karısı twitter'da erkeklerle yazışan adam

karısı twitter'da erkeklerle yazışan adam

Tümünü Göster [2]

67393 #1  #67393
rahat çok insan gördüm; ailevi ilişkileri son derece 'large' çok sayıda insan tanıma talihsizliği yaşadım. lakin bu kardeşimiz gibisine inanınız çok az rastladım.

düşünün, bir insan var ve evli; yani karısı var, belki ileride o kadın çocuğunun anası olacak. lakin karısı sözgelimi twitter'da, ne bileyim facebook'ta, ekşi sözlük'te veya çok daha farklı sosyal paylaşım platformlarında bir takım başka insanlarla, bilhassa erkeklerle inanılmaz derecede samimiyetle yazışıp duruyor; adeta birilerine yazıyor. buna mukabil, kocası sıfatını haiz olan zat ise, bu durumdan miskal-i zerre kadar rahatsızlık duymuyor, aksine karısının başka erkeklerle bazı konularda 'fikir teatisinde' bulunmasından son derece büyük bir memnuniyet, adeta derin bir haz duyuyor.

açıkçası ben bu gibi insanları gördükçe; rahatsızlık demeyelim de, acımayla karışık büyük bir keder hissediyorum. hiç sigarayla falan ilgili bir insan olmamama, hiç bu tip şeylere heves etmemiş olmama rağmen, bir sigara yakıp hayata, insana, olaylara, aleme, allah'a dair derin bir sorgulama periyoduna girmeyi düşünüyorum. adeta, bir nevi inzivaya çekilmek geliyor o zamanlar içimden. sonra aklıma sorumluluklarım, yapmam gereken onca iş gelince vazgeçiyorum. ama bu defa da karnıma ağrılar girmeye başlıyor, 'ülserim azacak galiba yine' diye geçiriyorum içimden; emektar koltuğuma oturuyorum, elimde ince belli bardakta doğu karadeniz çayımı yudumlarken.

düşünüyorum.. derin ve sessizce düşünüyorum. 'ne oldu sana, ne düşünüyorsun yine?' diye soruyorlar. bir an için yüzlerine bakıp 'hiç...' diyorum sadece 'hiç...'. çayımı yudumlarken tekrar; bir insanın, bir erkeğin nasıl olup da böylesine büyük bir insani zaafiyet içerisine girebildiğini, nasıl olup da geleneksel kadın imgesine bu raddede karşıt bir davranış biçimine müsaade edebildiğini idrak etmeye çalışıyorum, o kesimin nasıl bir ailevi hayata sahip olduğunu düşündükçe böylesi bir ailevi teşkilatlanma biçimine akıl sır erdiremiyorum. ben bu insanları bir türlü anlayamıyorum.
(0)
67394 #2  #67394
akp döneminde olmuştur.
(0)

Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: