halk plaja akın etti vatandaş denize giremiyor

halk plaja akın etti vatandaş denize giremiyor

Tümünü Göster [1]

81665 #1  #81665
geçtiğimiz günlerde ne anlama geldiğini yaşayarak gördüğüm söylem...

malum, bahar geldi, havalar ısındı, biz de piknik sezonunu açalım, şehir dışında doğayla iç içe mangal yapıp kafa dinleyelim dedik ve bir mesire alanına gittik.

fakat o da ne? mesire alanındaki neredeyse tüm masalar çevre köylerden gelen varoşlar tarafından işgal edilmiş, üstelik hafta içi olmasına rağmen, neredeyse boş masa yok. varoşlar masalarda oturmuş çekirdek çitliyor, bira içiyor...
ses sistemi dizdikleri araçlarında son ses fantazi müzikler açmışlar, bira içip anırıyorlar. kafa dinlemeye diye gittik kafamız s*kildi! üstelik adım başı çöp kutusu olmasına rağmen her yerde çöpler, poşetler, şişeler, çekirdek kabukları, vs...

derede yüzmek yasaktır tabelalarına rağmen dondan derede yüzenler, derenin içi plastik poşet kaynıyor. zaten hepinizin evi köy evi, bağınız bahçeniz var, ne halt yemeye mesire yerini işgal edersiniz? ben olsam otururum evimin bahçesinde, asmanın gölgesinde demlenirim.

velhasılıkelam, şuna karar verdim ki, bu tür mesire yerlerinin girişine bir gişe konulmalı ve giriş ücretli olmalı. en az 20 tl olmalı giriş, o zaman bu doğa katili varoşların büyük çoğunluğunun ayağı kesilir, vatandaş da rahat eder diye düşünüyorum.
(0)

Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: