kelebekler vadisi

kelebekler vadisi

Tümünü Göster [5]

15371 #1  #15371
eskiden çok az kisinin bildiği, keşlerin ve hippilerin favori mekanı, şimdilerde ise iyice ayağa düşmüş olan bir doğa harikası. arkadaşla buraya gitmeyi planlıyorduk ancak ekşi'de milletin uzun uzun yazdığı negatif yorumarı görünce vazgeçtik. son zamanlarda gidenlerin anlattığına göre sık sık elektrik kesildiği için etler bozuluyor ve işletmeci millete kokmuş et servis ediyormuş. koy iyice ayağa düştüğünden günübirlik olarak düzinelerce tekne geliyor e sintineyi basıp koyun içine ediyorlarmış. denize sintine pislikleri ve motor yağından girilemiyormuş. ayrıca feci taşlıymış ve taşlar milletin ayağını kesip kanatıyormuş, gece de işletmeciler yüksek volümlü iğrenç müzikler çalıp atmosferin içine ediyormuş. çadır kurma fiyatı bile astronomikmiş, ortalığı bok götürüyormuş, kelebek falan da yokmuş. yakın zamanda gitmiş olan varsa bunların aslı astarı var mıdır anlatsın da tatil planı yapanların duasını alsın diyorum naçizane.
(0)28815 #2  #28815
sanırım türkiye'nin en abartılmış balon tatil bölgesi...

ne zevk alıyor insanlar orada vakit geçirmekten inanılır gibi değil.

deniz desen deniz yok, kumsal desen kumsal yok, ortam desen ortam yok...

günlük gelen giden teknenin haddi hesabı yok sahiline. her gelen teknenin denizin üzerine bıraktığı yağ tabakası 1 şehrin 1 yıllık yağ ihtiyacını karşılar.

neyse; gitmeye değmez, görmeye de değmez...
(0)28882 #3  #28882
buraya ölüdeniz'den tekneyle gidecekseniz sakın ha kazıkçı simsarlara kanmayın. belli saatlerde giden bir servis teknesi var ona binin. o teknelerin bileti de halk plajının giriş kısmında tahta bir kulübe var, oradan alınıyor. gidiş dönüş 20 lira. o tekne gelmez diye yalan atıp 60 lira, 80 lira fiyat veren çakallara sakın ha yüz vermeyin. bana kalırsa hiç gitmeyin, yarrak gibi yer, değmez. orayı tepeden gören bir pansiyonda falan kalın çok daha iyi.
(0)73771 #4  #73771
kelebekler vadisi bundan 20 yıl önce güzeldi. turistik bir bölge değildi en azından. aslında daha doğrusu kurtarılmış bir bölgenin son demleriydi 20 yıl öncesinde. elektrik su yoktu tekneyle ulaşım yoktu, yukarıdan keçi yolundan inilmesi gerekiyordu ve arada iplerle geçiş yapmanız gerekiyordu vs yani kısacası ulaşılması zor bir bölge olduğu için ıssız sakin ve dediğim gibi bir nevi kurtarılmış bölgeydi. çadırını alıp kamp yapmaya gelenler de nezih dağcılar değil, ot kokusundan anlardınız gelenlerin ne alemde insanlar olduğunu. şimdi elektrik kesintisinin dert edildiği ve tesisteki!!! etlerin koktuğunu vs dert eden insanların gittiği tüketilmiş bir yer olmuş anladığım.
(0)73772 #5  #73772
kelebekler-vadisi 575a5a0c55d5f.jpg
aynı isimde bir de rodos adasında bir yer mevcut.

--- alıntı ---

kelebekler vadisi, binlerce rengarenk kelebeğin bir arada bulunduğu, yemyeşil doğanın doyulmayan güzellikleri arasında, içinde ağaçların, derelerin, gölcük ve şelalelerin aktığı, ziyaretçilerin çevresinden rahatça dolaşabileceği patikalarla düzenlenmiş muhteşem bir tabiat harikasıdır.

mayıs ve eylül ayları arasında, üreme dönemlerinde kelebekler, nadir bulunan panaxia quadripunctaria, besinine ulaşmak için bu bölgeye gelir. kelebeklerin bu doğal yaşam alanındaki eşsiz görüntüsü ziyaretçileri hayran bırakmaktadır.

--- alıntı ---
(0)Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: