zemin hazırladı. türkiye dünya siyasetinde iran‘ın yerini alırken iran bölgenin tek abisi konumuna gelmiş oldu.türkiye gittikçe içe kapanan bir ülke oldu. en son açıklanan raporda türkiye ve iran teröre destek veren ülkeler arasında zikredilse de yakında iran o rapordan çıkarılacak.

islam halifesi bb, yeryüzünde allah diyerek kan döken örgütlerin lideridir. maddi ve manevi destek vermiştir. dünya bunun farkındadır. islam halifesi, dünya lideri, islam adına mücahede derken paranın, makamın gücüne boyun eğen bb, ülkeyi karanlık dehlizlere sürüklemiştir. önümüzdeki seçimler ülkenin ya 3. dünya ülkesine dönüşeceğini ya da demokratik ve özgür ülkeler seviyesine çıkacağını belirleyecek. bb gerçekten haklıdır. bu hukuk, özgürlükler, demokrasi ve evrensel ilkeler adına türkiye‘nin bir istiklal mucadelesidir.

bb ülkeyi avuçlarına almak adına paralel yapı bahanesiyle tüm kurum ve kuruluşları işgal etmiş durumdadır. erdoğan rejimi kurulmuştur. akıbeti doğru okuyabilen hiç kimse bunu akp ve camia kavgası olarak göremez. erdoğan rejimi kazanırsa camia değil ülke kaybetmiş olacak.

****
mit nasıl pkk'nın tetikçisi olarak kullanıldı?
****

hakkari‘deki havaalanı terör sebebiyle, gecikiyor. hani artık terör yoktu. bölgeyi pkk‘ya peşkeş çektin en çok kürtler‘e eziyet ediliyor. pkk şehir merkezlerinde ellerini kollarını sallayarak vergi topluyorlar. hiç bir zaman pkk destek vermeyen kürtleri pkk‘nın eline bıraktın. bb‘yi sadece türkler değil, kürtler de affetmeyecek. b.atalay öcalan bütün kürtler‘in lideridir dedi. bir kişi ancak hain olsa bunu söyler. öcalan‘ın sabrını taşırmayın diye bb‘ye çağrı yapan bdp‘ye hiç bir tepki verilmedi. bb, öcalan karşısında dik duramaz. eli mahkum. pkk‘nın istediği her şeyi oslo‘da verdiler. elbette pkk eylem yapmayacak 30 yılık mücadeleyi kazandılar. bb muhalif tek şey söyleyemez. öcalan‘nın emriyle h.fidan avrupa‘da, öcalan‘a muhalif olanları mit‘e öldürtmüştür. öcalan infaz işlerinde pkk‘yı değil mit‘i kullanıyor.

***
akp döneminde türkiye nasıl bangladeş seviyesine indi:
***

senin döneminde adalet bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre cinayete kurban giden kadınların sayısı son 10 yılda yüzde bin dört yüz arttı. senin döneminde sigaraya başlama yaşı 10, alkolde 11, uyuşturcuda 12‘ye düştü. kimse senin korkundan sana bunları rapor edemedi. müferreh toplum mu dedin? senin döneminde, intihar edenlerin oranında yüzde 36’lık bir yükselişle en yüksek intihar kaybına ulaşıldı. haşhaşi mi dedin? emniyet‘e göre 2009-2012, türkiye’de yakalanan kokain miktarında % 572 esrarda son 5 yılda % 140 oranında artış oldu.

millete hizmet mi dedin? diyarbakır’da pkk’nın uyuşturucu koluyla mücadele eden emniyet gücünü millete hizmet için mi dağıttın? 3 çocuk mu dedin? senin döneminde evlenen çift oranı azalırken boşanan çift oranı ciddi biçimde arttı. aile kurumu ciddi oranda zedelendi. senin döneminde karapara aklama, yolsuzluk, rüşvet gibi suçları cezalandıracak hukuki yollar kapandı. toplumdaki ahlaki çöküntü artacak. senin döneminde laf çoğaldı ama manevi yaşamda gerileme oldu. şekilci, sloganik bir islamcılık üretildi. sana biat etmeyi farz sayanlar oldu.

senin döneminde toplumda dindarlığı yaşama konusunda anlamlı bir gelişme olmazken zahire bakarak liderini kutsama eğilimi arttı. senin döneminde müslümanlar, hırsızmış, allah diyerek memleketi soymuşlar deniyor. sen insanların dine bakışını kirlettin. kaybedenlerdensin. senin döneminde iyi şeyler de oldu elbet. hepsini kendinden bilerek egonu şişirip diktatöre dönüştün. yaptığın iyi şeyleri tek tek tüketiyorsun.

****
özel yetkili mahkemeler neden kaldırıldı?
****

dün cb‘nin imzalamayasıyla bereber özel yetkili mahkemeler kaldırıldı. cb bu yasayı imzalayarak hangi davalara engel oldu? bb aslında özel yetkili mahkemeleri kaldırtarak hangi davaların askıda kalmasını istiyor. öym‘den alınan davalar yıllarca bitmeyecek. geçen hafta malatya savcılığının talep ettiği dosyalara ankara savcılığı engel oluyor demiştim. malatya‘daki davalar çöpe gitmiş oldu. tunceli jandarma alay komutanlığı görevini yürütürken 1994 yılında hayatını kaybeden kazım çillioğlu dosyası artık neticelenmeyecek.

2010 yılında başlatılan soruşturmada çillioğlu’nun mezarı açılmış,bilirkişi raporu olayın intihar değil cinayet olduğunu ortaya koymuştu. çillioğlu‘nun cinayeti çözülseydi, ergenekon‘un en önemli ayağı ve istihbaratın pkk ile olan bağı çözülmüş olacaktı.çözülmesi istenmiyor. madımak katliamıyla ilgili başlatılan soruşturma rafa kalkmış olacak. yerel mahkemelere havale edilecek olan bu dosyada çözülemeyecek. sivas’ta 37 kişinin hayatını kaybettiği olaylara karışanlarla pkk terör örgütü arasındaki ilişki tespit edilmişti. bunlar, pkk’nın üst düzey bir ismiyle irtibatlıydılar. bu kişi, alevi ve sünnileri birbirlerine kırdıracak eylemleri organize ediyordu.

bb ve öcalan arasında nasıl bir anlaşma yapıldıysa, pkk‘nın bulaştığı tüm kirli işleri bb temizlemek için yoğun gayret sarfediyor. muhsin başkan‘ın dosyası, sona yaklaşmış olan malatya öym‘den alınıp kahramanmaraş cumhuriyet savcılığı‘na verilecek. her şey silinecek. kahramanmaraş yerel mahkemeler malatya öym‘nin aldığı mesafeyi 5 yılda alamaz. ankara savcılığı zaten malatya‘ya belgeleri vermiyordu. yedi yıldır sona gelinen zirve yayınevi davası, yeni mahkeme tarafından görülecek. binlerce sayfalık dosyalar yeniden incelenmiş olacak. bb ve cb elele vererek ergenekon ve pkk‘nın ilişkili olduğu dosyaların hepsini rafa kaldırmış oldu.
bu adamlar ne yapmaya çalışıyor?

****
akp döneminde ekonominin iyiye gittiği yalanı
****

insanların ekonomik verilere olan ilgisizliğinden ötürü, ekonomiyle ilgili insanları hep olmayan rakamara inandırdılar. en büyük yalan türkiye‘nin dış borcu azalıyordu. ımf‘ye olan borç 426 milyon dolardı kapatıldı ama dış borcumuz 300 milyar dolara ulaştı. halkın refahı arttı, yaşam kalitesi düzeldi deniyor. oecd yaşam kalitesi verilerine göre yaşam kalitesi konjonktürel olarak geriye gitti. işsizlik azalıyor dendi. akp iktidara gelene kadar işsizlik hiç %9‘u aşmadı. 10 yıllık akp döneminde %10‘nun altına düşmedi. cari açık tüm dönemlerin en yüksek seviyesini ulaştı. cari açıkla milli gelir oranı herşeyi ele verir. avrupa‘nın en kötü oranına sahibiz.

merkez bankası döviz rezervleri 100 milyarı aştı deniyor. bu rezervin yarısından fazlası bildiğiniz emanet para. 20 milyarı altın rezervi. türkiye dünya ekonomisinde 16. sıraya yükseldi. sırası doğru yükseldiği yalan akp geldiğinde türkiye zaten dünya 16.‘sıydı. türkiye‘nin 2000 yılıyla 1990 yılını karşılaştırmak ne kadar doğruysa 2014 yılı ile 2002 yılını karşılaştırmak o kadar doğru. hukuka güven ve istikrar oluşacak düşüncesiyle ülkeye giren sıcak para çok önemliydi. artık hukuk kalmadığına göre sıcak para hayal oldu. halka istedikleri rakamları istedikleri şekilde yorumlayarak algı oluşturdular. propagandayla ekonomiyi düzgün gösterdiler.

fed piyasaya para sürmeyeceğini açıklandığı andan itibaren ülke dar boğaza girdi. babacan 8 aydır bununla boğuşuyor. sıkıntı yeni değil. babacan çırpınarak ekonomiyi düzlüğe çıkarmaya çalışırken, ekonomide hayaller satan y.bulut danışmanlığa getirildi. tam fiyaskoydu. faiz lobisi kavramını bularak bb‘nin gözüne giren bulut‘un danışman olmasının ekonomide oluşturduğu sıkıntılar yakında patlak verir. cumhuriyet tarihinde yapılan özelleştirmenin toplamından fazlası akp döneminde yapıldı. ülkede satılmayan kuruluş kalmadı. özelleştirmeden ve yabancı yatırımcıdan gelen para kaynağı kurudu. ekonominin kötüye gittiğini babacan çıkıp net şekilde ifade etmeli.

ekonomi iyiyse neden halkın çoğunluğunun cebine yansıyan bir şey yok. 10 yıl önce ay sonunu zor getirenler yine ay sonunu zor getiriyor. mücahitlikten, müteahhitliğe geçenler türliye‘de yeni bir zengin sınıfı oluşturdular. ekonominin iyiye gittiğini bir tek onlar savunuyor. kısaca evindeki bütün demirbaş malzemeleri satıp dışarda har vurup harman savunan günü birlikçi bir adam görüntüsü verev bir ülkeyiz. milyarlarca dolarlık ihale yolsuzlukları da ekonomiyi felç eden diğer bir sebep. bb çankaya‘ya çıkıp, kurtulma ümidi taşıyordu. olmayacak. iki yıldır m.şimşek, a.babacan bu durumun ızdırabını çekiyor. bb‘nin uzun zamandır haz almadığı bu adamlara ekonomiden dolayı eli mahkum. ekonomi 17 aralık‘tan sonra kötüye gitti tezi koskoca bir yalan. ekonomiden anlayan bir çok uzman olduğundan artık bunu dillendirmiyorlar. erdoğan rejimi‘nin büyüsü bozuluyor. sis bir dağılsın o zaman ekonomi uzmanları size bu gün yazdıklarımı tek tek anlatacaklar.

(0)
10648 #7  #10648
gezi olaylarını, berkin'i yazsın diye mention üstüne mention attım, zaten yazacağı mı vardı benim mentionları mı gördü bilmiyorum ama sağlam döktürüyor şu an. rte'ye ve berkin'in cenazesi hakkında patavatsız ve çirkin açıklamalar yapan bakanlarına alabildiğine giydiriyor.
(0)
11090 #8  #11090
sabah ilk iş olarak, kendisinin tweetlerini sevgilisinden gelen mesajlardan önce okuyan hayranları varmış.
cemaatçi, şakirt falan ama kalemi kuvvetli. tweetlerinden cemaatçilik yaptığı kısımları ayıklarsanız gayet de güzel giydiriyor muktdirlere. laikçi, ulusalcı, solcu, gezici vs. cephelerde bir muadili olmadığı için de insanlar takip ediyor.

cemaatçi olmayanı vardı da biz mi takip etmedik?(0)
11300 #9  #11300
ses kayıtlarıyla ilgili yeni iddialarda bulunmuş;

1. suça bulaşmış ve gücün verdiği körlükle her şeyi telefonda konuşmuş erdoğan ailesinin tahmininizin çok üstünde yasal ses kayıtları var.
2. bb bunu çok iyi bildiğinden günlerdir oğlu, kızı ve yakınlarının konuşma kayıtlarını silmesi için üç gsm şirketine baskı yaptı, yapıyor.
3. gsm şirketleri bunun mümkün olmayacağını söyleyip direnmeye çalışıyor. maliye üzerinden maddi bask şantajıyla karşı karşıyalar.
4. a.tivinkli bb'nin isteği üzerine ses kayıtlarını silmek için devrede ve yoğun gayret sarf ediyor. gsm şirketleri baskıya dayanamayabilir.
5. bb ailesinin ses kayıtlarını sildirmeyi başarsa bile kayıtlar çoktan arşivlenerek delil dosyalarına konulmuş. bunu bilmeyecek kadar aciz.
6. ailesinde kim kiminle nasıl telefon trafiği kurmuş hepsinin bilgisi mevcut olan gsm şirketleri hukuksuz bir adım atar mı zaman gösterecek
(0)
11331 #10  #11331
'sen masumları dinleyip kayda alırken, bilmediğin bir şey vardı. senin kirli işlerin ve yaptıkların da asla unutulmadı.
korkma titre.

sen türkiye'yi kısıklı'daki evin halkı da oğlun bilal mi sandın?
hesaplarını kabartırken hesap sorulmaz mı sandın?
korkma, titre.

dualarla, gözyaşlarıyla, ızdırapla seni oraya getiren halk, seni bağırta bağırta indirecek oradan diye korkuyorsun değil mi?
korkma titre.'

öyle laflar ediyor ki, cemaatçiliğini falan bir tarafa bırakıp 'respect!' diye nara atıyorum. şiir yazar gibi ayar veriyor. ulan ben rte olsam ve bu laflar bana edilse kafama bütün bir şarjörü boşaltırdım.
adam reis beyler.

(0)
11606 #11  #11606
eli palalı ak gençliği 17x140 karakterle nokta atışı yaparak özetlemiş.

1.muhafazakar ve gecekondu gençliğinin zengin üst sınıf olarak nitelendirilenlere karşı hem aşağılık kompleksi hem de öfkesi vardır.
2.muhafazkar çizgilerine rağmen bu öfke onları mafyavari şiddete baş vurmaktan alıkoymaz. ezildikleri kadar ezme mantalitesine sahiptirler
3. karakteri birilerine sığınmaya meyilli olan aşağılık kompleksine sahip gençler özdeşim kuracakları lider profili ararlar.
4. bb, mafya babalarına özenen gençlerin kendilerini tanımlayabildikleri lider konumuna gelmiştir. akp gençliği bb'ye reis diye hitap eder.
5. bb'nin gölgesinde kalan partinin büyükleri ona beyefendi demeyi tercih ederler 'reis' ve 'beyefendi' bb'nin en çok haz aldığı hitaplardır
6. dış politikanın sarpa sardığı değerli yalnızlık günlerinde 'reis' ve 'beyefedi' kavramları kabile devletine dönüştüğümüzün resmi olmuştur
7. partinin politikalarıyla beraber kullandığı dil ve yeni gençliğin kendini tanımlama şekli de son yıllarda tamamiyle değişmişti.
8. bir çok ilde maalesef toplum içerisinde dikkate alınmayıp değersizleştirilen gençler akp gençlik kollarına üye olup kendine yer edindi.
9. gücün sembolü olan erdoğan onlar için mukaddesti ve mutlak biat edilen liderdi. akp rozeti takmak gücü elinde tutmak anlamına geliyordu.
10.ankara yeni mahalle'de sokağın suça meyilli gençleri akp gençlik kollarına üye olarak özel kimlik çıkarıp, polislere kafa tutuyorlar.
11. türkiye'nin bir çok yerinde suça bulaşan akp gençliği ankara'dakiler gibi partinin gücünü kendilerine kalkan yapmış durumdalar.
12. yozlaşan ve aşağılık kompleksi taşıyan zayıf karakterli ve heyecanlı her genç, kendine en yakın lider olarak erdoğan'ı görüyor.
13. erdoğan, bilerek ve isteyerek yaptığı mağdur edebiyatı ve arabesk tavırlarıyla akp gençliğini kendine bağlamış durumda.
14. bb'nin medya patronunu ağlatması ne kadar içimizi acıtmışsa bu insanlar karşısında kendini aşağılanmış hissedenleri o kadar memnun etti.
15. a. öymen ve n. ılıcak karşısında, a.selvi, n. alçı ne kadar eğrelti durursa dursun akp gençliği için özlenen ve beklenen bir duruştur.
16. abdulkadir selvi'nin, kadri gürsel'e 'siz beyaz türkler' diye çıkışı yarım asırlık bir kompleksin dışa vurumuydu. ezilmişlik sendromu..
17. bb, türkiye'nin değil ezilmişlik sendromu yaşayan entellektüel görünümlü kısır fikirlilerin ve itibarı olmayan gençlerin lideridir.

(bkz: occam'ın usturası)
(0)
12071 #13  #12071
üslubu çok ama çok etkili bir yazar. akıyor. heyecanlandırıyor.
(0)
12083 #14  #12083
aldığım duyumlara göre umut sarıkaya uykusuz'da kendisinin karikatürünü çizmiş. görenlerin duyanların insaniyet namına caps koyması rica edilmektedir.
(0)
12153 #15  #12153
adamı kapatamayınca twitter'ı kapattılar.
(0)
12159 #16  #12159
sırrı süreyya önder'le ilgili acayip iddialarda bulunuyor şu an.
(0)
12565 #17  #12565
rotahaber'de siftahını yapmıştır: (http://haber.rotahaber.com/...)
yalnız abi siftahı yapınca site göçmüş, trafiği kaldıramamış, link açılmıyor. giremeyenler için metnin kopyası:

erdoğan'a hayır demek, savaşa hayır demektir.

suriye'de risk altında bırakılan askerler vurulup savaşa girilirse bu günah tamamen erdoğan ve kadrosuna ait olacaktır. çünkü oraya saldırı olursa genelkurmay da ışid ve rejimle savaşa girecek. erdoğan ve ekibinin fiyaskoyla sonuçlanan suriye politikasından seçim öncesi bir zafer çıkarma isteği ülkeyi göz göre göre felakete sürüklüyor.

türkiye'nin suriye politikasını ilk andan itibaren ahmet davutoğlu, beşir atalay ve hakan fidan yönlendirmektedir. kararların icrası ise mit üzerinden yapılıyor.

suriye politikası bölgedeki tarihsel, sosyolojik gerçekler ve uluslararası realiteler dikkate alınmadan, ikbal peşinde koşan bu kadroların beklentilerine göre şekillenmiştir.

başbakan'a sunulan rapora göre, suriye'deki muhaliflere silah yardımı yapılırsa çoğu sünni olan suriye ordusu en kısa zamanda dağılacak ve esed en fazla 6 ay içinde iktidardan gitmiş olacaktı. 6 ay içerisinde en fazla 100 bin kişinin türkiye'ye göç edebileceğiceği bu sayının idare edilebilir olduğu, esed devrilidkten hemen sonra da bunların suriye'ye geri döneceği söylenmişti.

muhalifler başa geçince suriye türkiye'nin arka bahçesi haline gelecek, davutoğlu ve fidan çok önemli bir güç kazanırken, erdoğan muzaffer bir lider olarak bölgeye hükmedecek konuma gelecekti.

düşünülen hayal edilen buydu. hamasi duygularla ülkenin dış politikası belirleniyordu. sürecin başında konunun uzmanları tarafından yoğun bir gayretle yanlış yapıldığı anlatılmaya çalışılsa da yanlış diyenler hainlikle itham edildi. bu hayati ikazlardan biri de suriye'nin en muteber alimlerinden ramazan el-buti'den gelmiştir.

buti'nin, demokrasiye geçişin sağlanması adına rejime baskı yapılması, muhaliflerin iç savaşa kalkışması durumunda ülkenin içinden çıkılmaz bir duruma gireceği, en büyük zararın suriye'ye, ümmete, özelde türkiye'ye olacağı uyarısı dikkate alınmamış ve büyük bir nezaketsizlikle mukabele edilmişti. fidan gönüllü olarak girdiği suriye planını mit'in yürütülebilecek bir alt yapısının ve donanımın olmadığını biliyordu.

zaman geçtikçe takviye kuvvet olarak irili ufaklı el-kaide grupları türkiye üzerinden suriye'ye sokulmaya başlandı. ilerleyen süreçte kontrolden çıkan bu gruplar suriye'ye yapılan silah ve mühimmat yardımlarına el koyarak bölgede güçlü hale geldi ve esed'in uluslararası arenada kötünün iyisi olmasına katkı sağlayarak elini güçlendirdi.iran'ın ve esed'in işine gelen bu durum türkiye kamuoyundan saklandı.

abd'deki oval ofis'te başbakan ve fidan 'el-kaide ili ilgili gelişmelere göz yumuyorsunuz bu kabul edilemez' diye uyarıldı. gelinen noktada mit'in kışkıtması ve desteğiyle binlerce masum esed tarafından katledildi, ülke harabeye dödü ve türkiye teröre destek veren ülke konumuna düşürüldü.

suriye'de rejimin kontrolü iran'ın 'dmo'sunun eline geçmiştir. pkk uzantısı pyd kuzeyde özerklik ilan ederken el-kaide günden güne güçlenerek sınırımızda yeni bir tehlike halini almıştır.

şimdi hükümet içine düştüğü yolsuzluktan kurtulmak için türk ordusunu suriye bataklığına çekiyor. süleyman şah türbesine yönelik tehdit ve suriye'den gelen radikalllerin niğde'deki katliamı bu planın bir parçasıdır.

ve planın uygulayıcısı başta fidan olmak üzere yine aynı üçlüdür.savaş tamtamları arasında ordu suriye'ye sokulmak isteniyor. böyle bir gelişmenin oluşturacağı zemin pkk'nın türkiye ve suriye de özerklik-özgürlük sürecini kemale erdirecektir.

savaşa bahane edilen süleyman şah saygı karakolu ve türbesi'nde 30 türk askeri bulunmaktadır. karaolun çevresi bir hafta önce ışid'in kontrolüne geçmiştir. ışid bölgeyi ele geçirdikten sonra genelkurmay ikmal ve asker değişimini yapamaz duruma gelmiştir. genelkurmay bir haftadır dış işleri ile yoğun temas halinde. ışid'le diyaloğa geçilip durumun hallini istiyorlar.

dış işlerindeki yetkililer ısrarla ışid'le temas kurulamayacağını vurgulayarak, genelkurmay'ı ışid'e saldırmaya zorluyorlar. oradaki askerleri tamamen çekmenin faydalı olacağı 30 askerimizin risk altında tutulmaması gerektiği söylense de davutoğlu ve üst düzey devlet yetkilileri ısrarla oranın türk toprağı olduğu ve çekilmeyeceklerini vurgulayarak, genelkurmay'ın elini kolunu bağlamış durumdalar.

yapılması gerekenler ise çok basit

1 - asker tahliye edilecek
2 - süleyman şah karakolu'nun etrafına mayın döşenecek etrafı elektrikli tell vs gibi koruma önlemleri alınacak.
3 - bölgedeki ılımlı 'hso' unsurlarına lojistik ve para desteği vererek orayı korumaları istenecek
4 - sınırımıza mesafesi sadece 45 km olan bu bölgeye gerektiğinde sınırdan müdahale edilecek

bu kadar basit tedbirler alınabilecekken, orada risk altında bırakılan askerler vurulup savaşa girilirse bu günah tamamen erdoğan ve kadrosuna ait olacaktır. çünkü oraya saldırı olursa genelkurmay da ışid ve rejimle savaşa girecek. erdoğan ve ekibinin fiyaskoyla sonuçlanan suriye politikasından seçim öncesi bir zafer çıkarma isteği ülkeyi göz göre göre felakete sürüklüyor.

sonuç itibariyle erdoğan'a hayır demek, savaşa hayır demektir.
(0)
46062 #18  #46062
rte yandaşı olduğundan şüphelendiğim kişilik.
(0)
54655 #19  #54655
an itibariyle yardırmaya başlamıştır.

https://twitter.com/fuatavn...

türkiye bu boktan süreçten çıktığında herkesin en merak ettiği sorunun cevabı olacak kendisinin gerçek kimliği.

ve evet tek kişi değilmiş diyorlar.
(0)

Tümünü Göster [29]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: