game of thrones

game of thrones

Tümünü Göster [81]

51010 #61  #51010
dayanamadım yine izledim. gözlemlemiş olduğum bir konu var. aslında gözlemlediğim şeyin direkt diziyle ilgisi yok. bu daha çok verilen tepkilerle ilgili.

--! spoiler !--

biliyorsunuz sansa stark'a tecavüz sahnesi çok büyük tepki görmüştü. tecavüze tepki verilmesi normal, ancak bu kadar çok ölümün olduğu dizide, işkencenin de varlığı hesaba katıldığında sadece tecavüze tepki verilmesi oldukça ilgimi çekmişti. geçtiğimiz bölümde shireen baratheon'un yakılmasına nedense hiçbir tepki verilmemesi (bakınız dizideki olaya tepki verilmesi farklı bir kavramdır, yani durumun kritize edilmesi farklı, dizi ekibine sahneden ötürü kızmak farklıdır) oldukça şaşırtıcı bir şeydi. toplumun algısına göre tecavüz hiçbir şekilde kabul edilemez, ama bir kız çocuğunun yakılması makul bir durum. bakınız bu vajinanın kutsallaştırılmasıyla ilgili bir sorundur. ortada anaerkil kalıntılar mevcuttur. bu algıya göre vajina kutsaldır, yeni yaşamlar oluşmasını sağlar. bu yüzden ona karşı bulunulan bir saldırı yaşama yöneltilen bir saldırı demektir.

ben bu algıyı hastalıklı buluyorum. yani vajinayı kutsal görmek gibi anaerkil bir algı oldukça gerici bir yaklaşımdır. tecavüz elbette ki lanetlenmelidir. ancak bir dizide buna yer verilmesi tepki çekmemelidir. biliyorsunuz game of thrones ekibi bu konu ile ilgili çok büyük tepki görmüş, bazı kişiler diziyi izlemeyi bırakacaklarını bile söylemişlerdi. abi kız çocuğu yaktılar ya. o peki ne olacak? ona tepki yok. çünkü bu algıya göre insan canı vajina kadar kutsal değil. bakın tekrar söylüyorum, bu algı sistemi hastalıklıdır ve derhal düzeltilmelidir.

--! spoiler !--
(3)51037 #62  #51037
ilginç bilgiler öğrendiğim dizi.
spoiler değil dizide white walkerların modelllemsini yapan bir türkmüş.ismi onur çaylı
http://onedio.com/haber/gam...
ve ismail erol diye bir dublör oynamış sezonun 4 bölümünde türk oyuncu olarak sadece sibel kekilli yokmuş :d
http://www.imdb.com/...
dublör'ün imdb bilgisi
(0)51038 #63  #51038
game-of-thrones 557fa29adab49.jpg
5. sezonunun özeti: sıçtı hbo bez getir.
(1)51133 #64  #51133
"tamam hayat acımasız, ihanet her yerde, her zaman mertlik kazanmaz ancak bunları biliyoruz. edebiyatın başlangıcından beri bahsedilen konular. ee? sonuç? napalım yani? derinliği olmayan karikatür gibi karakterler, iki ejderha biraz da manzara ve seksten başka ne vaat ediyor bu dizi? sikerler böyle işi" diyerek son sezonunu tamamladığım dizi. kısacası çok abartıyoruz bu boku azizim. aşkı memnu'dan gerçekmiş gibi bahseden teyzelerden pek farkımız olmuyor bu şeyi birbirimize överken söyliyim.
(0)68506 #67  #68506
game of thrones 6. sezon türkçe altyazılı fragman arıyorsanız yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.
(0)70550 #70  #70550
--! spoiler !--

game of thrones 6.sezon 1.bölüm

--! spoiler !--


dikkat spoiler sonra lütfen küfretmeyinşu doran martell'in öldürülmesi kadar salakça bir hamle görmedim. ulan kadın (oberyn'in eski hatun) ulan embesil hırsla, intikamla devlet mi yönetilir? başına nasıl bir iş aldığının farkında mısın? bu nasıl bir kafa? naapıcan meerenle birleşip westeros'a mı dalacan? hay bin gerizekalı. tekrar ediyorum gerizekalı.

not:üslup çok kaba, mahalle ağzı oldu farkındayım lakin söylemeden edemedim. çok saçma bir adım.
--! spoiler !----! spoiler !--
(3)74249 #74  #74249
her yerde muhabbetine denk geldiğimde tek bir bölümün izlemeyi geçtim tek bir karakterini bile bilmediğim dizi. inat ettim lan izlemicem işte.
(3)78658 #75  #78658
spoiler içerir

birinci bölüm

akgezenler duvara doğru harekete geçecek

bran duvarı geçip yeni lord kumandanımız dolorous edd ile tanışacak.

sansa, jon ve diğer lordlar boltonlar ile olan savaşta aldatanlara ne olacağı ile ilgili tartışmaya girecek. sansa ve lyanna mormont ceza olarak aldatanların topraklarının diğerlerine verilmesini isteyecek ancak jon bunu kabul etmeyecek. hainlik eden lordları bağışlayacak. (bağışlamaktan ziyade cezalandırmayacak diyelim)

daenerys ve silahlı gücü dragonstone’ye erişecek. (stannisin olduğu bölümlerde vardı, merkezi krallığın -kings landing- yakınlarında olan bir ada) savaş hazırlığı ile ilgili konuşmak için bir çadırın içinde toplanacaklar. daenerys tyriona dönüp başlayalım mı ? (shall we begin ?) diye soracak ve bölüm bitecek.

ikinci bölüm

jon daenerys’ten, jon ve kuzeyin diğer lordları ile dragonstone’de tanışmak istediğini bildiren bir kuzgun alacak. jon ve davos ejderha camına sahip olup olmadığını öğrenmek için buluşmaya gidecek. (ejderha camını evvelki bölümlerde gördük. akgezenleri öldürmeye yarıyor.) bu sırada sansa winterfall’ın idaresi ile ilgilenecek.

dorne ve highgarden, lannisterler tarafından yağmalanacak.

jaime, olena tyrell ile highgarden’de karşılaşacak. ninemiz joffreyi zehirlediği de dahil olmak üzere herşeyi jamie’ye anlatacak. jamie’den hayatına kıymasına müsaade etmesini isteyecek (cerceinin eline düşmek istemiyor). jamie’de buna müsaade edecek ve olena tyrell zehir içerek hayatına kıyacak.

euron, yara’yı bulacak ve tutsak alacak. filoların çarpıştığı sırada theon denize atlayarak kurtulacak.

euron daha sonra dorneye saldıracak, elleria’nın savunuculuğuna yapan kızlardan ikisini öldürüp, elleria’yı esir alacak.

üçüncü bölüm

jon ve davos, dragonstone’ye erişecek ve sahilde tyrion ile buluşacak.

tyrion, jon snow ile daenarys’i tanıştıracak. daenerys jon snow’dan diz çökmesini isteyecek. jon kabul etmeyecek. bu sırada daenerys’e akgezenlerin konusunu açacak. ancak daenerys, jon’a inanmayacak. olayı gören davos ise daenerys’in dikkatini çekmek için jonun dirilişinden söz etmek isteyecek ancak jon anlatmasına mani olacak. tyrion ise ortamı yumuşatmak için daenerys’e yaklaşacak ve jon’nun emin biri olduğunu ve deli olmadığını söyleyecek. bunun üzerine jon snow, daenerys’in saygısını kazanacak. (tyrion ya adam küçük fakat tesirli)

jon, theon ile karşılaşacak. theon ona sansa’yı kurtarmak için yaptıklarını anlatacak.

arya winterfall’a dönüş yolunda, vaktinde ormana saldığı kurdu nymeria ile karşılacak.

jorah ve sam old town’da karşılacak. sam, jorahın hastalığı için rehabilitasyon bulacak.

bran winterfell’a geri dönecek.

dördüncü bölüm

arya winterfell’e geri dönecek. (starklar nihayetinde bi araya geldi bee)

daenerys nihayetinde westerosa erişecek. içlerinde samin babasının da olduğu bir kaç tane lordu ejderhalarını kullanarak cayır cayır yakacak.

tyrion, danerys’i merkezi krallığa(kings landing) dümdüz saldırmasına mani olacak. ejderhaların sivillere zarar vereceğini söyleyecek.

jammy, bronn ve lannister silahlı gücü daenerys ve silahlı gücü tarafından pusuya düşürülecek. lannister silahlı gücü yerle bir olacak, bronn ise jamieyi ejderhanın elinden son anda kurtaracak.

jon snow tek yolun birleşmek olduğunu ve diğer kralları inandırabilmek için canlı bir akgezene ihtiyacı olduğunu fark edecek.


beşinci bölüm

sam ile gilly old town’dan ayrılacak. winterfell’a doğru yola koyulacak.

jorah, old townda rehabilitasyon olduktan sonra dragonestone’ye gelecek ve daenerys ile tekrar buluşacak.

jon içinde bran ve arya’nın winterfell’e eriştiğini bildiren bir kuzgun alacak.

jon, jorah ve gendry (gendry ne ilgi bilinmiyor ?) duvara doğru yelken açacak. daenerys’e ve westerostaki diğer lordlara kanıtlamak için duvarın kuzeyinde akgezen yakalamaya çalışacak.
jamie ve bronn saklıca tyrion ve davos ile buluşacak. tyrion “abi yanlış yoldasın gel bu işi tatlı yoldan halledelim, cercei teslim olsun” diyecek, ancak jamie kabul etmeyecek.

altıncı bölüm

jon eastwatcha erişecek. (duvardaki kalenin doğusunda bir yer)

jon, thoros (kardeşlikten), beric, tormund, jorah ve gendry akgezenlere saldırıcak. akgezen kutup ayısı (hayvanlarda akgezen olabiliyor, hem de ejderhalar dahi!) thorosu öldürecek.
daha sonra bizim ekip donmuş bi gölün orada mahsur kalacak. daenerys ejderhaları ile beraber onları kurtarmaya gelecek. jon dışında herkesi kurtaracak. (sanırım jon maksatlı kalıyor burada. ayrı olarak burada daenerys’in jondan etkileneceğini söyleyenler var)

bu gürültünün yaşandığı sırada gece kralı saldıracak, ejderhalardan biri öldürüp yine diriltecek ve kendi kullanacak. (ben o ejderhayı arya kullanacak diyodum, benim kuramda yattı..)
jon tam öldürülecekken benjen stark çıkacak ve jonu kurtaracak. ona kendi atını verecek ve sonrasında bir akgezen tarafından öldürülecek. (yeterince can verdi değilmiydi zati adam ?)
ayrı olarak kurtarma olayı esnasında jon, daenerys’e akgezenler ile olan savaşta yardım etmesi karşılığında kuzeydeki kral olmaktan vazgeçeceğini söyleyecek.

sezon finali (yedinci bölüm)

sansa ile arya, littlefingeri öldürmek için tasarı yapacak. tabi bu olaylar yaşanırken serçe parmak boş durmayacak. sansa ile aryayı birbirine düşürmeye çalışacak, bunun içinse sansa lannister’ların elindeyken ona zorla yazdırılan ve sonrasında robb stark’a gönderilen bir mektubu kullanacak. ancak bran yaşanacakları görecek ve sansa’ya yardım ederek serçe parmağın oyununu bozacak.
cercei çocuğunu düşerecek. (yataktan kalkıyor ve yatak kan içinde.. (ve çocuk tabiki jamieden))

sam ile bran bir şekilde jon snow’un nesep sorununu çözecek. jon’un aslında lyanna stark ile rhaegar targeryan ‘nın çocuğu olduğunu, gerçek isiminin “aegon” olduğunu ve aslında piç olmadığını öğrenecekler.

jon snow ve daenerys targeryan kuzey isimli bir teknede birlikte olacak. (duvarlara akgezen çıkardı her gece. biz durmadan sevişirdik..)
bölümün sonunda duvar göçecek. gece kralı ejderhasına binip, silahlı gücüyle birlikte duvarı yıkacak ve sezon böylelikle sonlanacak.
haneye arkadaşlar gelen bilgiler bu kadar. daha ne olsun zaten adam resmen herşeyi anlatmış. aynı zamanda 8 9 10 nerede diyenler varsa kötü bir haberimiz var. bu sezon 7 bölüm olacak. konu zaten yönetmen sayılarının azalmasının hemen peşinden gündeme düşmüş ve sonraki sezonun 7 bölümden ibaret olacağı izah etmişti.

kaynak: https://dizigeek.com/game-o...
(1)78846 #79  #78846
8.sezon spoileri gerçekse nefret edeceğim ve 8 sezona yanacağım dizidir.
stannis baratheon'u ekmek gibi harcadılar zaten.
(0)Tümünü Göster [81]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: