ırak ve şam islam devleti

ırak ve şam islam devleti

Tümünü Göster [42]

41645 #21  #41645
telafer eski milletvekili  iman muhammed yunus es-selman'ı idam etmiş olan terör örgütü.

imam mehmet selman, telafer'den seçilen ilk türkmen kadın milletvekiliydi.

--! spoiler !--

örgütün, milletvekilinin cesedini ailesine teslim etmeyi reddettiğini belirten musa, genellikle bu durumlarda yaptığı üzere cesedi telafer kentinde yer alan allu anter kuyusuna atmış olabileceğini söyledi.

--! spoiler !--

(bkz: haber linki)
(0)41811 #22  #41811
türkiye için kürtçü terör örgütleri ve uzantılarından daha büyük bir tehdit oluşturmaktadır. sebebi ise ümmetçiliğin etnik unsurların ayrılık taleplerinden çok daha kapsayıcı oluşudur.bir türk'ün bu etnik hareketlere destek verme ihtimalinin, inandığı dinin kurallarını uygulamaya çalıştıklarını iddia eden, şu anda türkiye'de geniş çaplı bir propaganda imkanı bulan ve kendisinden olmayanları ya kafir ya mürted ilan eden bir topluluğun ideolojisine sahip çıkabilme ihtimalinden çok daha zayıf olmasıdır. genel olarak bakacak olursak, kürtlerin özerklik ve akabinde gelen bağımsızlık talepleri üniter devlet yapısını tehdit ederken bu örgütün düşünceleri direk olarak rejimi dolayısıyla devletin kendisini hedef almaktadır.şu anda türk halkının genel istemi geçmişe dayanan nefret ve acılardan dolayı kürtçü hareketlerin daha tehlikeli olduğu yönünde olsa da toplumun özellikle toplu histeri anlarında sağlıklı düşünmesi çok mümkün değildir. hükumetin dibi görünmeyen dış politika stratejisinden dolayı şu anda hepimiz yurt dışında itibarı ve meşruluğu sorgulanmaya başlanan, toplumu bir arada tutan değerleri teker teker yok eden ve bunun semptomlarının halk tarafından hissedilmesini sağlayan, biri yurt içinde biri yurt dışında olmak üzere iki zararlı düşünceyle uğraşmak zorunda kalan bir devletin vatandaşlarıyız. ben bu saatten sonra toprak bütünlüğü üzerinde diretilmesinin kimseye fayda sağlayabileceğini düşünmüyorum. fakat biliyorum ki bir referandum ile yolların ayrılması kanlı bir iç savaştan her zaman daha karlıdır. türkiye halklar arasındaki uçurumları kapatmakta yaraları sarmakta çok geç kaldı.bu saatten sonra iki tarafın ortak hareket etmesini sağlayacak olan tek şey ortak çıkarlar olabilir. zaten kaybedilmiş bir mücadeleyi sürdürmek yerine türkiye tekrar,kurulduğu günlerdeki gibi yüzünü batıya dönüp seküler bir devlet olmak uğraşına girmelidir. eğer türkiye bu uğraşta da geç kalıp başarısız olacak olursa hepimiz dine dayanan bir egemen gücün kanatları altına girmeye kendimizi hazırlamalıyız. örgütün kullandığı en ağır silah sanıldığı gibi tanklar doçkalar değildir.en güçlü dogma olan ve temelinin sorgulanamaz olmasından dolayı inananlar için tüm üstyapısı doğru ve mutlak olan bir kurumdur.dolayısıyla bu dine inanan kişiler kendileri ile çelişmemek için "allahın kanunları"nı benimsemek zorundadır. çünkü eğer mutlak ve sonsuz kudrette bir yaratıcının bahsi geçiyorsa egemenliği bu yaratıcıya devretmemek tamamen saçmalıktan ibarettir.sonuç olarak basiretsiz iktidarın yaptığı mantıksız hamlelerin ceremesini devletin tüm uyrukları çekmektedir.
(1)42583 #23  #42583
şaka gibi örgüt. isimde meymenet yok bi' kere. birilerinin piyonu olduğu hissini veriyor. ama yaptıkları hiç de şaka değil yine göz yumuluyor, yada anlamadığım bi'şey var. hem çapulcu gibiler hem koca örgütlü bir devlet organizasyonu gibi, türkiye'nin bu işlerde parmağı olduğunu düşündükçe midem bulanıyor.
(0)42841 #24  #42841
irak-ve-sam-islam-devleti 545056e78540f.jpg
ırak'ın diyale iline bağlı türkmen kasabası karatepe'ye ağır silahlarla saldırı başlatmış olan örgüt. ikisı kadın 10 türkmen hayatını kaybetmiş.

kaynak
(0)48291 #25  #48291
ele geçirdiği kentlerden birinde bir arkeoloji müzesinde, milattan önce 7. yüzyıla ait heykel ve tarihi eserleri matkaplarla ve balyozlarla parçaladığı söylenen örgüt. sözde insanları putperestliğe teşvik ettiği için yoketmişler. ulan beyinsizler siz allah'a inanıyorsunuz da kafa kesmek enseye kurşun sıkmaktan başka ne bok yaptınız bu dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek adına?
(0)51485 #26  #51485
geçen sene türkiye tarafından gönderilen tırlarla desteklendiği iddia edilirken şimdi türk jetleri tarafından vurulduğu haber yapılmış örgüt/devlet her neyse. siyaset ve politikayı çok takip eden biri olmadığım için biri aydınlatsın bunlarla bizim olayımız tam olarak nedir?
(2)52825 #28  #52825
biz ne kadar terör örgütü desek de devlet olmanın tüm unsurlarını sağlayan bir oluşumdur.hatta bazı devletlerden daha devlettir.
(bkz: filistin)
(0)60226 #29  #60226
hikayesi pkk ile benzerlikler gösteren oluşum. bu kadar destek görmesinin sebebini sıralar isek:
"tutuklu çırılçıplak vaziyette çıplak beton hücrede yerde yatmak zorunda kalacak şekilde prangaya vuruldu. hipotermiden öldü. tutuklunun vaziyetine ve yalvarmalarına rağmen ne pozisyonunu değiştiren ne de kıyafet veren görevli asker istikrarlı ve olağanüstü şekilde görevini yerine getirdiği için 3000$ ile ödüllendirildi."

"entomofobisi bulunan bir mahkum iğnesi şiddetli bir acı veya ölüme sebep olacak bir böcekle tehdit edildi. ısrarla hiçbir şey bilmediğini söylemesi ve konuşmaması üzerine ağzına ve üzerine böcek dökülerek psikolojik baskı altına alındı. hücresine böcekler bırakılarak bir gece geçirmesi sağlanan mahkum sinir krizleri geçirdi. işe yaramaması üzerine yöntemin etkisiz olduğu anlaşıldı."

"tıbbi bir gereksinim olmadığı kesin şekilde bilindiği halde, yemek yemeyi reddeden mahkumlara rektal besleme yapıldı. yöntem mahkum üzerinde kesin davranış kontrolü sağlanması ve mahkumun zihnini berraklaştırması gibi nedenlerle kabul gördü ve uygulandı. beslemede kullanılan besin maddelerinden bazıları: su, kuru üzüm, fındık, baharatlı sıcak sos."

"rektal besleme yapılan mahkumlardan birkaç tanesinde işkence aşırı ve uzun hale getirildi." (daha ne yaptılarsa artık)

"mahkumlardan bazılarının ayak parmak kemikleri kırılarak 10 saatten daha fazla ayakları üzerinde bekletildiler."

"defalarca kez sahte infaz yöntemiyle mahkumlar infaz ediliyor veya bir infaza tanıklık ediyor hissiyle psikolojik işkence gördü."

"mahkumlardan bazıları 1 hafta boyunca elleri boyunlarından bağlanmış bir halde uyutulmadı. ilk 2 gün 30 dakikada bir, sonraki günler 15 dakikada bir elektroşok, soğuk su, kemik çıkarma ve kırma gibi yöntemlerle uyanık tutuldu. 1 mahkum akıl sağlığını yitirdi, çoğu halüsinasyonlar gördü ve krize girdi. mahkumların bazıları için 1 haftadan sonra da aynı yöntemle işkenceye devam edildi."

"tuvalet olarak verilen kovalar bazı mahkumlar bilgi ve tepki vermediğinde 3+ gün süreliğine alındı ve mahkumlar hidrasyon sonrasında kendi hücrelerine yaptıkları dışkının içinde yatırıldı."

"bir klasik olarak waterboarding yöntemi ile mahkumlar her gün 1-3 saat arası işkence gördü."

...

bu işkenceleri gören mahkumların bir kısmının hiçbir suçu olmadığı anlaşıldı, çoğunun isnat edilen suçu işlemedikleri anlaşıldı.

bu işkenceleri gören mahkumlardan tamamen masum olan pek çoğu işkenceler esnasında hayatını kaybetti.

bu işkenceler yapıldığı süre zarfında saklandı.

bu işkenceler yapıldığı kabul edilen işkencelerdir. ve muhtemelen, çok daha fazlası saklanmaktadır."

yazı ekşisözlük'teki vandalist psycho'nun canlı bomba olma nedenleri başlığından alınmıştır.
(bkz: ışid gerillaları) :)
(0)67783 #30  #67783
amerika'ya ve rusya'ya saldırı yapması için desteklenmesi gereken örgüt.
(1)70331 #32  #70331
musul'da vurduğu tsk'ya ait tank için ateşlenen füzenin bulunduğu bina yerle bir edilmiş ve içinde 32 tane militanı ölmüş terör örgütü.

kaynak: sabah radyo haberleri
(0)74416 #35  #74416
ortadoğu halkları ve devletleri kafalarını kuma gömdüğü sürece daha çok can alacak olan devlet.

mesela pek çok insana sorsanız, "ışid ekseriyetle müslüman öldürüyor demek ki bunlar müslümanlıkla alakası olmayan proje bir örgüt" diyor.
ancak aynı insanlara ekseriyetle batılı hedeflere saldıran el kaide'yi sorsanız alacağınız yanıt yine aynı.

ya da 4 temmuz 2016 suudi arabistan saldırıları. suudlar zaten orada ne kadar türbe varsa 100 yıldır sirk diye yıkıyorlar, onlara ses çıkartan yok ama isid iki bomba patlatınca auuw.
(0)77467 #36  #77467
sözcüsünden geldiği söylenen bir sesli mesaj, takipçilerilerine ramazan ayı boyunca abd, avrupa, rusya, avustralya, ırak, suriye, iran ve filipinler'de saldırı başlatmaya çağırdı terör örgütü.

detaylar:

http://www.echohaber.com/or...
(0)77935 #37  #77935
(bkz: karanlıktan aydınlığa işid in bitişi) bölüm 1 ile karşınızdayız:

uluslararası analiz şirketi ihs markit bünyesinde görev alan conflict monitor analiz grubu, işid'in hızlı bir şekilde gelir ve toprak kaybına uğradığı için bir yıl dahi varlığını sürdüremeyeceğini savundu.

raporda, "son 3 yıl, 'devlet kurma' projesinin başarısızlığa uğradığını gösterdi. gelişimdeki çıkış ve inişler hızlı bir şekilde birbirini izledi, ancak kısa süre sonra sürekli bir düşüş başladı" denildi.

işid'in üzerindeki baskının giderek arttığı belirtilen belgede, suriye'de abd'nin desteklediği, rakka'da savaşan suriye demokratik güçleri'nin (dsg) ve ülkenin doğusundaki deyr ez zor kentinde hükümete bağlı ordu kuvvetlerinin örgüte kayıplar yaşattığı, irak'ta ise hükümet ordusunun ve milis kuvvetlerin musul'daki operasyonu tamamlayarak, havice ve telafer bölgelerinde eylemlerine devam ettiği aktarıldı.

devamını okumak için:

http://www.echohaber.com/or...
(0)78473 #39  #78473
12 militanı türkiye'de yakalanmış örgüttür. kaynak
(0)78536 #40  #78536
türkiye "emirinin" karısı göz altına alınmış iğrenç terör örgütü. go go
(0)Tümünü Göster [42]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: