italya silahlı kuvvetleri

italya silahlı kuvvetleri

Tümünü Göster [2]

73048 #1  #73048
italya-silahli-kuvvetleri 574487a814fcd.png
italyan ordusu, italyan donanması, italya hava kuvvetleri ve carabinieri (bizim jandarma gibin)'den oluşan kuvvetlerdir. bayağı bir süreden bu yana dünyanın taşak konusudurlar. 2000 senesinde bir tatbikatta norveç'in kristianstad şehrine çıkacaklarına 400 km ötedeki isveç'in kristianstad şehrine cikmislari vardır.

daha geçmişe gittiğimizde etiyopya'nin afrika'da sömürge olmamış tek ülke olmasının sebebi de bu abilerdir. 1890'ların sonlarında daha ordusunun yarısı kalkanlı mızraklı köylülerden oluşan etiyopyalilar bunları bir güzel sopalamistir. 1936'da italyanlar tekrar saldırır ancak bu sefer 500 bin asker, 800 tank ve 600 uçakla saldırırlar ve zenci kardeşlerimize kimyasal silah kullanırlar, öyle yenerler.
ikinci dünya savaşı'nda 1940'ta yunanistan'a saldırırlar. ancak bizim kurtuluş savaşı ile tanıdığımız ioannis metaksas komutasındaki yunan ordusu bunları bir güzel tepelediği gibi arnavutluk'a bile girer. sonunda adolf hitler barbarossa harekatı'ni erteleme pahasına savaşa müdahil olur da yunanistan öyle işgal edilir.

bizim açımızdan şöyle bir iyilikleri dokunmuştur. kurtuluş savaşı'nda istanbul'dan silah kaçırma olayları genelde italyan bölgesinden yapılmıştır. keza savaş sırasında da anadolu halkına çok bir zulumleri olmamıştır aksine giderken silâhlarını bizimkilere bırakmışlardır.
(0)73049 #2  #73049
napoleon 'avusturyalilar savasmayi bilmeyen bir millettir. tanri,onlarda zafer kazansinlar diye italyanlari yaratmistir' diyerek koftiliklerini belirtmistir. isin ironik kismi kendisi aslen italyandir.
(0)Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: