internet

internet

Tümünü Göster [5]

6118 #1  #6118
tamam var elimizin altında, iyi, güzel de o kadar dezenformasyona açık ki, sağcısı da solcusu da kendi fikirlerini facebook, twitter gibi mecralarda o kadar sorumsuzca yalanlar söyleyerek iletmeye çalışıyor ki bu bilgi kirliliğinden siz de oeeeh diyebiliyorsunuz. photoshop çıktı mertlik bozuldu denmesinin hakikaten bir sebebi var.

neyse yine de iyi ki var, uzaktaki aile fertleriyle görüşmek, sevdiğiniz sporları, sanatları takip edebilmek için bile yeter bu internet.
(0)
37563 #2  #37563
eğitim alanında devrim yapmış, underground bir biçimde insanları eğiten meret.

internet'ten önce eğitim alanında özel sektöre ve devletlere bağımlı konumdaydık. durumu iyi olan en iyi ihtimalle özel ders alabilmekteydi. günümüzde ise internet sayesinde açık kalp ameliyatının bile nasıl yapıldığını öğrenebiliyoruz. (siz yine de denemeyin derim)

sırf youtube'dan bile, kendi kafasına göre eğitim video'ları çeken insanlar sayesinde acayip şeyler öğrenmemiz mümkün. bir de bu işi profesyonel anlamda sırf reklam geliri karşılığında yapan insanlar var. bunları geçin azıcık para harcayarak udemy, khan online gibi sitelerden onlarca şey öğrenmeniz mümkün. coursera gibi sitelerden ise dünyanın en büyük üniversitelerindeki hocalardan direkt ders alabiliyoruz.

türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak, şimdilik tek dezavantajımız ingilizce problemlerimiz olarak görülmekte. kişi ne kadar iyi bilirse bilsin, yine de ana dilde eğitim başka bir şey arkadaş. boşuna bağırmıyor millet ana dilde eğitim diye. şu internet dünyasındaki derslerin 10 da 1'ini türkçe olarak alabilsem okulu falan bırakır kişisel gelişimimi internete emanet ederim. gerçi türkçe kaynaklar da az buz değil ancak henüz yetersiz düzeyde.

tahminim şudur ki, gelecekte okullara ihtiyacımız kalmayacak. kimse bizi üniversite bitirmedi diye hakir göremeyecek. çünkü gelecekte kendisini internet üzerinden geliştirmiş insanların hegemonyası kurulacak. belki de kimin hangi eğitimleri aldığını track edebileceğimiz sistemler olacak. kimse üniversite, lise bilgilerini sallamayacak. sırf eğlence için dahi insanlar nice bilgileri öğrenebilecekler.
(0)
37565 #3  #37565
(bkz: genel ağ)

türk dil kurumu bu sözcüğe karşılık gelen genel ağ kelimesini türetmiştir. bir çoğumuza gülünç geliyor olabilir ama unutmayın ki kompütere bilgisayar karşılığı türetildiği zaman da dedelerimize komik gelmişti [geçtiğimiz mart ayında vefat eden 1926 doğumlu dedem ölene kadar bilgisayara kompüter dedi].

kompüter ve bilgisayar. bilgi ve saymak. kolay kolay cup oturdu diyemeyiz ama genel ağ ciddi manada cup oturdu hatta cup oturmakla kalmayıp çıkarttı masaya koydu.
(0)
64451 #4  #64451
şu an türkiye'de en iyi fiyata en iyi hizmeti turkcell superonline fiber vermektedir. bulunduğunuz yerde fiber hizmeti varsa, benim kullanmakta olduğum tarifeden faydalanabilirsiniz;

50mbit hız, 150gb akn + turkcell tv+ dijital tv + ev telefonu = 75tl
(6)
64455 #5  #64455
yıl olmuş 2016, istanbulun en zengin semtlerinden sonra gelişmişlik olarak en üstte bakırköy ile birlikte anılan avcılar'ın bir çok mahallesinde fiber internet altyapısı yok. emekli olduğumda bir gün üşenmeyip, aihm'e türkiye aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açıcam. güvenlik yok evlere hırsız girer, internet yok ya da yok denecek kadar az, yağmur yağar ortalığı sel götürür, sokağın lambası yanmaz, elektirik kesilir, akan sudan duş alırsın derin alerjik reaksiyon gösterir, çalışmanla biriktirdiğin parayla lüks araç alırsın elin biçi tekerine bıçak sokup tornavidayla kaportasına adını yazar, kılına dokunsan hakim ''yaz kızım 5 yıl süreyle tutukluluk halinin devamına...'' der. ne bok yemeye vergi veriyorum lan ben? imralıdaki pezevenk yoğunlaşma odasına karı alacak diye mi? devlet neden var olduğunu unutmuş durumda, vergi toplamak hariç hiç bir vasfını yerine getirmiyor.

tanım: türkiye'de tıpkı din, özgürlük vb. kelimeler gibi kimsenin dilinden düşmeyen ama kimsenin de gerçekten verimli kullanabilecek kadar sahip olamadığı iletişim aracı.
(0)

Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: