inen yolcuları beklemeden binmeye çalışan yolcu

inen yolcuları beklemeden binmeye çalışan yolcu

Tümünü Göster [1]

79224 #1  #79224
binelebilmesi için alan açılmasını beklemeden binen yolcu türü.

bu konu hakkında uzun süredir arkadaşlarımla konuşuyorduk ben de bu konuşmalar üzerine gözlem yapmaya karar verdim ki vermesem bile her gün karşılaşılabilen bir durum olduğu da gerçek.

üzülerek söylüyorum bu konuda en bencil davrananlar maalesef kadınlar. geçen metroda bekliyorum neyse metro geldi. bu arada ben gitmeden önce tekerlekli sandalye de bekleyen biri vardı. sonra ben geldim falan derken sıra oluştu(öncesi boş olan bir sıra). metro tamamen dolu benden önce gelen kişi binsin diye bir adım geri çıktım ve arkamda bulunan kadın tekerlekli sandalyede olan yolcu daha içeri tam giremeden onu önüne geçerek girdi. tekerlekli sandalyede olan kadın zorlasa içeri girebilecek olsa da geri çıkmak zorunda kaldı.


2. olay: izmir'de bilenler bilir bazı zamanlar aşırı soğuk olur ayaz nedeniyle. yine bir gün metroya doğru gidiyorum metro asansöründe (dış asansör) sıra var. önde topuklu ayakkabı ile bekleyen yolcular ve arkada tekerlekli sandalye ile bekleyen yolcu. durup bekledim acaba ne yapacaklar diye. o asansör zaten çok yavaş hareket eden bir mekanizma ve gerçekten ihtiyacı olan insanlar için yapılmış bir asansör. ve asansör geldiğinde bilmem kaç santim topukla tüm günü geçirmeyi göze alan insanlar sırf merdivenleri inmeye üşendiği için o merdivenleri inemeyen insanın hakkını gasp etti. ( bununla ilgili çok kez şahit olduğum durum olduğu için doluyum)


3. olay : yine metrodayım metro da yine tamamen dolu geldi. neyse bekleyen yolcular bir şekilde bindik. tam metro kapıları kapanacak arkadan öne doğru bir dalgalanma oldu. metroya binmek için and içmiş bir yolcu bindi. neyse bir durak sonra ineceğim ama arkamda bulunan kadın devamlı beni iteliyor. en son artık durağa yaklaşırken arkamda bulunan kadın öyle bir iteledi önümde bulunan kişinin üstüne çıktım resmen. bu olay bir iki defa tekrarlandı. en son çareyi kadına ineceğimi oldukça yüksek sesle söyleyerek buldum

4. olay : bir gün yine işe gitmek için metroya biniyoruz tam ineceğimiz durakta indik derken arkadaşım dair birçok insan gelen gürültüye ve olaya şahit olup koşturmaya başlıyor. ben olayın son kısmına başkası yerine nasıl utanırız kısmına denk geliyorum..

biz metrodan inerken yan vagonda inen bir bayan karşısında hızla gelen bavulu olan bir kadın ile çarpışıyor. metrodan inen kadın yolcu bavulu ilen gelen yolcunun bavuluna çarpıp düşüyor. bu düşme arkadaşım ile beraber birçok yolcunun iyi misin diye metrodan inen kadın yolcuya koşmasına sebep olacak ve çığlık atacak kadar sert bir kaza.

keza şimdiye kadar olabilir insanlık hali diyeceksiniz ama öyle değil. kendisi yüzünden düşen kadın yolcuya yardım etmek yerine metroya binip kusura bakma yavrum deyip el salladı bu kazaya sebep olan kişi
(0)

Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: