islam yükseldikçe sinir buhranına giren kitle

islam yükseldikçe sinir buhranına giren kitle

Tümünü Göster [7]

67285 #1  #67285
islam'ın toplumsal yaşamda tesirini giderek arttırdığı içinden geçtiğimiz süreçte iyice rahatsız olmuşa benzeyen kitle. oysa kızmaya, gerginleşmeye hiç lüzum yoktur. çünkü islam; birleştiriciliği ve bütünleştiriciliği ile herkesi aynı potada eritmek suretiyle toplumsal tekamülü çok daha yukarı seviyelere çekecek ve bugün rahatsızlık duyanları da mutlu edecektir. ve o zaman, o kardeşlerimiz içlerinden şunu diyeceklerdir:

'ya senelerce boşu boşuna bir korku heyulası içerisinde yaşamışım. islam hiç de öyle korkulacak, rahatsızlık duyulacak bir felsefe ve inanç biçimi değilmiş. aksine, herkesi sevgi ve ahlak ile bütünleştiren bir kutsal metinmiş'

ama bunun için, öyle sanıyorum ki epeyce zaman geçmesi gerekecek. çünkü biraz yavaş anlıyorlar. neyse, yavaş olsun da, en nihayetinde olsun; itikatlerini kurtarsınlar.
(0)
67296 #3  #67296
islamı kendi emelleri, çıkarları uğruna kullanan ve bunları yalayan kitleleri gördükçe buhranların zirvesine çıkarandır.
(0)
67301 #4  #67301
2 yıldır sözlüğe girmeyen alter yazarının ''anaa en son girdiğimde de sol tarafta aynı temalı başlık vardı'' demesine neden olan başlığın müsebbibi kitle.
(0)
67317 #5  #67317
islamın yükselmediğini bilakis islamcıların yükseldiğini bilen kitlenin gösterdiği tepkidir. sorsan islama ait zannettiği bir sürü safsataya inanan ama kutsal kitap deyip öpüp başın akoyduğu kitabın içind en yazdığından bihaber olan kitlenin yalancı ve masalcıların peşinde sürüklenip gitmesine gösterdiği tepkidir.
(0)
67322 #6  #67322
yükseldiği yerlere bakılırsa haklı olan kitle.yüksele yüksele olacağı yerler suudi arabistan,iran vs.müslümanlar bile itibar etmiyor ki yaşamak için laik,gavur batı ülkelerine kaçıyorlar.
(0)
67337 #7  #67337
aksine biz tekke müridi, ''bir nefes almağa geldük, od gimin yanmağa geldük'' diyen şeyhlerimizi el üstünde tutarız. sinir buhranına girmemiştir onlar, bad triptir geçer dediğim kitle.

not: size hiç ''allaah ackbaar'' demiş miydim?
(0)

Tümünü Göster [7]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: