karen marie moning

karen marie moning

Tümünü Göster [2]

2693 #1  #2693
8 kitaplık highlander ve şimdilik 6 kitaptan oluşan fever serilerinin yazarı amerikalı hanımefendidir kendisi. artık neredeyse her yazarda gördüğümüz "bestselling author" sıfatını kendisi de edinmiş. the new york times, usa today, publisher's weekly, the wall street journal ve the washington post gibi yayınların çok satanlar listesine girmiş. highlander serisi rezalet bir paranormal romance olmasına rağmen ardından döktürdüğü fever serisi gözümde en iyi urban fantasy'dir. romantizm yok denecek kadar az, dünya kurulumu ve karakter gelişimi ön plandadır.

highlander serisini fever serisinden önce yazmış. fever serisini onun devamı olamamakla birlikte bir nevi crossover olarak tanımlamış.

highlander serisi
beyond the highland mist (1999/mart)
to tame a highland warrior (1999/aralık)
the highlander's touch (2000/kasım)
kiss of the highlander (2001/eylül)
the dark highlander (2002/ekim)
the immortal highlander (2004/ağustos)
spell of the highlander (2005/ağustos)
into the dreaming (2006/ağustos)

fever serisi
darkfever (2006/ekim) - karanlık ateş
bloodfever (2007/ekim) - kan ateşi
faefever (2008/eylül) - intikam ateşi
dreamfever (2009/ağustos) - rüya ateşi
shadowfever (2011/ocak)
fever #6/dani o'malley #1 - iced (2012/ekim)
fever #7/dani o'malley #2 - flayed (2015/ocak)

highlander serisinin ilk kitabından sonra devam edemedim ama fever serisini hatim etmiş biri olarak söyleyebilirim ki, şu ana kadar okuduğum en seksi karakteri de yaratmıştır kendisi. sürekli barrons sayıklıyorum.

(bkz: jericho barrons)

ayrıca fever serisinin ilk 3 kitabı türkçeye epsilon tarafından çevrilmiş ve sonraki kitaplar artemis yayınlarına bırakılmış. annem türkçe takip ettiği için inceleme fırsatım oldu, serinin türkçesinden ümidi kesip mümkünse orijinalleri edinmekte fayda var. ilk kitapta bölüm adlarında bile hata, 2. kitapta sansür... 4. kitap çevrilirken de ilk kitaplara bakılmamış ve unseelie-seelie gibi kitaba özgü türler çevirilmeden bırakılmış.
(0)2727 #2  #2727
okuduğum en güzel serilerden biri olan fever'in yazarı. serinin sadece 4 tanesi türkçeye çevrildi. merakla 5.sini yani "shadowfever" bekliyorum.

-biri barrons mu dedi?
(0)Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: