kadın erkek eşit değildir

kadın erkek eşit değildir

Tümünü Göster [3]

45220 #1  #45220
default muhafazakar bakış açısını özetleyen söylem.
(0)45232 #2  #45232
eşitlikten kasıt "=" işareti ile hücrelerine kadar eşitlik ise zaten bir insanın dünü ile bugünü bile eşit olmaz, değil üç milyar kadın geneli ile aynı miktardaki erkek geneli eşit olsun. olay "hak" boyutundadır.

bir kadın olarak alın terimle, yeteneğimle bir erkekle "eşit" işler başarabiliyorsam bunun karşılığını da "eşit" şekilde almalıyım. yine bir kadın olarak bir erkekle ilişkiye giriyorsam, cinselliği yaşıyorsam bu onun doğal ihtiyacı ve benim "verdiğim" (!) ve "değerimi yitirdiğim" (!) bir şey değil, ikimizin de "eşit" katılımlı ve eşit ihtiyaçlı birlikteliğidir.

bunun gibi sayısız örnek verilebilir. ve tabii hak verilmez, alınır... kadınlar sorumludur bu konuda da, kendilerini hala "mal" gibi gören kadın zihniyeti çok oldukça, bir takım erkekler de bunu sefasını sürerler lakin o sefa da kısıtlıdır. bir tarafın edilgen, diğer tarafın buyurgan olduğu hiçbir ilişkide sağlık yoktur ki bizim gibi toplumlara bakıldığında gayet açık şekilde görülür.
(0)45266 #3  #45266
cinsiyetçi bir bakış açısı. kadınların muhafazakar kesimin gözünde neye büründüğüyle doğru orantılıdır bu sözümona eşitsizlik. yani doğuştan görme engelli bir insana renkleri anlatamamak gibi, bakış açıları kırılmadıkça erkeklerin kadınlardan bir fazlası olmadığını göremezler. niye baba yani? kadın yapamıyor mu? başaramıyor mu? dünyada 2 işte çalışıp bir de çocuğunu/çocuklarını okutan kadınlar yok mu?
(0)Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: