intihar

intihar

Tümünü Göster [22]

452 #1  #452
bu konuda ilginç olan tek şey, ölmeye karar veren insanların neden hiç cinayet işlemeden öbür dünyaya sadece kendisini götürdüğüdür. kaçınız hayattan hayvanlar ya da bitkiler yüzünden soğudunuz ki? bir insanın hayatından vazgeçme sebebi hayat değil başka insanlardır, her intihar aslında bir cinayettir. ve insan giderken, kendi katillerini cezalandırıp öyle gitmelidir.
(1)803 #3  #803
eskiden göründüğüm psikiyatrım bana intiharın bir yardım çığlığı olduğunu söylemişti. hastaneden çıkıp eve geldiğimde hayatımı gözden geçirmeye başladım ve gerçekten de bunu yapma sebebimin derinlerde bir yerde içinden çıkamadığım cehennemden çıkış yolu aramak olduğunu anladım. çığlığımı kimse duymamıştı ve bana kendimden başka hiç kimsenin yardım edemeyeceğini anlamam çok sürmedi. böylece ben bu uzun ve acılı süreçten güçlenerek, öz güven kazanarak çıktım.

bütün intihar hikayeleri acılı/acıklı olacak değil ya... intihar ve intiharın ardından gelen süreç bazen de kişinin kendi yolunu bulmasına yardımcı olur.
(0)805 #4  #805
bir dönem çok düşündüğüm,teşebbüs ettiğim ve şimdilerde ne kadar saçma olduğunu düşündüğüm eylem...
(0)849 #5  #849
herkesin bir defa dahi olsa aklından geçirdiği bunalım süreci düşüncesidir.
(0)859 #6  #859
kendi canını alırken geri de kalanlardan da birer parça öldürmektir. intihar sonucunda ölen bir kişi olmaz, bir buçuk kişi, iki kişi, iki buçuk kişi filan olur. intihar eden ölmese de o buçuk kişi mutlaka ölür. kalanlar hep yarım kalır.
(0)1419 #7  #1419
tüm dinlerde intiharın günah olmasının sebebi, tüm dinlerde kürtajın günah olmasının sebebiyle aynıdır. toplumların varlığı ve devamı bireylerin varlığı ve devamına bağlıdır. her intihar işgücü kaybı ve olası bir savaşta eksik bir kişi anlamına geldiği için tüm ilahi dinler intihara karşı sert yaptırımlar öne sürerler. inanç sistemlerinde yasak olmasının sebebi yaratıcı ya da kul ile değil, doğrudan toplumla ilgili mekanik sebeplere dayanır.
(0)10435 #8  #10435
küçüklüğümden beri en büyük hayalimdir. bir gün rockstar olursam overdose dan ölücektim. rockstar olamadım amk ondan yaşıyorum yani.
(0)10456 #9  #10456
lafı her geçtiğinde sinirlerimin tepeme çıktığı kelime. doğmadan önce hayatıma girmiş, çocuk denilecek yaşta türlü şekillerde karşıma çıkmış, çaresizliği öğretmiş, ölüm kadar uzak ve bi o kadar yakın lanet.

bi daha gelirsen beni almayı dene ve siktir git. *
(0)10988 #10  #10988
denemeden aşılamayan olgu. teşebbüs edip hayatta kaldıysanız hayat üzerine, ne için yaşadığınız üzerine tekrar tekrar düşünüp intihar etmekten vazgeçiyorsunuz. o sizden vazgeçmeden önce siz ondan vazgeçin. konuyla alakalı olarak veronika ölmek istiyor adlı paulo coelho kitabını okuyabilirsiniz ya da üşeniyorsanız filmini izleyin. bir nebze yardımcı olacaktır.
(0)21657 #11  #21657
ölümden sonrasını merak edip intihar edenler olmuştur. herkes merak eder ama ben ecelimle keşfetmeyi planlıyorum.
(0)23511 #12  #23511
sevmediği işten tek kalemde istifa edebilen biri, hayatında işler aniden bozulmaya başlarsa bunu da rahatlıkla yapabilir.
risk grubunda olmak ürkütücü bir şey.
(0)27336 #13  #27336
(bkz: ragequit) olmuyorsa kasmayacaksın demek gibi bir şey. olmuyorsa cidden kasmayacaksın... en sıkıntılı yönü intihar ederken yaşayacağın histen korkmak, üşenmek. yani hissedeceğin acı, ölüm süreci, o süreci yaşarken keşke yapmasaydım düşüncesi işin acıklı yönü. değilse ölüme giden süreç çok kısa ve acısız olsa intihara yönelim çok daha fazla olurdu. çünkü cidden ragequit gibi bir şey. ha geriye intihar notu bırakmak da sanırım `gg` demek gibi bir şey oluyor herhalde. çünkü bitince bazen cidden bitiyor. kaybettiğin oyunda diktiğin binaların düşman tarafından tek tek yıkılışını izlermiş gibi izliyorsun. acı veriyor hayat. işte ragequit ihtiyacını hissediyor insan. umut denilen saçma şey diktiğin, inşa ettiğin şeylerin yıkılışını görme eziyetinden başka bir şey olmuyor.
(0)31513 #14  #31513
ölüm istenci, yaşama coşkusunu bastırdığı vakit; çürümeye mahkum bir bedeni, toprakla yeniden var etmek için intihar kaçınılmazdır.
(0)42780 #16  #42780
çoklukla düşünülen ancak yapılamayan. belki bir godot gelmez mi ki umudu. biraz da korku. bilinmeyen yere gidişin, acının korkusu. yaşamak illa hayattan keyif almak değil işte, sadece yeni şeyler yapmaktan o kadar uzak kalmak ki, intihara bile cesaret edememek esas olay. biz kimiz de intihar edeceğiz, o insanlar ki -intihar edenler, kutlu insanlardır.
(0)51073 #17  #51073
gün içerisinde içime gerçekleştirebilecek cesareti yeniden yerleştirmesi için tanrıya yalvardığım eylem. bir yandan diyorum ki, lan ölmek isteyen ölür kolayca, sen istemedin mi acaba? bilmiyorum. geçmişe özlem yok, şimdi huzurlu değil, gelecek korkunç. akla düşmemesi garip olurdu herhalde bu şartlarda. aslında söyleyecek çok şeyim var sanırım ama keseceğim burada.
(2)55906 #18  #55906
yapması fiziksel olarak zor olduğu için yapılamayan eylem. bir böcek bile kolay ölmüyor. üstüne terlikle bastırıyorsun, kuvvet uyguluyorsun, çıtır çıtır sesler çıkıyor. kaldı ki bu insan bedeni, çok daha zordur. ölmek bir düğmeye basmak kadar kolay olsaydı, çok fazla insan intihar ederdi.
(0)55928 #19  #55928
aklıma mehmet pişkin ' i getirmiştir . günlerce konuşulmuştu bu adamın yaptığı ve sonrası . devamında birisi daha sanırım yine benzer bir şekilde intiharı seçmişti ,yaşamla olan ince bağını kesmek adına . ikincisi için değil ama ilki için pek çok düşünce havada uçuştu durdu . kimi " cesaret " olarak gördü , kimi ise " kötü örnek teşkil ediyor ." dedi ki ; bana göre ikinci düşünce daha akla yatan cinsten .

internetin bu kadar yaygınlaştığı bir dönemde ; çocukların elinin altında , üstelik ailelerin bile göz ucuyla takip ettiği bir zamanda böylesi sansasyonel olaylar , onlar için gerçekten kötü örnek . üstelik bu adam bunları hesap edebilecek kadar da zeki birisiymiş . hızlı bir yaşam , her şeyi elde etme , yetinememe ... tüm bunların sonunda kendi mutsuzluğu için kimine göre kılıf buldu , kimine göre haklı nedenlerle yaptı bunu . ama hiç bir şey , böylesine örnek alınabilecek bir olayın çocuklar ve gençler üzerinde etkisinden daha önemli olamazdı .

hayatla olan mücadelede herkesin kendine has bir savaş şekli var , savaşı yarıda bırakıp gitmek de bir tercih ama bunun yaygarasını yapmak dediğinizde işte orada sizden sonra kalacakları da hesap etmeniz lazım .
(0)55993 #20  #55993
iyi veya kötü bir eylem mi bilemiyorum ki bence bunu yargılamak da intiharı düşünen kişiden başkasına düşmez. yine de etkilendiğim iki üç intihar var. ilki beşir fuad mesela. önce bedenini uyuşturuyor, daha sonra kendi iç organlarını inceliyor, son kelimelerini de kanıyla yazıp ölüyor. ikincisi, kimliğini vermeyeceğim, ömrü boyunca kitap okumuş, yalnız yaşıyor ve evinin duvarları boydan boya kitaplık. bir gece daha fazla dayanamıyor, üstüne benzin döküp odasının ortasındaki sandalyeye kendini bağlıyor ve ateş! üçüncüsü mehmet pişkin, o kadar ince bir insan ki birazdan öleceğini bile bile sigarasını küllükte söndürüyor, etrafı dağıtmıyordu. sonuç olarak hep iyiler gitti, biz kaldık.
(0)Tümünü Göster [22]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: