hümanist ikiyüzlülüğü

hümanist ikiyüzlülüğü

Tümünü Göster [1]

27614 #1  #27614
rojava katliamına binlerce entry döşeyip telafer kaliamı'nı duymazlıktan gelmektir. bu hümanist denen yaşam formları için sadece kendi sempati duydukları, trend olan, moda olan ırklar ve etnisiteler önemlidir. hümanist falan değillerdir aslında. güney afrika'da evsiz kalan, çadırkentlerde yaşam mücadelesi veren yarım milyonun üzerindeki beyazdan haberleri bile yoktur. insanın aklına gelebilecek en vahşi biçimlerde katledilen, tecavüze uğrayan, diri diri yakılan beyazları kesinlikle umursamazlar. onlar apartheid'ın bedelini ödüyordur, müstahaktır. knoxville tennessee'de ırkçı zencilerin beyaz bir çifti olabilecek en hunharca bir şekilde işkenceyle öldürerek işlediği ırkçı nefret cinayetini duymamışlardır, çünkü nefret suçunu sadece beyazlar, sadece çoğunluk olanlar işler.

ırak'ta katledilen zavallı türkmenler çoğunluk değil, ama türkiye'deki çoğunluğun soydaşı olduklarından mıdır nedir, çakma hümanistlerimiz siklemez onları.

ben bundan sonra bu kişiler için 'hümanist' lafı yerine, kontekste göre kürtperest ya da zenciperest diyeceğim. sempatileri bütün insanlığa uzanmıyor çünkü. bunlara hümanist demek hümanizme haksızlık olur.

sübyancılar, seri katiller, işkenceci tecavüzcü sapık psikopatlar idam edilmesin, ay yazık onlar da insan, onları bağrımıza basalım tedavi edelim diyenlere de hümanist yerine psikopat sevici diyeceğim, onların da empatisi ve sempatisi o manyak katillerin, tecavüzcülerinin kurbanlarına ve ailelerine kadar uzanmıyor çünkü. gerçek bir hümanist diğer insanlara zarar veren manyakları savunmaz.

gerçek hümanistler ne olacak derseniz, onu internet ortamlarında şimdiye kadar görmedim, bundan sonra da göreceğimi sanmıyorum.ben mi? hümanist falan değilim, insan soyunun %80'inin gezegenin amına koymaktan başka bir boka yaramayan böcek sürüleri olduğunu düşünüyorum, ama kurbanlara ve mağdurlara kendilerine hümanist diyen çemçük ağızlı çakma metropol kuntellerinden bin kat daha fazla empati duyabiliyorum en azından.

rojava'da katledilen masum kürtler empatiyi hakediyor evet, ama telafer'de katledilen türkmenler, çin mezalimi altında hayatta kalmaya çalışan uygurlar, güney afrika'da her gün asılan, kesilen, tecavüze uğrayan beyazlar da hakediyor.
(0)

Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: