kargo şirketleri

kargo şirketleri

Tümünü Göster [5]

70156 #1  #70156
bir kaç tanesi dışında alayı yalan yanlış iş yapan şirketler bütünü. özellikle sürat kargo, aras kargo ve yurtiçi kargo rezil bir hizmet verme konusunda birbirleriyle yarışıyorlar. en sık yaşanan sıkıntılar:

- kargolar yanlış şubelere yönlendiriliyor
- kargolar şubeye teslim edilirken sistemden yanlış alıcı adresleri giriliyor
- kargolar tanımadığınız konu komşuya teslim ediliyor
- şubeye ulaşan kargolar aynı gün içinde dağıtıma çıkartılmadan şubede bekletiliyor.

artık kargo şirketlerinde iq seviyesi 3 basamaklı olan kişi bulunmadığına inanmaya başladım. işe almadan önce özel bir gerizekalılık testinden geçiriliyor olmaları gerek.
(0)
70157 #2  #70157
bugüne kadar işini hakkıyla yalan bir tek ups kargoyu gördüm. gavurun operasyonu başarılı oluyor tabiki türk mantığıyla iş yapmadıkları direk belli oluyor.
(0)
70192 #4  #70192
bugüne kadar en çok sorun yaşadığım mng kargo, en az sorun yaşadığım ise sürat kargo'dur...

en sorunludan en sorunsuza doğru bir sıralama yapmam gerekirse şu şekilde yapardım;

1- mng

2- yurt içi

3- ups

4- aras

5- sürat
(0)
70253 #5  #70253
e-ticaretin hacmi arttıkça sorunları artan şirketlerdir. dağıtım elemanlarının değişim hızı (işin yoğun maaşın düşük olmasından dolayı sanırım) çok yüksektir. öyle böyle, kör topal bir sektör işte...

yalnız içlerinden en vurdumduymaz olanı yurtiçi kargo sanırım. çok defalar evde bulunmamıza rağmen "geldik, bulamadık" diyorlar...eskiden ihbar kağıdı bırakırlardı artık ondan da imtina ediyorlar. şube telefonlarını açmamaları da cabası.

geçenlerde bunlardan birine uğradım. ufacık bir koli için 30 lira istediler. içimden saydıra saydıra çıkardım ödedim tabii, el mecbur. derken içeri biri girdi, elinde de kullanılmış bir bebek arabası vardı. eleman 150 lira hesap çıkardı buna. tabii vazgeçti göndermekten adamcağız. hayalkırıklığına uğramış bir şekilde, başı öne eğik çıkıverdi dışarı. arkasından çıkıp, koluna yapıştım hemen. selâm verdim, aldı. hayrola dedim, nereye ve kime gidecek bu bebek arabası? memlekette durumu iyi olmayan kuzenlerine hediye gönderecekmiş. ama tabii kendi de ağaoğlu değil sonuçta 150 lira da çok abi. aklıma geleni hemen teklif ettim. otogara gidip otobüse verelim dedim. atladık arabaya, 10 dakikada vardık otogara. otobüsü bulduk, muavini de. eğilip kulağına "bir iyiliği kaça yaparsın" dedim. bagajda boş yerim çok, ne verirsen abi dedi. eleman çıkardı bir 20 lira koydu muavinin gömlek cebine. ad ve telefon yazdık arabanın üstüne, uğurladık otobüsü 15 dakika sonra. dönerken de karşılayacak olanlara tembihledi otobüsü ve saatini. oldu, bitti işte...

neyse, kargo şirketlerinin camına tüküreyim, sana birşey olmasın kardeşim.
(1)

Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: