herkesin aynı esprileri yapması

herkesin aynı esprileri yapması

Tümünü Göster [2]

38064 #1  #38064
dünya bir tık uzağımızda, küreselleşen dünya, küreselleşelim hep beraber... al böyle patlar bizim milletimize bu mevzular.

arkadaşım öncelikle biz dünyanın en üşengeç, en hazıra konucu milletiyiz. bana gelip de "dünyanın tüm bilgisi ellerimizin, ekranımızın hatta tak gözlüğü götümüzün dibinde..." mevzusu çevirmesinler bana. bizim bilgi kaynağımız, bilgi dağarcığımız "kullanıcıların" kendi sayfalarında paylaştığı, o da başkasının sayfasından kopyaladığı bu arada, televizyonların ortak bir dille gösterdiği, ki bence yönlendirdiği, saçma sapan bilgilerden ibaret. kafamızı öyle saçmalıklarla doldurdular ki yararlı bilgiyi depolayacak alan kalmadı anasını satayım. kaçınmaya çalışsak da mecburen maruz kalıyoruz bu saçmalıklara.

şimdi peki ne oluyor böyle gelişince olaylar, meşhur olan bir cümle artık 3-4 gün tüm insanlığın diline pelesenk, bir de orjinali komik bile olsa sahiden "farklılaştıracağım" ayağına içine sıçıp aslında bambaşka bir şey söylemeye çalışıyormuş gibi yapıp, aynı mevzunun çok daha berbat bir şeklini servis ediyorlar önümüze. ee öyle olunca orjinalin de bir anlamı kalmıyor. şu gezi olayları nedeniyle hayatımda 3 kere twitter kullandım. facebook mevzusunu zaten yıllar önce kapattım. buna rağmen insan olup, türkiye'de yaşayıp, iş hayatına maruz kaldığım için gene kaçamıyorum. hiç olmadı işteki arkadaşlar akıllı telefonlarını gözüme sokup "şunu izle öleceksin gülmekten ya.." diyip bilinçaltıma gereksiz mevzular yüklüyorlar. geceleri rüyamda merdivenden komik komik düşen köpek, o sinirle kafamı, kolumu bacağımı ısırıyor valla.

insanın yaşayacak bir şeyi kalmayıp, başkalarının tecrübeleriyle, esprileriyle, sadece fotoğraflara aldanıp milletin hayatına özenen, kendine ters gelse de doğrusunun o olduğu dikte edilmiş hayatları örneklemeye çalışmaları sonucu bu aynılaşma devam edecektir.
(0)38087 #2  #38087
espri modası diye bir şey var nihayetinde. mesela bundan 50 yıl önceki espriler o dönem tutarken bu dönem yavan kalır. insanlar da mevcut modaya uyum sağlamak için benzer espriler yapıyorlar ki esprilere gülünsün. bu konuda yaratıcı olayım derken fıkrasına gülünmeyen adam moduna düşmeyi kimse istemez herhalde.
(0)Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: