ırak ve şam islam devleti

ırak ve şam islam devleti

Tümünü Göster [37]

26699 #1  #26699
ırak islam devleti'ne bağlı bir örgüt. ışıd kısaltmasıyla bilinir. dün musul'u ele geçirerek adlarını duyurmuşlardı. bana göre ise sadece abd'nin ve onun işbirlikçilerinin! azıttığı bir örgüt.
(0)
26798 #2  #26798
http://www.radikal.com.tr/d...

"ırak-şam islam devleti (ışid), ırak ve suriye’de faaliyet gösteren silahlı bir örgüt. selefi ideolojiye sahip ışid ırak, suriye, filistin ve ürdün topraklarını içine alan bölgede şeriat'a dayalı bir devlet kurmak istiyor. ışid ve lideri ebu bekir bağdadi, abd , ab ve türkiye ’nin “terörizm listesi”nde yer alıyor. "
(0)
26949 #3  #26949
birçok filmden bile daha profesyonelce bir video hazırlamış örgüt, devlet ya da her neyse.
video bu;
http://youtu.be/PJtmaVKensk

videoda bolca kan görüyoruz. patlamalar. ve girişteki ilahi, geçişler her şey çok iyi hazırlanmış. değme filmlere taş çıkaracak bir savaş videosu. 21. yy'ın artık büyük ordu savaşları, nükleer bombalar vs ile değil gerilla yöntemi ile kim kimi bulup vurursa şeklinde olaylar,savaşlar barındırdığını görüyoruz. tespit ettikleri adamları tek tek bulup öldürüyorlar. istihbarat oldukça kuvvetli. ve adamlar korkusuz. evet izlerken kanımız donuyor fakat kimi öldürdüklerini tam olarak bilmediğimiz için haklılar ya da haksızlar çıkarımı yapamıyoruz. kendileri tanıtıyor öldürdükleri kişileri ama biz yine de duruma çok vakıf değiliz. mesela bir ilkokula kimyasal emri veren bir komutanı öldürüyor olabilirler. çünkü suriyede gerek okul gerek hastane saldırıları oldukça fazla. ışid'in ise herhangi bir okula, hastaneye, çocuğa saldırdığı görülmüyor. çoğunlukla belirledikleri adamlar öldürülüyor.
en dikkat çekici şey ise videoda hiç kadın olmaması. evet sonuna kadar izledim hiç kadın göremedim. çünkü çoğu topraklarını terk etti. ırak ve suriye'nin geldiği durumu, şehirlerin harabeye dönüşünü görünce bu savaş türkiye'ye de sıçrar mı korkusuna kapılmadım değil. yine de ışid'in haklı tarafları olabileceğini düşünüyorum. yıllardır amerika dahil birçok güç tarafından hırpalanmış, tecavüz edilmiş, katledilmiş oldukları için kendilerini savunacak bir grup oluşturmaları gerekiyordu. çünkü onlar öldürmezse birileri annelerini, eşlerini, çocuklarını öldürecek hatta sadece öldürmekle kalmayıp türlü işkenceler ile tecavüz edecekler. bu yüzden hala haklılığı veya haksızlığı konusunda bir sonuca varamadığım örgüt.
(0)
26979 #4  #26979
referansla üye alıyorlarmış, öyle her elini kolunu sallayan giremiyor. iskandinav ülkelerinde doğup büyüyen somalili ve ıraklı mültecilerden katılım alıyor. ayrıca afganistan, çeçenistan gibi yerlerden gelen son derece tecrübeli keskin nişancı gerillalar var aralarında.
(0)
26981 #5  #26981
musul 'a şeriatı getirmişlerdir. bundan sonra, kadınlar kapanacak, mecbur olmadıkça sokağa çıkamayacaklar, erkeklere 5 vakit camide namaz kılma şartı gelecek, falan filan..

şimdi burası dahil tartışma yaptığım hemen bütün platformlarda, islama karşı yöneltilen sert eleştirilere karşı çıkmışımdır, üstüne üstlük öyle dindar biri olmamama rağmen. hala ve hala gerçek islamın ve islam felsefesinin, örneğin musul 'da getirilmeye çalışılan sistem olmadığını düşünmekle beraber, islam 'ın böyle nefret ve korku dini haline getirilip, metalaştırılmasını da şiddetle kınıyorum..
(0)
27751 #6  #27751
yöneticileri ve mensupları şeytanın müridi olan terör örgütü. açık ve net söylüyorum bunlar uluorta allah'a, dine küfretmektedirler. küfürü sadece ana avrat düz gitmek olarak algılayanlar yazının bundan sonrasını okumasın. şimdi sen, allah'ın emrettiği bu diyerek insanları öldürüyorsan eğer, kusura bakma ama baphomet'e, lucifer'a yahut boka tapıyorsun, allah'a değil.

her inanış kurucusunu örnek alır, almalıdır. cihad ettiğini sanan ışidcilere, taif 'te kanlar içinde kalana kadar taşlanan peygamberin hikâyesini kimse anlatmadı sanırım. o durumda bile bırak adam öldürmeyi, beddua bile etmemiş o insan. n'oldu şimdi? cehalet ebola'dan, aids'den bile tehlikeli.

ha, şu var ki, allah din kitap uğruna savaştığını düşünsün istiyorlar üyelerinin zaten. kandırılan ve kirli emellere alet edilenlere de, onların öldürdüklerine de acımalı insan.

bazı esnaflar vardır hayatta. durup dururken mallara zam yaparlar. gerekçe aslında daha çok kazanmaktır ama giderlerin arttığından şikayet ederler. bunlar da böyle işte. çok başka emeller için adam öldürürler fakat allah böyle istiyor derler. allah ile aralarında kırmızı bir telefon hattı varmış da, arayıp bir isteğiniz var mı diye soruyorlar sanki. ulan, allah'ın senden istedikleri imanın ve islamın şartlarında var zaten. bunlarında zaten sana faydası var, ona değil. yıl olmuş 2014, bu neyin kafası? ilim irfanın tavanı olmadığı gibi cehaletin de tabanı dibi yokmuş, anladık.

yanarım, yanarım da, dünyada bir avuç saf ve temiz anadolu köylüsünden başka hâlis müslüman kalmadı, ona yanarım.

ah kâbil ah, hâbil'i öldürmeyecektin aga.
(0)
28721 #7  #28721
türkiye destekli olduğunu düşündüğüm çakma el kaide
(0)
33342 #9  #33342
yaptıkları insanlığa da müslümanlığa da sığmayan topluluk. devlet falan da değildir kendileri, halt etmişler öyle bir isim koyarak.

eskiden biz suçlanırdık ayetlere tefsir/hadis ışığında yorum getirmediğimiz, yarım okuduğumuz, işimize geldiği gibi anladığımız vs. gerekçesiyle, şimdi kendilerini en hakiki müslüman görenler bu hale düştü. en temel noktalarında daha birbirinizle anlaşamıyorsunuz deyince biz suçlu oluyoruz yine. neyse konu o değil.

bu zalim çetesinin sünni denilebilecek bir tarafı da yoktur, kelime anlamıyla bile çelişirler. kendi düşüncesini tek doğru sayan tüm faşist düşünceler gibi bunlar da başka fikre mensup insanların yaşama hakkı olduğunu düşünmezler ve hatta bizzat yaşama haklarını ellerinden alırlar diğerlerinin. salaklık yaptığını bilemeyecek kadar salak olanlara sinir olduğum kadar neye sinir oluyorum acaba?

bunları düşündükçe ben de kendimle çelişiyor, kendime gelemiyorum.
(0)
34205 #11  #34205
an itibariyle mahmur kampına saldırıyor (http://m.hurriyet.com.tr/Ha...)

twitter'daki kürtçü hesapların fotoğraflarla bildirdiğine göre mahmur'daki siviller tahliye ediliyormuş; peşmerge ise topuklamış. bazı kürtçü hesaplara göre ise ışid püskürtülmüş. sonucun ne olduğunu yarın öğreneceğiz.
(0)
34462 #12  #34462
genel hareketleri itibariyle sünni kategorizasyondan uzak, vahhabi güdümlü bir terör örgütü olduklarını ortaya koymaktalar. ortalama sünninin bu derece türbe ve mezar düşmanlığı bulunmamakla beraber, bu derece sert ve katı olmasına imkan yoktur. bu vahabi örgütler aynı şekilde afganistan'da da var olmakla birlikte, mezar düşmanlığı güderek önlerine gelen tarihi her türlü yapıyı mahvetmektelerdir.

peki bu vahabiliği besleyen nedir? yani underground olarak vahabi gruplara özellikle silah sağlayan, özellikle bu derece fanatik grupları harekete geçiren akım ne olabilir? hatırladığınız üzere sayın ahmet davutoğlu ışid için ışid reaksiyon olarak doğdu ifadesini kullanmıştı. ancak bölgedeki sünniler genel olarak vahabi bir eğilim göstermiyorlar ki onlardan bir reaksiyon doğsun. esas reaksiyon göstermesi gerekenler yine ışid gibi terör örgütleri tarafından öldürülüyor. bazı analiz eksiklikleri ciddi hatalara yol açıyor. hala ortadoğu'yu tanımıyoruz.
(0)
39663 #13  #39663
konuya biraz objektif bakalım;

zamanında ortadoğu'ya hakim olmak isteyen emparyalist güçleri, şuan ışid'in kaydettiği videolardan çok daha acımasız şekilde işkence, infaz, tecavüz vb. gerçekleştiriyorlardı. onlar yaptığı zaman vatansever askerler oluyorlardı. fakat aynı şeyleri yapan ışid olunca, internete koyunca ve müslüman olunca terörist damgası yedi ve bunların arasında tecavüz ve işkence yoktu. bu savaş intikam savaşıdır, içinde olmayan ya da dibine girip araştırmayan hiç kimse bilemez, anlayamaz. empati gücünüz ne kadar güçlü olursa olsun yetmez.

ırak ve şam islam devleti zamanında kendisine karşı yapılan zulümün intikamını devlet kurarak almaya başlamıştır. kendisine katılanları korur, kendisine karşı savaşanları infaz eder. eğer etmezse ilerde kendisi infaz edilir. çoğu batılı bu anlaşmayı çözemez, terörist ilan eder.

örnek video(+18): ışid'in safevi güçlerine yaptığı infazlar

linki verilen video haberlere kadar düşmüştür. fakat çoğu haber başlığı: "ışid sivilleri vuruyor!", "ışid rastgele insan öldürdü." olmuştur. bunu gören primci halkımız hemen videoları sosyal ağlarda "ışid teröristleri" diye paylaşıp yaptığı primi izlemiştir. fakat öldürülenlerin zamanında emperyalist güçlerin destekçisi olan safevi ordusu mensupları olduklarını bilemez.

demem şu ki, her konuya tarafsız yaklaşan entel insanlar, bu konuları araştırmadan önyargıda bulunmasınlar. ışid'in diğer teröristlerden tek farkı yaptıkları infazları video olarak kaydetmesi ve paylaşmasıdır. ortadoğu'nun kaderi bu, yapacak bir şey yok malesef.
(2)
39682 #14  #39682
sosyal medyanın tüm olanakları kullanılarak faaliyetleri gözümüze sokulan örgüt. yezidi ve şiileri katlederken çekilmiş videoları sansürsüz yayınlanırken amerikalı ve ingilizleri güya katlederken çekilen videoları sansürlüdür. sırf bu sansürde bile, amaçlarının ne olduğu konusunda düşünebilen beyinler için ipuçları vardır.

gayrimüslimlere tanıdıkları "ya islamı seç ya da cizye öde" opsiyonlarını başkalarına tanımamakta ve "ya bizim inandığımız gibi inan ya da öl" demektedirler. vice news gibi bağımsız! olduğunu iddia eden bir haber kuruluşu bunlarla yatıp bunlarla kalkmaktadır. ele geçirdikleri kuyulardan çıkan petrolü "novus ordo seclorum" yazılı dolarla değiş tokuş etmektedirler. islami sosa batırılmış "tek dünya devleti" mevhumunu ümmetçilik olarak yedirmeye çalışmaktadırlar. ortadoğu'nun osmanlı'dan sonra iyice alevlenen ve bugüne dek sönmeyen ateşine odun atmakta beis görmemektedirler.

an itibariyle ne kadar güçlü ve büyük olduklarını ispat etmek adına hiçbir gayrimüslim ülkede herhangi bir terör saldırısına imza atamamışlardır -ki dileğim, böyle bir şeye kalkışmamalarıdır-. düşünebilen beyinler için bu da bir işarettir.

dünya kamuoyu nazarında karnesi kırıklarla dolu islamı, "emr-i bil mâruf, nehy-i ani'l münker" yöntemi dururken kanla vahşetle afişe etmeye devam etmektedirler. halbuki allah şöyle buyurmaktadır. "rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle davet et ve onlarla en güzel bir şekilde mücâdele et. çünkü rabbin, yolundan sapanı en iyi bilendir ve doğru yolda gidenleri en iyi bilen de ancak o'dur." (nahl sûresi,125). buradaki "güzel mücadele"nin enstrümanı ak-47 değildir, olamaz da.

yüzyıllardır islama kem gözle bakan ve islami coğrafyanın zenginliklerine imrenen karşı tarafın, şeytanın da akıl vermesi ile, bir taşla iki kuş vurmak için icad ettiği habis bir ruhtur ışid. bundan fazlası değil...
(2)
40396 #15  #40396
an itibariyle amerikan uçakları tarafından ypg ile çatışan birimleri ve mevzileri bombalanmakta olan örgüt. rakka'daki sözde valilik binasının yok edildiği de gelen bilgiler arasında.

rehinelerin serbest bırakılmasından iki gün sonra, rte ile selahattin demirtaş'ın abd ziyaretleri esnasında ve kobani ha düştü ha düşecek derken bu olayın patlak vermesi yani zamanlaması pek manidar. müdahalenin sebebi suriyeli kürt sivillerin hayatıysa; ee yıllardır arap, kürt, yezidi, türkmen, nusayri demeden, tek suçları ortadoğu bataklıklığında doğmak olan siviller zaten ölmekte (...)
(0)
40495 #16  #40495
deyrizor'daki ermeni soykırımı anıtını imha etmiş olan örgüt. ışid'in her türlü türbe, anıt, mozole, mezarlık ve hatta darü'l-harb ilan ettikleri ülkelerdeki tağut diye nitelendirdikleri camileri bile yok ettiklerini unutmayalım.
(0)
40832 #17  #40832
pkk ile mücadelesini gören pek çok kişide sempati uyandırmaya başladığını gözlemledim. insanların kendisine gelmesi gerekiyor. bu adamlar sonuna kadar terörist. türkiye'deki en dindar adamı bile "kafir" olarak nitelendirerek kafasını kesebilecek türden insanlar. kiminde mücadele ederlerse etsinler kamuoyundaki bu sempatikleşme furyasının bitirilmesi gerekmekte. teröristten dost olmaz, bu iyice anlaşılmalı. senin düşmanınla mücadele etseler bile işin gerçeği bu.
(0)
41303 #18  #41303
kobane'de 3 pkk/ypg'lı kadın militanın kafasını kesip demir çubuklara geçirmiş ve ışid kontrolündeki bölgede kent meydanında sergilemişler. iyice joffrey'e bağladı artık bu kana susamış yamyamlar sürüsü.

haber linki 1
haber linki 2
haber linki 3
(0)
41405 #20  #41405
an itibariyle lübnan sınırını geçip 10 farklı askeri üsse eş zamanlı saldırı düzenlemiş. 20 gündür dikkatleri ayn el arab'a çekmişken bir anda beklenmedik lübnan baskını sürpriz oldu doğrusu.

ışid lübnan'a saldırdı

belirtmekte fayda var, lübnan nüfusunun %40 civarını hıristiyanlar oluşturmakta. kalan %60 müslüman nüfus içinde de çoğunluğu şii mezhebine mensup insanlar oluşturmakta. bir miktar da dürzi mevcut. yani eğer lübnan düşerse büyük bir katliam bizi bekliyor.
(2)

Tümünü Göster [37]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: