grup gökçen

grup gökçen

Tümünü Göster [1]

68065 #1  #68065
grup-gokcen 56d9857819ba3.jpg
1999'da kurulan ülkücü bir müzik grubu. gayet güzel aşk ve epik temali müzikler yapmaktalar. severek dinliyorum.

benim en beğendiğim çalışmaları ise: yokluğunda seveceğim seni

--! spoiler !--

grup gökçen

halen söke'de öğretmenlik yapan sayın isa salcan'ın isteğiyle 1999 yılında kurulan grup gökçen, iki bağlama, akerdeon ve darbukayla beraber grubun ilk şeklini oluşturdular. ilk kurulduğu zamandan sadece vokalde mesut yalmaç ve kavalcı murat balkan'la devam eden büyük hayal, ayrılanlar ve yeni girenlerle bugünkü halini aldı.

daha sonra elektrik gitarıyla gökhan çalışkan'ı aralarına katan bu iki hayalperest grubunda müzik tarzını ortaya çıkarmaya başladılar. murat ve gökhan'ın konservatuarı kazanmalarıyla hayalleri büyüdü.

birgün elinde bağlamasıyla celil şenyüz geldi, o ne olacağını bilmiyordu ama grup gökçen, galiba daha iyi müzik yapmaya başlamıştı. şimdi bile nereden geldiğini anlayamadıkları mert saplı'le davulcu sorununu hallettikten sonra, tek eksikliklerinin yakışıklı bir baş gitarcı olduğunu anladılar. grubun en son ve en küçük üyesi abdullah çalışkan'la bu işi hallettiler.

siz iyisi mi birgün onları sahnede izleyin ve hayal etmenin ve inancın ne olduğunu anlayın!


vokal
mesut yalmaç

1977 aydin söke dogumlu.

çok fazla hayal kurmaktan liseden sonraki tahsilini yapmayi unuttu.

halen yasadigi sehirde aydin yöresi zeybek oyunlari egitmenligi yapiyor.


kaval
murat balkan

1981 yilinda söke'de dogdu. ılkokulda ögretmenleri onun ritme olan yetenegini farketti. fakat ögretmenleri bilmiyordu ki onun yetenegi sadece ritme degildi.

uzun yillar çesitli ekiplerde, özellikle zeybek oynadiktan sonra egitmenlige yöneldi ve kendi ekiplerine ritm çaldi. birgün annesi ‘oglum, bu devirde davulcuya kimse kiz vermez' deyince, o da diplomali davulcu olmak için konservatuar sinavlarina girdi ve kazandi.

ne gariptir ki, lakabi ‘efe' olan bu arkadas, davul çalmak yerine iyi bir kavalci ve halk dansçisi olarak sakarya üniversitesi devlet konservatuari türk halk oyunlari bölümü'nden mezun oldu...


gıtar
gökhan çalıskan

1983 yilinda aydin devlet hastanesi'nde dogdu. çocuklugu sessiz geçen gökhan'in ilerleyen yaslari hiç de öyle olmayacakti. 14 yasinda müzige olan ilgisini farkedip gitar çalmaya basladi ve böylece gökhan'in gürültülü, annesinin ise çile dolu günleri baslamis oldu.

anadolu lisesi'nsen sonra ailesinin ve çevresinin “ıngilizce ögretmeni oool!!!” baskilarina dayanamayarak,(ne alakaysa) konservatuar sinavlarina girdi ve kazandi.

müzigin yani sira uzun yillar halk oyunlariyla da ugrasan gökhan, sakarya üniversitesi devlet konservatuari türk halk oyunlari bölümü ikinci sinif ögrencisi...


davul
mert saplı
1983 yilinda aydinda imal edildi. ılkokulu zorda olsa bitiren mert lise iskencesini ise 5 yil gibi kisa bir sürede tamamladi.

bu arada komsunun gitarcisi(pardon oglu) gökhan sayesinde gruba dahil oldu (kesinlikle torpil yok).

bu arada mert'in lise arkadaslari tip fakültesini bitirdi ama o hala iki yillik bilgisayar bölümünde dördüncü yilini http://okuyor.Ne yapsin çocuk okumayi çik seviyor .baglama
celıl senyüz

takvim 11 aralik 1984 saatler 14:00 ü vurdugunda kirikkale ssk hastanesinin dogumhanesinde, ebe hemsirenin kucaginda bozlak söylerken ilk müzisyenlik sinyallerini veren celil, büyüdükçe çevresindekilerin çok detonesin ne olur söyleme artik israrlarina dayanamayarak sustu.

ama bu defada baglama çalmaya basladi, fakat ilk baglamasina kavusmak 8 subat 1999 tarihine rastladi ve o gün bu gündür yapisik ikiz misali hala birlikte.

hayatinda yemek ve baglamadan baska bir etkinligi olmayan celil için doktorlar baglamadan ayirip normal yasama döndürmenin bugünkü ameliyat teknikleri ile mümkün olmadigini ama allah'tan ümit kesilmeyecegini söylemekte.gıtar
abdullah çalıskan

1987 yilinda aydin'in sirin bir kasabasinda degil merkezinde dogdu.annesi birgun carsidan gelirken gitar aldi ve muzige ilk adimi atmis bulundu.

ama apo okumayi bile 2.sinifta söktügü için fazla basarili olamadi ve gitar abisi gökhan'a kaldi.oda aldi basini yürüdü ve aile içinde çok takdir edilmeye baslandi.

tabiiki apo bu durumu hazmedemeyince gitari tekrar eline almak zorunda kaldi ve bir egitim almadan (birazda kiskançliktan) 3 ayda cözdü gitari. bu arada lise durumu çikti ortaya.

neden böyle bisey yaptigini hala kendiside anlamadigi halde turızm otelcılık http://okudu.Su an itibariyle grupta gitar çalsada ses tonuna uysun diye bass çalismalari devam ediyor.

bu grupun grup gökçen ile hiçbir alakası bulunmamaktadır tamamıyle hayran olmam sebebi ile tanınması ve bilinmesine katkıda için faaliyete geçirmiş bulunmaktayım

--! spoiler !--
(0)

Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: