game of thrones

game of thrones

Tümünü Göster [81]

17868 #21  #17868
gitgide yavaşlayan dizi. 5. sezonda hiçbir şey anlatmayacaklar diye korkuyorum. yavaş gitmelerinin sebebi bu dizinin entrika, ihanet ve kumpas dizisi olduğundan değil george r. r. martin
abimizin yavaş yazması. kitapların çıkış tarihi aşağıda:

taht oyunları - ağustos 1996
kralların çarpışması - şubat 1999
kılıçların fırtınası - kasım 2000
kargaların ziyafeti - kasım 2005
ejderhaların dansı - temmuz 2011

adam 5 kitabı 15 senede yazmış. dizinin her sezon 1 kitabı bitirdiğini düşünürsek gayet yavaş. 4. sezonda yer yer kitaptan ayrılacaklarının sinyallerini verdiler zaten. umarım kitaptan çok kopmazlar ve sonunu bağlayabilirler.

not: kitap spoileri alınır. gelip benim zevkimi piç edebilirsiniz.*
(0)18855 #22  #18855
s4e5 gayet güzeldi diyebilirim. oberyn martell'in cıvıklığını ortadan kaldırıp ağır adam imajı vermeye başlamışlar. 2 meme göstermek uğruna kitaptaki karakterlerin çarpıtılması ritüeline son verilmeli, memeleri yine gösterin ona hiçbir itirazımız söz konusu olamaz, ama hikayeyi saptırmadan da meme gösterebilirsiniz öyle değil mi? lütfen bunlara dikkat edelim.
(0)18950 #23  #18950
s4e5 berbattı. inanılmaz bayık bir bölüm olmuş. cersei'nin saçma salak diyalogları son derece gereksiz vakit öldürgeci işlevi gördü. craster's keep'te aksiyon kasmışlar, kitapla alakası yok ama güzel aksiyon olmuş diyebilirim. ama cersei'nin diyalogları son derece gereksizdi. oberyn'in de cersei yerine tyrion'la o karizma diyaloglarını koysalar çok daha iyi olurdu. tywin lannister sahneleri her zamanki gibi muhteşem olmuş. greyjoy'ları umarım bir dahaki bölümde görürüz. spoiler olamayacak kadar bayık bir bölüm olduğundan spoiler ibaresi koymadım dikkat ederseniz.
(0)19536 #24  #19536
dizi ve kitaplardaki önemli karakterlerin anime tarzında çizilmiş resimleri: http://d24w6bsrhbeh9d.cloud...

herkesin ismi yazıyor. dizide gördüğümüzden çok kitaptaki tasvirlere daha çok benziyorlar sanki.
(0)20068 #26  #20068
s04e06 tyrion reisin sahneleri hariç götüme benzemiş.

--! spoiler !--

bir defa khaleesi'nin dert dinlemesi ve tyrion'un mahkemesi hariç hemen hemen bütün sahneler uydurmasyon, hiçbiri kitapta yok. hadi aksiyon olsun drama olsun diye kitapta olmayan bir iki şey eklenmesi tamam da, bunlar son derece gereksizdi. asha theon'u kurtarmaya girişmiyor. theon'un insanlıktan çıktığını, kişiliğini kaybettiğini zaten daha önceki bölümlerde ziyadesiyle gördük, gereksiz uydurma sahnelerle bir daha gözümüze sokmanın ne gereği var?

khaleesi sahneleri kitaptaki gibiydi ama beni baydı. gerçekten iyi olan tek sahne tyrion'un mahkemesiydi. oradaki oyunculuk bütün bölümü kurtardı diyebilirim. peter dinklage dizi tarihindeki gelmiş geçmiş en muhteşem oyunculuk örneklerinden birini sergiliyor.

--! spoiler !--
(0)21084 #27  #21084
s04e07 bir önceki bölüme göre daha başarılıydı. mountain recastingi olmamış, o psikopat herifi hiç yansıtamıyor o aktörün sıfatı bence. hiç beğenmedim, ilk aktör daha uygundu o karaktere.

--! spoiler !--

daario ve kezbanımız daenerys'in olayı çooook daha sonra oluyordu. ama onun dışında hey şey kitaba çok uygun olmuş, takdir ettim. jon snow duvarın savunması için kıçını yırtıyor ama dinleyen yok garibimi. mance gelsin de görün ebenizinkini, salaklar.

arya adam öldürme konusunda ustalaşıyor, aferin. tyrion-oberyn reislerin sahneleri on numara beş yıldızdı. hele de oberyn reis'in tyrion bebekken casterly rock'a yaptıkları ziyareti anlatması güzel bir sürpriz oldu. cersei her zamanki gibi pislik peşinde, bir kez daha tiksindim kendisinden.

--! spoiler !--
(0)21091 #28  #21091
4. sezonun 7. bölümü, bu sezonun en güzel bölümlerinden biriydi kesinlikle. muhtemelen de en büyük sebebi, kitaba çok uygun kalınmasıydı. tabi aksiyon bekleyenler sevmeyebilir gel gör ki bu dizi spartacus değil.

--! spoiler !--

tyrion'un sahnelerinin hepsi cidden güzeldi. ben aşırı beğendim. jamie'nin, "i'm the last friend yo've got" sözünü görmeseydim büyük hayal kırıklığı olurdu. aynı şekilde bronn'la konuşmaları, bronn'un niye onun için savaşmadığı da çok güzel oldu. yine başka salak bir sebep uydururlar kitaptan saparlar diye korkuyordum. tabi çok da güzel çekilmiş. dinklage'in oyunculuğu da şahane. duygulandırmayı başardı o sahne. red viper'la muhabbetleri insanın içine ayrı işleyen türden.

genel olarak bu kadar hayal kırıklığından sonra çok beğendiğim bir bölüm geldi fakat tyrion sahnleri o kadar hoşuma gitti ki, başka yerlere değinmeye gerek görmüyorum. **

--! spoiler !--
(0)21097 #29  #21097
--! çok hafif spoiler olabilir !--

mountain konusunda yazmadan duramayacağım efendim. bir defa, vargo hoat ve bloody mummers çetesini diziye adam gibi yansıtmadıkları için herifin o muazzam boyutlardaki psikopatlığını ve vahşiliğini yansıtmayı da beceremediler, yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. o adamın insana dehşet veren manyaklığını öyle 3-5 adam kesmeli kasap sahneleriyle veremezsiniz. zaten diziyi izleyenler kesme biçme ve kan revan sahnelerine artık alıştı, o sahneler öyle bir şok etkisi yaratmıyor be annem. hadi arya'nın harrenhal'da duyduklarını es geçtiniz, ama vargo hoat gibi kitapların her tarafında durmadan adı geçen bir karakteri harcayıp ve dağlara taşlara korku salan manyak katiller çetesini kesip biçip olduğunun 10'da biri kadar yansıtırsanız, mountain'in vargo'ya yaptıklarını tamamen es geçerseniz, olayı 3-5 barsak deşme ve doğrama sahnesiyle kurtaramazsınız. adamın sıfatı zaten hiç olmamış, bildiğin iri kıyım salak bir bully tipi. oysa gregor clegane karanlık, ürkünç, herkesi korkudan altına sıçırtan, 7. cehennemin dibinden fırlayıp gelmiş bir tipti. bu seçilen aktörde o 'karanlık' aura kesinlikle yok.

olmamış, otur sıfır.

--! spoiler !--
(0)24789 #30  #24789
s4e8'i tahammül edemeyerek izledim. aslında önceki bölümler için de aynı şey söz konusuydu. konu anlatımları çok kopuk olmakla birlikte gereksiz ayrıntılara gereksiz yere önem veriyorlar. zaten 50 dk'lık bir süren var, koskoca hikayeden bir parça anlatman gerekiyor, eline geçen bu şansı da rezil şekilde kullanıyorsun.

bu mükemmel eserin bu şekilde çekilmesi ciddi anlamda rahatsızlık vermeye başladı. epik bir dizi çekebilecekken, güzelim hikayeyi mahvetmeye başladılar. ilk 3 sezon yine iyi götürmüştü ancak bu sezon durumları hiç de iç açıcı değil.
(0)24941 #32  #24941
son sezonun ortalarında bıraktığım dizi. vikings'i keşfettikten sonra çay partisi gibi gelen dizi. tyrion dışında pek de fazla orijinal karakter bulundurmayan dizi.
(0)24955 #33  #24955
--! spoiler !--
s04e08 red viper-mountain dövüşü hariç yarrak gibi olmuş. kesin peter jackson'a çektirmişler bu bölümü, bu kadar götten sallamak da olmaz ki kardeşim ya. hadi kitapta 10 yaşında bir velet olan missande'yi koskoca kadın yaptınız anladık da hadımlı unsullied grey worm'la romans hikayesi de ne oluyor? ulen canına yandıklarım zaen dzide zotrilyon tane aşk hikayesi var, her bölüme romans koymak zorunda mısınız?

ayrıca sansa'nın öyle rol kesmesi de hiç olmamış, öyle ezik bir hatun mümkün değil öye rol kesemez mutlaka bir yerinde sıçar batırır.

yine koskoca bölümde o efsane düello ve daenerys'in mormont'u kovması dışında bir bok anlatmamayı becerdiniz, tebrikler.

--! spoiler !--
(0)24978 #34  #24978
ciddi ciddi izlememeya karar verdiğim dizi. dizi çekimleri oldukça popülist bir şekilde ilerliyor, hadım karakterin bir hatuna aşık olması ilginç olsa da açıkçası şu dizide merak edebileceğimiz bir konu değil. sen sir barristan selmy'nin 6 golden cloack'ı kestiğini gösterme, sopayla büyük bir komutanı geberttiği sahneyi çekme onun yerine saçma sapan konuları işle, esas amaçtan uzaklaş. yemin ediyorum artık baydı bu dizi. red viper'ın dövüş sahnesi gibi ayrıntılar için de tahammül edemeyeceğim. bu diziyi peter jackson çekseydi 1000 kat daha iyi çekerdi, adam üst düzey bir yönetmen. got ekibini yönetenlerle karıştırılmamalı. zaten isteyeceği parayı da hayatlarında karşılayamaz çekim yapan firma. kitaplarını okurum geçerim. sinirimi bozmaya cidden gerek yok.
(0)25568 #35  #25568
2 bölüm sonra tekrar 9 ay beklememiz gereken dizimiz.

--! spoiler !--

oberyn martell dizide gelmiş geçmiş en karizma adamdın gözümde lakin dağı yere devirdikten sonra manitaya bakış atmak nedir amk. liseli kavgası mı bu ? kesicektin kolunu bacağını sonra yaptıracaktın itirafını.

--! spoiler !--
(0)26256 #38  #26256
4 sezon 9 bölümden spoiler içerir birazdan yazacağım şey lütfen dizinin bu bölümünü izlemeyenler okumasın.

--! spoiler !--
--! spoiler !--

ah ulan ygritte.. çok duygulandım lan. jon snowun seni görünce gülümsemesi.. ölmemeliydin lan. ölmemeliydin işte amına koyum. dizideki en beğendiğim hatun öldü amk. ulan martin yatacak yerin yok.

--! spoiler !--
--! spoiler !--
(0)26385 #39  #26385
--! spoiler !--


--! spoiler !--


s4e9 itibariyle bütün bölüm boyunca castle black ten başka bir yerin gösterilmediği dizi. jon snow un duvardan ayrılıp ne yapacağı merak konusu iken, ygritte ablamızı ölmesi de bizi derinden üzmüştür. sezon finalini ve tywin lannister ı merakla beklemekteyim !

--! spoiler !--


--! spoiler !--

bu da 4. sezon 10. bölümün fragmanı
http://www.youtube.com/watc...
(0)26395 #40  #26395
--! spoiler !--
s04e09 eh işte denebilecek bir bölümdü. kitapta jon snow'un muhteşem stratejileri ve night's watch adamlarını gazlaması doğru düzgün yansıtılamamış, ama savaş sahneleri genel olarak başarılıydı diyebilirim. ygritte'in ölümü olması gerektiği gibi acıklı oldu. kapıyı savunan biraderlerin sahneleri de duygulandırıcı olmuş.

ayrıyeten wildling'ler arasında en medeni kavim olan thenn'lerin yamyam barbarlar sürüsü olarak gösterilmesine de fena halde sinir oldum. o adamlar medeniydi ulan!

bir de sam'in aşk meşk muhabbetini kesip başka pov'leri gösterseler fena olmazdı. tamamen savaş görmek isteyen fan kitlesine hitap etmiş diyor ve kaçıyorum efendim.

--! spoiler !--
(0)Tümünü Göster [81]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: