ileri yaşta bisiklete binmek

ileri yaşta bisiklete binmek

Tümünü Göster [3]

13873 #1  #13873
35 - 40 yaşların "ileri yaş" sayıldığı bizim gibi geri ülkelerde yadırganacak bir durumdur.
(0)
13883 #2  #13883
evimiz ana cadde üzerinde olduğu için, orada bisiklete binersem başıma bir şey gelir diye evhamlanan anneciğimin itirazları nedeniyle çocukluğu ve ilkgençliği bisiklete binemeden geçmiş bendenizin, ancak 30 yaşına gelince bisiklete binmeyi öğrenmesiyle başardığı şeydir bu.

bizimki gibi sefil üçüncü dünya ülkelerinde bu yaş grubu ileri yaş olarak nitelendiriliyor diye ben de bu tabiri kullandım yoksa zinhar bu düşünceye katılmıyorum. ama çok iyi hatırlıyorum, 13-14 yaşlarında olmama rağmen mahallenin piçleri benimle "aaa kocaman kız bisiklete binemiyor" diye dalga geçiyorlardı. toplum çocuğundan yaşlısına bu zihniyeti beslemeye devam ediyor maalesef.

ve ayrıca (bkz: çocuklar acımasızdır).
(0)
13925 #3  #13925
islamofaşist yobaz toplumlara mahsus bir kavramdır. medeni ülkelerde bisiklete binmenin yaşı olmaz. mesela finlandiya'da 70 yaşın üzerindeki dedeler, nineler markete bisikletle gider, ekmeğini peynirini alır bisikletin sepetine koyar. hafta sonları bisiklet yollarında 3 yaşından 80 küsür yaşına kadar bisikletli birçok insan görmek mümkündür. finlandiya'da bisiklete binen yaşlı yüzdesinin, abd'de yürüteç kullanan yaşlı yüzdesinin epey üstünde olduğuna bahse girebilirim. bisiklete bindikleri için dinç kalıyorlar, yaşlanınca elden ayaktan düşmüyorlar. o dedeler, neneler benim bile zorlandığım yokuş yukarı yollarda gayet rahat pedal vuruyor. senden benden fit adamlar.

eh tabii medeni ülkede motorlu araç trafiğinden tamamen ayrılmış olunca bisiklete binmek yaşam tarzı haline geliyor.
(0)

Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: