interaktif sözlük

interaktif sözlük

Tümünü Göster [1]

79706 #1  #79706
içlerinde gerçekten amacı artık nedir diye sorguladığım sözlükler topluluğudur.

nisan 2017'den beri bu sıralama işlerine taktım ve artık geçen ay sıralamayı yapmaya karar verdim. ondan tüm sözlükler hakkında 8 yıldır bu alemlerdeyim. ondan içimi dökeyim biraz, izninizle.

önce son ekim 2017 sıralamasına bakalım.

yazacaklarım şahsi fikirlerimdir. katılır, katılmazsınız, saygı duyarım.

başlayalım:

çoğunluğuna üyeyim bir şekilde girip çıkıyorum lakin artık komple ekşi sözlüğe geçtiğim için diğerlerine burası dahil pek vakit ayıramıyorum. ekşi sözlük'ten 2014'te ayrıldıktan sonra instela'ya geçtim. başlarda güzel geçti orası, sonrası ise tamamen hayal kırıklığı. ben sözlükleri genellikle hep haber verme ve sevdiğim konularda yazmak olarak nitelendirdim. o şekilde hareket ettim. lakin bu sözlüklerin içerisinde bazen öyle boş insanlar var ki, gerçekten tıpkı nihat genç gibi klavyeyi alıp kırasım geliyor. hatta klavye değil laptop'u komple kırasım geliyor. argüman bulamayınca konuyu saçma sapan yerlere çekenler mi dersin, kariyerini eleştirenler mi dersin, cımbızla laf çekip kendi ezikliğini kapatmaya çalışan mi dersin, neler neler var.

insanlar artık buralara sırf ona buna salça olayım diye giriyor. gerçekten bilgi içerikli giren adam / kadın sayısı çok az. kaliteli sözlükler de azaldı.

buraya girdiğimden dolayı değil kulzos gerçekten farklı bir yerde olduğunu düşünüyorum. bir de blog sözlük var gerçekten amaçları ve diğer çöp sözlüklere göre kaliteli işler yapıyorlar.

izninizle hepsini size sıralayıp yorum yapacağım:

kulzos tasarım olarak harika. bence diğer sözlüklerden +1905 öndeler ve şüphesiz daha da gelişecektir. biraz yazar alın yahu, ya da şaka şaka almayın :)

ekşi sözlük: artık tamamen reklam / tanıtım şirketlerinin olduğu bir yer. 1999-2005 ayrı 2005-2010 ayrı değerlendirebilirsiniz. 2010'dan sonra ise zaten amacından sapan bir yer olmuştur. yine de 1 numara kendileri. gündem yaratmak, mağduriyet gidermek için bire bir. halen kaliteli insanlar da mevcut. manyak sayısı 100 ise iyi insan ve entelektüel sayısı 300'dür. matematiğim kötü anlayın işte.

uludağ sözlük: başlıkları uplamak için bot kullanılan bir yer. içeriğe değil artık tıpkı ekşi sözlük gibi reklam / tanıtımlar ve gündem tartışmaları oluyor. başka da bir numarası yok. inci sözlük ile beraber artık amaç belli. tamamen siyasi olarak akp'ye çalışılan bir algı yeridir.

instelayani eski adıyla itü sözlük: sözlük sahipleri ve ortağı, modları sözlükle ilgilenmiyor artık. ne gündem umurlarında ne yazarlar, şikayetler bile değerlendirilmiyor. biraz eğer gruplaşan tiplere karşı gelirsen ayvayı yedin. ya onların olacaksın ya da bırakmak zorundasın. bende öyle yaptım. şimdi ara ara bakıyorum iyice kötüye gidiyor. pek yakında dünya sözlük ve galatasaray sözlük burayı geçer ve kötü sözlük gibi 20,30 kişinin takıldığı bir yer haline gelir. geçmiş olsun.

galatasaray sözlük: sadece galatasaraylıların kendi kendine takıldığı bir yer. kimseyi de kolay kolay almazlar lakin kaliteli spor/ futbol girdileri okumak isteyenler için bire bir.

fenerbahçe sözlük: galatasaray sözlüğün aynısı. kaliteli spor / futbol içerikleri dolu.

dünya sözlük: ihl sözlük ve cogito'nun karışımı bir yer. tamamen islamcıların elinde. uludağ sözlükte yapamayan buraya geliyor genellikle. bu gidişle instela'yı geçecekler.

blog sözlük. eski bir blogger olarak girdim buraya ve admini çok iyi bir insan. tarzları hiç değişmedi ve değişmemesi gerekir.

memur sözlük: gerçekten memurlar mı giriyor bilmiyorum? ama admin grubu biraz ukala. güzel insanlar da var. tavsiye edilir.

zengin sözlük: tekrar kurulduktan sonra mayıs ayından itibaren büyük patlama yaptılar sonra egosu yüksek adminler yüzünden ben dahil herkes küstü ve şimdi 20,30 kişinin takıldığı bir yere dönüştü. baştaki adamlar aslında iyi adamlar niye öyle oldu bilmiyorum.

alter sözlük: 7 kişiyiz 7'miz mod, 4 senelik sözlük ama kıymet bilinmiyor. kendi halimizde takılıyoruz. eski ekşi sözlüğün tasarımı var. ondan seviyorum.

ayı sözlük: lgbti üyeleri var, çok tatlı insanlar ayol! girin bence, yazılar, yazılanlar çok güzel ve yaşanmışlıklar var!

laik sözlük: burası da çok güzel ve hızlı açıldı tıpkı zengin sözlük gibi lakin azalarak bittiler. artık kimse girmiyor ve çok az online yazar var. yani yapamıyorsan bırak arkadaş başkaları uğraşsın ama yok onu da yapmıyor baştakiler. 2-3 aya sıralamada esamesi bu gidişle okunmaz.

kötü sözlük: instela'nın 2-3 sene sonrasının şimdinin hali. sadece kuru gürültü ve boş kavga.

youreads: burada ve ekşi sözlükte de görüşlerimi yazdım. adminleri her şeyi bilirler, öyle bir ego var ki sözlüğü bitirdiler. farkında değiller bu durumun lakin uzatmaları da oynuyorlar. laik sözlük gibi pek yakında silinirler.

bilgi sözlük: admini çok ukala olduğundan kimse girmiyor buraya da, 2-3 kişi var yoklar.

diğerleri:

sarı sözlük, sayko sözlük,, nar sözlük, kirve sözlük, interaktif sözlük, 110 sözlük:

burada nar sözlük ve kirve sözlük çok iyi yerde olacaklar ileride, lakin diğerleri de uzatmaları oynuyor açıkçası.

koü sözlük ve bol sözlük, yeni keşfettim, daha sonra yazacağım.

son olarak kapanış:

özetle benim şahsi fikrim bunlar fazla uzattım lakin 2-3 seneye kalmadan ekşi sözlük, uludağ sözlük, inci, galatasaray sözlük, dünya sözlük gibi büyük sözlükler kalır.

en büyük düşüşü ise instela'da göreceğiz. kulzos bu kaliteyle devam ederse blog sözlük ile beraber çok farklı yerlere gelebilir. yani buna aday diye düşünüyorum.

diğerleri ise sahipleri kapatmadıkça 20-30 kişiyle idare eden çöp sözlüklere dönüşecektir. zaten dönüştüler bile, gerçek bu, kabul etmek lazım.
(0)Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: