kadın

kadın

Tümünü Göster [12]

1937 #1  #1937
nesillerin devamı için en büyük gerekliliktir.
(0)
10761 #2  #10761
şu berbat dünyayı yaşanabilir kılan,yegane varlıklardır...
iyi ki varlar.
(0)
32178 #4  #32178
o kadar çok seviyorum ki bunları dünyaya kadın olarak gelseydim biseksüel hatta lezbiyen olabilirdim yani. o derece. erkek cinsine hem çok lafım var hem de hiç yok. bu dünyanın içine sıçıp batıranlar genelde bizler olduğumuz için susmakta fayda var. ortaçağ'daki cadı avları, dinlerin kadınlara bakış açısı... mahallede yürürlerken o şahane popolarına kilitlenmemiz... (pardon) yani bunu hayvanlığa, sonra da şerefsizliğe, sonra da caniliğe kadar götüren canavarlar varken bu çağda ve özellikle bu topraklarda kadın olmak valla biraz "taşak" ister. kadının ve erkeğin dili maskülen işte görüldüğü gibi... hakikaten lan bir empati yapsak ya? bunları söylemek, yazmak için illa "ılık" veya "ibne" olmaya gerek yok.

seinfield'teki cosmo kramer şöyle bir şey demişti bir hatunu tavlamak için: "bebeğim, bende aslında erkek bedenine hapsedilmiş bir kadın ruhu var."
(0)
32194 #5  #32194
hem nalına hem mıhına vurulması gerektiğini düşündüğüm cinsiyet.

çağlar öncesinden bu yana süregelen kadının ezilmişliği, ikinci sınıf insan muamelesi görmesi, ezilmesi, horlanması, (ve halen) şiddete maruz kalması kabul edilecek ya sessiz kalınabilecek bir olgu değildir. değişen (değiştiğini düşündüğümüz) çağımızda tüm bu saydıklarım ve kadınların gördüğü ve benim yazmadığım onca kötü muamele azalarak da değil aniden bitmelidir. bıçak kesiği gibi.

bunları söylemek ve düşünmek bir insanlık vazifesi iken bir diğer tarafı gözden kaçırmamalıyız. yine yukarıda bahsettiğim sebeplerle de olsa, kadınların hayata tutunmak ve yaşamda bir yerlere gelmek (değer görmek, önemsenmek) için geliştirdikleri metodlar var. klasik tabirle söylersek duygusal zekalarının gelişmiş olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. bir insanın söylemek istediğinden ziyade o sözü hangi duyguyla söylediğini anlayabilmek gibi bir yetenekleri var(dikkatli bakan gözler bunu da görür elbet). bu yeteneklerini insanları(özellikle de erkekleri) manipüle etmek için kullananların sayısı ise azımsanamayacak derecede. bin yılın intikamını mı alıyorlar bilmiyorum fakat bizden çok güçlüler, çok... hem bahsettiğim yetenekten dolayı, hem de günümüzün (kahrolasıca) yapısı nedeniyle 'arzu edilen, talep gören' taraf olmaları hasebiyle.
(0)
32202 #6  #32202
erkekler tarafından "arzu edilen talep gören" tek taraf olarak algılanan, lakin cinsler arası doğal çekim gücü nedeniyle aynı hisleri erkeklere duyan taraftır. arzulama hususunda nötr olsalardı üreme ve bundan zevk alma hali hasıl olmayacak, erkekten talep gören ancak kendisinden buna karşılık hiçbir hissi olmayan kadın cinsinin sürekli kaçışıyla nesiller devam edemeyecekti.

belli bazı karakteristik özellikleri barındıran -zenginlik, güç, kariyer, karizma, seksilik yakışıklılık vs." erkekler için özellikle genç yaştaki kadınların zaman zaman saç saça mücadelesini fark etmemek imkansızdır. kaldı ki o "bin yılların" baskıları, "eldeki" kadınları tutmak için onların arzularını söndürme çabalarına rağmen kadın cinsinin erkeklere olan talep ve arzuları yok olmamış hatta artarak devam etmiştir.
(0)
32784 #7  #32784
dünyadaki en güzel varlık, öpülesi, sevilesi, uğrunda ölünesi. (kıro mode on)
(0)
56255 #8  #56255
mesela spor müsabakaları izliyoruz bunların çoğu erkek, politika ile ilgileniyoruz %90'ı erkek, bu politik kuramların fikir babaları erkek, diktatörler erkek, krallar erkek, kadın milletvekilleri bile "biz kadın milletvekili gösteriyoruz bak" şovu sayesinde meclise girebiliyor.

şimdi bunlar yemek yapmayı, giyinmeyi biliyorlar diyorsun bakıyorsun etrafına en başarı aşçılar erkek, modacılar erkek.

heykel, yontu, resim, müzik gibi sanat dallarının çoğunluğu erkek. edebiyat erkek. insanlığın kaderini değiştiren bilim insanlarına bakıyorsun... dur bakma. zaten bilim adamı demişiz. sen bunu dile getirince marion donovan`ın icat ettiği bebek bezlerini, bilmem kim diye kadının bulduğu mikseri önüne zorlama bir şekilde bulup getiriyorlar.

kız arkadaşımın babası akşama kadar fotoğraf çeken, kızı cinayet işlese "prensesim vardır bir bildiği" diyecek, umursamazın teki, annesi ise o ne yapsa ona anlam yükleyen, kızını şımartan bir kadın. lakin bu kız arkadaşım sürekli "erkek egemen, kadınların dışlanması, aşağı çekilmesi, sürekli baskı altın olup, rahat bırakılmamasından bahsediyor..."

ulan senin erkek arkadaşın benim. ahanda rahat bıraktım. ne yaptın?;

ensemi ütü ile yaktım yea, ahaha olum bu varoş kim?, şuan iice saçmalıorsun, kim o kıs?, silmior musun? pki ;). ahashdasd

ha tabi herkes böyle değildir. gayet her konuda anlaşabildiğim, muhabbeti iyi, entelektüel kız arkadaşlarım da oldu lakin onları da ben arzulamıyorum? benle yaşıt ya da benden büyük bir kadın benim hiç ilgimi çekmiyor. şuan 23 yaşındayım ve genel anlamda 18-22 arası kızlar av çemberimde.

avrupalı kızlar da farklı değil. ekseriyeti politik doğrucu, farkında olmadan neo-liberal. 9gag memelerine gülen, hepsi aynı ve klişe tipler.

onlar da seviyor gezmeyi. ha onlar dağ bayır, farklı ülke yapıyorlar, bizimkiler kahve diyarı, starbucks falan.

bütün bu düşüncelerimin sebebi içten içe kadınlara olan hayranlığım olabilir. ulan toplumda "yakışıklı" diye geçen bir tipim var lakin aynaya bakınca bir ışid rakka emiri, bir yankesici, bir akpli müteahhit, bir ilhanlı süvarisi görüyorum. buna rağmen beni seviyorlar, beni hoş buluyorlar. bir kız arkadaşlarıma bakıyorum ulan elf gibiler, böyle bir yaratılış yok. o parlak saçlar, o süt gibi ten, o burun, o sanat eseri gibi eller? benim göz kahverengi kızın gözü güneşte yeşil oluyor, karanlık havada mavi oluyor. lükse bak.

velhasıl böyleyken böyle. şimdi bunları ekşi'de yazsam topa tutulurdum ama buradaki dostlar bunu "kadın düşmanı" bir entry değilde bir iç dökme, sinir atma yazısı olarak görürler diye umuyorum.
(3)
56270 #9  #56270
arada geçişler olsa da:

geleneksel ama dini hassasiyetleri fazla olmayan kesim için: "bayan"

dini hassasiyeti fazla olan kesim için: "hanım"

türkçü kesim için: "katun"

liberal kesim için: "hatun"

seküler kesim için: "kadın"

feminist kesim için: "kadın !!!!!!!"


olarak adlandırılmaktadır.
(0)
81240 #10  #81240
kadin 5aa17f9d1a03b.jpg
anlamadığınız yerleri sorun arkadaşlar. kadın ruhu :)
(0)
82027 #11  #82027
erkeğin üst modeli doğrusu. erkeğin bir parçasından kadın yaratılmıştır.
(0)
82457 #12  #82457
kadın denince aklıma gelen ilk sitedir burç yorumları hesaplamalar (adet günü hesaplama kan grubu hesaplama çin takvimine göre cinsiyet ve daha fazlası ) ayrıca forumuna kayıt olarak bilgi alışverişi yapabileceğiniz güzel bir site.
(0)

Tümünü Göster [12]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: