kedi isimleri

kedi isimleri

Tümünü Göster [1]

59873 #1  #59873
kedi-isimleri 56240bb3c5425.jpg
kediseverlerin evlerinde besledikleri kedi dostlarına taktıkları isimler. profesyonel bir kedisever olarak 1999 yılından beri aralıklarla kedi besliyorum.

ilk kedimi kars'ta bir fabrika işçisi hediye etmişti. kedi siyah beyaz olduğu için o yıllarda beşiktaş'ın kaleciliğini yapan marjan mrmić'e ithafen adını mırmiç koymuştum. bu arada fenerbahçeliyim.

bir kaç sene sonra ankara'ya taşındık. zaten mırmiç çoktan kaçmıştı. derken bir sokak kedisi sahiplendik. o zamanlar da harry potter kitapları-oyunları-filmleri moda olduğu için hademe filch'in kedisi mrs. norris'e ithafen norris ismini koymuştum. ona baya zaman baktık yıllar sonra da eceliyle öldü.

norris'ten sonra bir sürü sokak kedisini geçici olarak sahiplendim ama hiç birine isim koyamadan yuva buldum. bir çok kez arabaların ya da motorsikletlerin ezdiği kedileri henüz can çekişirlerken veterinere yetiştirip hayata bağladığım da oldu. ama onlar yetişkin kedi oldukları için kendilerini toparlar toparlamaz doğaya saldım.

bir keresinde kısa bir süreliğine kara bir kedi belesmiştim. kapkaraydı ama öyle böyle değil. ona da zifrican ismini takmıştım.

zifrican'dan sonra van kedisi ile ankara kedisini aynı anda besledim. ikisi de bembeyezdı ama vanlı olanın tonu biraz daha kremşantine kayıyordu ankaralıya nazaran. ankara kedisinin adı sütbeyaz van kedisinin adı karbeyazdı.

ve şimdiki kedim tarçın. onu da henüz yavru iken sahiplenmiştim. mahallenin küçük çocukları annesinden ayırmış. sonbahardı çok yağmur yağıyordu. bu geceyi bende geçirsin sabah besler doğaya salarım diye bir aldım alış o alış. şimdi beraber uyuyoyoruz. sevişiyoruz.

not: yakın bir arkadaşım bugün bir van kedisi satın almış ona da keke ismini koymuş. neymiş kedi vanlıymış. ulan para verip aldın be.
(0)

Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: