halkların demokratik partisi

halkların demokratik partisi

Tümünü Göster [31]

20908 #1  #20908
açılımı halkların demokrasi partisi olan siyasi parti.
(0)
43171 #2  #43171
25 ekim 2014 yüksekova saldırısı üzerine yaptığı akıllara durgunluk veren açıklama ile, evet bana kalın gelmektedir.

--! spoiler !--

1- 23 ekim'de kağızman'da 3 hpg gerillasının infaz edilmesinden sonra bugün de hakkari'nin yüksekova ilçesinde 3 asker öldürüldü

kaynak


--! spoiler !--

şu tek cümlelik tweet'te harika bir algı yönetimi ve manüpilasyon var [gerçi açıklamanın devamı var da hebele hübele laf salatasından başka bir şey yok]. sanki kırda piknik yapan hpg'liler tam sakakatları şişe geçirmiş mangala atacaklarken özel harekat gelmiş apar topar infaz etmiş. ha bir de infaz diyor. halbuki 3 hgp'li terörist kağızman'daki bir hidroelektrik santraline saldırı düzenlemiş bunun üzerine özel harekatçılarla çıkan çatışma sonucu 3 terörist telef edilmiş. yani birebir çatışma var ortada, infaz falan yok. hatta ve hatta teröristlerden ikisi olay yerinde eşek cennetine intikal etmişken diğeri önce kaçmış sonra da telef olmuştur. kaynak

sözü fazla uzatmayacağım. son bir veriyi daha sizlerle paylaşıp -miş'li geçmiş zamanlarla dolu bu entry'mi noktalayacağım. veriye geçmeden önce bir şey daha söylemezsem içimde kalır: cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce bu partinin adayının tatlı söylemlerine kanan, ona umut bağlayan türklere acıyorum. 10 ağustos'tan önce de acımıştım da şimdi daha bir acıyorum. çok omurgasızsınız lan, harbiden! partinizle beraber bana çok kalın geliyorsunuz, olanca samimiyetsizliğiniz ve küstahlığınızla...

veriye geçebiliriz. 25 ekim 2014 yüksekova saldırısı'nda kahpece şehit edilen askerlerimizin kimlikleri şu şekilde:

jandarma uzman çavuş ramazan gülle (konya/çeltik)
jandarma er ramazan köse (artvin/borçka),
jandarma er yunus yılmaz (bingöl/karlıova) kaynak

halkların partisi olduğunu iddia eden oluşumun bu söylemi nedeniyle biri türk, biri gürcü, biri de kürt olmak üzere tam üç ayrı halkın kanı eline bulaşmış durumdadır. bu çok önemli bir detay aslına bakarsanız, kulağınıza küpe olsun.
(0)
50531 #3  #50531
on numara partidir. ne komiktir ki türkiye cumhuriyeti'nin tehlikelerinden birinin, şeriat gibi gerici bir sistemin önünde hep kürtler durmuştur. isis, malum parti vs...
(0)
50580 #4  #50580
halkın kafasında aşağıdakiler gibi basit ancak asla cevaplanamayan, mırın kırınla geçiştirilen ancak nedense göz önündeki "halkın sesi" gazeteciler tarafından pek sorulmayan sorular yaratan örgüt.

1. bu adamlar iktidara gelirlerse ülkeyi bölecekler mi?
2. iktidara gelirlerse türk bayrağı değişecek mi?
3. türklüğün tanımı değişecek mi?
4. içinde yaşadığı devlete ve halka karşı silah zoruyla güç sağlayan bir terör örgütü kendini halkın ve demokrasinin savunucusu olarak gösterirken buna neden inanmalıyız.
5. bunca yıldır özerklik isteyen bir topluluk yönetimi ele geçirince bunu yapma fırsatını niye değerlendirmesin?
(2)
50832 #5  #50832
bir siyasi parti olarak kürt sorunu olarak adlandırılan sorunun çözümü için silaha değil siyasete başvuracak bir oluşum ise, yıllardır terör örgütü lideri olarak binlerce insanın şehit edilmesine sebep olan bir kişiyi hala lider olarak lanse edip, bizzat gidip görüşme yapıp, ondan talimat alıp, posterlerinin mitinglerinde açılmasına müsade etmekle yanlış yolda olan parti.

hakkında idam kararı verilmiş bir terör örgütü lideri ile kol kola girersen, elbetteki teröristlikle suçlanırsın.
(0)
51193 #6  #51193
hükümetin ve yavru muhalefetin, katiyen barajı geçmesini istemediği, barajı geçmemesi için akp'li bakanlar tarafından dualar edilen, mhp tarafından tehdit unsuru kabul edilen, anket şirketleri tarafından oy oranları az gösterilen; ancak her türlü olumsuzluklara ve karalama kampanyalarına rağmen %13 gibi bir oranla barajı aşmaktan ziyade yıkan siyasi partidir. 6 milyonu aşkın oy alarak 14 ilde birinci olmuştur. eşbaşkanlığını selahattin demirtaş ve figen yüksekdağ yapmaktadır. seçimden önce slogan olarak kullandıkları ''seni başkan yaptırmayacağız'' sözü, kimi siyasi oluşumlar tarafından samimiyetsiz görülse de seçim sonuçlarından 2 saat sonra bu sözlerinin arkasında durduğunu ve akp ile koalisyon yapılmayacağını ilk söyleyen selahattin demirtaş olmuştur. her siyasetiçinin hatta seçmenin bile artık gerginleşmeye başladığı seçim arefesinde, hdp eşbaşkanı selahattin demirtaş'ın espirili, sağduyulu ve sakin açıklamaları birçok kişide sempati uyandırmıştır. emanet oy aldığını kabul eden ve emanet oy verenleri hayal kırıklığına uğratmayacağını söyleyen bir başkana sahiptir bu arada. umarım 80 vekille gerekeni yaparlar ve tabuları yıkarlar. hem ''dağda siyaset yapılmaz'' deyip hem de ''teröristlerin mecliste ne işi var'' diyenlere ağzının payını vermesi dileğiyle...
(0)
52659 #7  #52659
bebek katillerinin beyaz güvercinlerle süslendiği, arabalara bindiği, basına demeç verdiği sözde hdp özde yine pkk olan oluşum.
(0)
52832 #8  #52832
powerpuff girls izleyenler bilirler doktor bütün güzel malzemelerin içine yanlışlıkla kimyasal x dökünce oluşmuştur. hdp ise kimyasal x'in (ayrılıkçılık) içine bütün güzel siyasal goygoyları (diyanetin kapatılması,cinsiyet eşitlikçi ekolojik apocu zımbırtılar vs.)döküyor. geziyi falan sahipleniyor bu durumda oylarını arttırıyor.avrupada ise maddi manevi destek bulabiliyor.
(0)
55119 #10  #55119
+ bu sorunu siyasette çözmemiz gerek.
- tamam, buyrun siyasette halledelim.
+ oha, pkk meclise girmiş!
- ama siz dediniz, siyasete girin çözelim diye?
+ çözüm demedik, ihanet süreci dedik!
- bakın, biz de şu kadar oy aldık, bu oylar önemsiz mi?
+ beni ilgilendirmez, hem siz benim için yok hükmündesiniz.

(çözüm süreci bozulur ve savaş başlar)

+oha! askerlerimiz şehit oluyor, bu işe derhal bir çözüm bulmalıyız.
- ama siz dediniz ki...
+ buyrun syasette çözelim!
- peki, buyuralım.
+ oha! pkk meclise girmiş!
- sizin yapacağınız işin ben ta...
(0)
55307 #13  #55307
orjini hep (halkın emek partisi) olan ve temelde kürt haklarını savunma davası güden partilerin sonuncusudur. son 2015 seçimlerinde parti olarak meclise girebilmesiyle diğerlerine fark atmıştır. kendi iddiası, kapanıp tekrar açılarak ve sürekli isim değiştirerek geldiği diğerlerinden ayrı olarak bir "türkiyeli parti" olmaktır.

orjin için kısa bilgi:

--! spoiler !--

halkın emek partisi (hep), 1990-93 arasında türkiye'de faaliyet göstermiş siyasi parti.

ekim 1989’da paris’te düzenlenen "kürt ulusal kimliği ve insan hakları" konulu bir konferansa katılan sosyal demokrat halkçı parti (shp) milletvekilleri kenan sönmez, ismail hakkı önal, ahmet türk, mehmet ali eren, adnan ekmen, mahmut alınak, salih sümer 16 kasım’da partiden ihraç edildi.

ihraç kararını protesto eden abdullah baştürk, fehmi ışıklar, cüneyt canver, mehmet kahraman, arif sağ ve ilhami binici 23 kasım’da, kemal anadol, hüsnü okçuoğlu ve tevfik koçak 1 aralık’ta, kamil ateşoğlu ve aydın güven gürkan da 13 aralık’ta partiden istifa ettiler. bunu diyarbakır örgütündeki toplu istifalar izledi.

aralarında istifacı 10 milletvekilinin de (abdullah baştürk, ahmet türk, cüneyt canver, kenan sönmez, salih sümer, ismail hakkı önal, mehmet ali eren, arif sağ, ibrahim aksoy, adnan ekmen) bulunduğu bazı eski shp’liler tarafından 7 haziran 1990 tarihinde kuruldu.

--! spoiler !--

link
(0)
55573 #15  #55573
barış değil zafer isteyen parti

hdp ve pkk'nin istediği belli mi...belli
ilk başta güneydoğu'da (gerçi kürdistan 'in sınırlarını sivas'a, erzurum'a uzatanlar da var) türkiye'nin finanse ettiği bir özerk kaddafi/kuzey kore rejimi. sonrasında da bağımsızlık. bu anlamda yani strateji konusunda pkk ile hdp arasında fark yok, kullanılan yöntemler (taktik) arasında fark var ki o da ira'nin meşhur bir elde armalite bir elde seçim sandığı modeli. ki güneydoğu'daki belediyeler örgüte fiilen yardım ve yataklikta da bulunuyor.

bizler bunu kabul etmeye raziysak selo'nun bahsettiği barış hemen gelir. bunu kabul etmiyorsak da öcalan'la ya da bir başkasıyla müzakere etmenin, görüşmenin anlamı yok. çünkü bugün ateşkes ilan edilir, pkk şehirlere militan yigar 6 ay sonra bir daha savaşırız.

carl von clausewitz'in dediği gibi savaş politikanın başka araçlarla devamıdır ve tarafların gücü kaynakları x iradesidir. savaşın nihai amacı düşmanın savaşma kapasitesini ve savaşma iradesini yok edip kendi iradeni dikte ettirmektir. eğer türkiye kendi iradesini dikte ettirecekse yani daha demokratik, yerel yönetimlerin biraz daha güçlü olduğu üniter bir devlet bunun yolu tamamen olmasa da biraz silahtan geçiyor.

ve türkiye mevcut yerli putinizm'i, istanbul odaklı kamu harcama politikalarını ve klasik savunmacı askeri taktikleri sürdürdüğü sürece her geçen gün sıradan kürtleri biraz daha kaybediyor
(0)
62162 #16  #62162
emanet oy gerçeğini görmüş partidir.
(0)
66878 #17  #66878
parti binalarında kaçak elektrik kullanan pkk'nın uzantısı.

http://www.sozcu.com.tr/201...

--- alıntı ---

istanbul polisi, bölücü örgüt pkk’nın geçtiğimiz yıl şişli’de işlediği cinayetin faaillerini bulmak için hdp beyoğlu ilçe başkanlığı’na operasyon düzenledi. binadaki şüpheli 5 kişiyi gözaltına alan tem ekipleri, kaçak elektrikle karşılaştı.

--- alıntı ---
(0)
66886 #18  #66886
şaşılmayan durum. bu partiye yakın fikirleri olan insanlarla bu konuyu konuştuğumda pişkin pişkin kaçak elektriği kullanımını savunuyorlar bile:

1) elektriğin yüzde 70'i zaten kürdistan(!) topraklarında üretiliyor (bkz: gap)

2) siz enayi misiniz elektiriğe ne para veriyorsunuz siz de kaçak kullanın.

3) bir kere kocaeli'deki kaçak elektrik oranı bütün kürt illerinde (!) tüketilen kaçak elektrik oranından daha fazla (bu külliyen yalan. böyle bir veri yok).
(0)
67869 #19  #67869
eksi sözlük'teki başlığı emanet oycular tarafından ağlama duvarına dönüşmüş olan parti. herkes "ya bunlar böyle değildi barışa dair umutlarım bitti, kandırıldık!" gibi şeyler yazıyorlar. vah vah nasıl da keklik gibi kandırılmış yavrucaklarım. eee sen geri zekalı. bir aptal olursan yarın öbür gün ışid'e bile oy verirsin öküzcüğüm benim. zaten sen de azıcık akıl, izan ve sorgulama yeteneği olsaydı 30 yıldır savaşçı ve terörist bir politika güden hareketin bir anda barışçıl ve ekolojik söylemler takınmasını zihninde sorgulardın. neyse çok üzülmeyin fularlı keklik dostlarım 3 sene sonra bu hareket yine ekolojik söylemlerle seni tavlayıp oyunu alır çünkü sen kocaman bir aptalsın.
(3)
67883 #20  #67883
tuğba hezer'e arka çıkarak bir kısım seçmenine(%40-50 gibi oluyor) ihanet etmiş terörist organizasyondur.
(0)

Tümünü Göster [31]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: