game of thrones

game of thrones

Tümünü Göster [81]

27578 #41  #27578
4 sezon finali bölümüyle babalar gününe özel bir bölüm yapmışlardır. baba sevgsini vurgulayarak babalarımızı ne kadar sevmemiz gerektiğini belirtmişlerdir.

o değil de, game of thrones normalde hiç ara vermeden devam eden bir dizidir, halbuki bu sene sanırım 2 hafta önce bir haftalık ara vermişlerdi. kesin final bölümünü babalar gününe denk getirmek istediler, başka açıklaması olamaz.
(0)27604 #42  #27604
4. sezon finali bir kaç beklentimin gerçekleşmemesine ve ummadığım değişikliklere rağmen muhteşem olmuş. bir kaç şey* daha görseydik mükemmel olabilirdi.

--! kitap&dizi spoiler !--

sonunda az da olsa stark'ların yüzü güldü ya lan. yani yani ayrılar, haneleri göçtü belki ama hepsi için durum mevcuttan daha iyiye gitti gibi. mutlu ve umutlu stark görmeyeli 39 bölüm olmuştu sanırım dklfgdf.

o değil de fnal sanhesi tamam o olmadıktan sorna arya olabilecek en iyi ashneydi belki ama, bırak dany'yi cersei'yi verme bu bölüm. koysan finale catlyn stark'ın dirilişini, mükemmel bir kapanış olmaz mıydı? neyse buna da şükür, geçen sezonun finali gibi rock star daenerys modunda bir şey olmadı en azından. ama bari, coldhands'i görseydik.

bloodreaven'ı da görerek dizide gözüken targaryen sayısı, yanlış saymadıysam ve inandığım teoriler doğruysa, 4. soyismini kullanmış toplamda 10. targaryen'ı da görmüş olduk. umarım bir sonraki sezon son fakat en önemli targaryen'a hasret kalmayız.

--! spoiler !--
(0)27662 #43  #27662
ilk kez bir sezon finalini khaleesi ile yapmadılar ya, yüzüm güldü içim açıldı yemin ederim..
(0)27680 #44  #27680
arya is coming,

valar morghulis.
(0)27692 #45  #27692
jaime ve tryion hakkında ;

--! spoiler !--
tysha olayının söylenmemesi tamamen ibnelikti,kitapları okuduğumdan beri o sahneyi belkiyordum allahsızlar!

--! spoiler !--
(0)28806 #47  #28806
tatile çıktığımdan 4. sezon finalini ancak dün izleyebildim. olmuş bence gayet.

--! spoiler !--

4. kitabı okuyanlar bilir, oradaki brienne sahneleri alabildiğine bayıcıdır. kitapta olmayan arya-hound takımı ve brienne karşılaşması bu yüzden o kadar batmıyor, iyi bile olmuş diyebilirim. mance rayder da stannis de karizma saçmaya devam etti. stannis'in o gandalf gibi gelişi, 2. sezonda tywin'in son anda gelip 'we have won!' dediği sahneden bile daha görkemliydi. stannis sapına kadar reis, aynı kitaptaki gibi hatta daha da reis.

bran, hodor ve reed kardeşlerin ormanın çocuklarının sığınağına varması sahneleri hayalkırıklığı yarattı resmen. ayrıca o ağaçla bütünleşen bilge dayı da öyle değildi yahu, alakası yok. jojen'i öldürmek nereden çıktı onu da anlamadım. her bölümde karakter ölecek diye bir zorunluluk var da biz mi bilmiyoruz? geçen bölüm de grenn'i öldürmüşlerdi. yahu kitapta ölmeyen adamları ne bokuna öldürüyorsunuz be yarraam, yeteri kadar adam öldü zaten bir bölüm de bırakın elleşmeyin anacım ya.

tyrion'un tywin'i eşek cennetine yolladığı sahneyi gereksiz derecede uzatmışlar, o kadar uzun diyaloglara hiç gerek yoktu bence. ama her iki aktörün oyunculuklarının azameti kurtardı durumu neyse ki.

arya'nın valar morghulis çekip braavos vapuruna binişi muhteşem bir final oldu, takdir ettim.
eyyorlamam bu kadar, 5. sezonda buluşmak üzere sağlıcakla kalın efendim.

--! spoiler !--
(0)49618 #49  #49618
beklete beklete baymış dizi. yine beklentileri karşılayacağını zannetmiyorum.
(0)49673 #50  #49673
s05e01 ile o kadar aradan sonra etkileyeci bir başlangıç beklerdik ama olmadı, neyse buna da ses etmiyorum, özledik diyorum ve

--! spoiler !--
cersei ile başladık, lannister ile devam ettik. jamie lannister ile ilgili birkaç vaat filan filan. az biraz tyrion hikayesi ve varys sonra khaleesi ve ejderha travmaları... bütün bölüm boyunca en güzel sahneler stannis, jon snow ve mance rayder sahneleri idi. bu üçlü içinde her birine ayrı sempati duyuyur, seviyor ve acıyorum.
--! spoiler !--

bugüne özel dorne şarabımı ritüelimi bile hazırladım, ama şarabın etkisinden daha kuvvetli olmalıydı bu bölüm! olmadı!
(0)49678 #51  #49678
5. sezonunun ilk 4 bölümü sızdırılmış dizi. vay anasını.
(0)49700 #52  #49700
sen beni 1 yıl bekletirsen ben de 1 gecede izlerim 5.sezonun ilk 4 bölümünü. çok iyi de oldu çok da güzel iyi oldu hbo!
(0)50240 #53  #50240
4 bölümdür daha yeni yeni ısınmaya başlayan s5e5 ile yeniden ortalığın karışacağına dair sinyaller veren dizi, merakla bekliyoruz efendim.

--! spoiler !--
khaleesi sonunda doğru yolu buldu ama helal olsun. ser barristan selmy olmadan da adaletli davranmayı ve aklın yolunu seçebileceğini gösterdi. barristan diyince nasıl kıydınız be dağ gibi adama neyse. şimdi daenerys'e bir şövalye lazım, bu kız eğer daario naharis denen dallamanın lafına bakmaya başlarsa vay haline. jorah mormont biran önce gelse bari.

stannis baratheon adamın kralısın, o tahtı en çok hakedensin, westeros'u düşünen başka bir aday daha yok. jon snow sen de yaşına göre çok bilgesin. aferin.

--! spoiler !--
(0)50325 #54  #50325
bu diziyle ilgili gelen eleştirilere gelen savunma argümanları genelde sığ. mesela en ufak game of thrones eleştirisine karşı gelen savunma, "aksiyon izleyen gitsin şunu izlesin" şeklinde. mesele sadece aksiyon değil, aksiyon da var, ama sadece o değil olay. asoiaf serisinde oldukça iyi bir hikaye elde edilmişken, kitaptan inanılmaz derecede sapıp kötü bir hikaye izletilmesi sorunun esas kaynağını oluşturuyor. bakın, hikayeden sapılması da değil problem. hikayeden sapılmasına karşın daha kötü bir kurgunun bize izlettirilmesi sorunu var. ha, sen kitapların dışına çıkıp, daha güzel bir hikaye elde etseydin sesimizi yine çıkarmazdık. kazın ayağı öyle değil malesef.

diğer taraftan erotik ve pronografik içerik de ayrı bir problem. yok ahlak bekçiliği yapmıyorum, ama biz meme ihtiyacımızı internetten rahatlıkla karşılayabiliyoruz. dizide büyük ölçüde bu içerik dayatması, anlatılacak onca konu varken şov amaçlı bir hal alıyor. reyting için yapıldığı oldukça belli bir olay. can sıkıcı. tekrar belirtiyorum, erotik sahneler sorun değil, ama bunlara ayrılan zaman yüzünden hikaye ilerlemiyor, pek çok bölümde de bir şey olmuyor. iyice türk dizilerine dönürdüler işi. 1 saat dizi izliyorsun ama sonucunda neredeyse hiçbir şey olmuyor. bizim diziler en azından 2 saate yakın, ama senin süren de kısıtlı. o kısıtlı süreyi berbat bir biçimde kullanıyorsun.
(0)50326 #55  #50326
beşinci sezonda altıncı bölümü ile bende artık kalitesini sorgulatmaya başlatan dizi. haydi diyelim ki kitaptan daha iyi bir senaryo yazacağınıza inandınız, kostüm filan süsleyip çektiniz ben de bunu yedim ama yeter artık be, kaç bölümdür hiçbir olay yok, saçma salak tesadüfler üzerine kurulu akışınız artık göze batmaya, rahatsız etmeye başladı.

--! spoiler !--

cersei margaery'i saf dışı bırakmak için uğraşıyor, oğlu olacak dallama tam bir çocuk zaten de tyrell ninesi neler yapacak bakalım.
theon, git kendini filan öldür ya, korkma ramsay o zaman bi' bok yapamaz.
ramsay, gelmiş geçmiş en psikopat karakterlerden birisin.
madem kitabı filan salladık little finger'ın başına çok korkunç birşey gelsin istiyorum, evet lütfen bunu yapın.

--! spoiler !--
(0)50467 #56  #50467
senaristlerin kitabı kenara bırakıp daha ilginç diyerek yakın türkiye politik tarihinden öykünerek paralel senaryo yazdıkları dizi.

--! spoiler !--

şimdi ayvayı yedin westeros, cersei paralel yapı tarafından hapse de atıldı, çıkınca ağzınıza s*çacak!

--! spoiler !--
(0)50779 #57  #50779
vay vay vay! bu son bölüm ne idi ya! resmen son 20 dakika nefesimi tuttum izledim. sanırım şimdiye kadar izlediğim en gerildiğim bölümdü.
(0)50786 #58  #50786
--! spoiler !--

aldığım duyuma göre altıncı sezona euron greyjoy olabilirmiş ve lady stoneheart'a olacakmış.

--! spoiler !--
(3)50797 #59  #50797
s5e8 ile beklenen aksiyonu boca eden dizi. bir türlü kıvamını tutturamadılar gitti. sezon sonuna doğru aksiyonun dozunu artırıp şok ederek bitirecekler sanırım.

--! spoiler !--

vee nihayet white walkers ve undead dolu bir bölüm gördük. söylemezsem çatlarım, jon snow ve wildling'lerin undead sahneleri bana doğrudan world war z 'yi hatırlattı. dragonglass gibi valyrian steel de her derde devaymış onu gördük. arya ilk görevini aldı, heyecanla bekliyoruz. sansa sen ne yapmaya çalışıyorsun bir anlasak. cersei'nin kafasına kafasına vurdukları sahnede ohhh dedim, yarasın. stannis'in oynadığı kumar ve ramsay'in planlarını merak ediyoruz. tyrion hakkaten sağlam bir advisor olacak, tyrion, jorah mormont ve khaleesi sahnesi çok iyiydi, kraliçe'nin hiç böyle bir danışmanı olmamıştı, ağzı açık kalmıştır cücenin monologunda.


--! spoiler !--
(0)50940 #60  #50940
--! spoiler !----! spoiler !--

stannis'in böyle şerefsizlik yapılması normal çünkü adam krallık için öz kardeşini renly'i öldürdü demir taht'ın manyağı olmuş artık keşke davos kızı da yanında götürseydi.inş bolton'lar derini yüzer.
yabancı wikiden baktım theon'un kız kardeşi olacakmış sezon finalinde muhtemelen balon greyjoy'un ölümünü görecez

--! spoiler !--
(0)Tümünü Göster [81]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: