kiev

kiev

Tümünü Göster [3]

3995 #1  #3995
ukrayna'nın başkenti.

şaka lan şaka ahah bu gece tekrar alev alev yanan güzide bir protesto kentimiz. insanın çıkıp her yerde şehirleri ateşe veresi geliyor izledikçe. bu gecenin diğerlerinden farkı meydandaki insanları sıkıştırmış olan polisin kalaşnikof ve bir sürü tehlikeli silahla meydandakileri ablukaya almış olması, hatta muhalefet liderlerinden birini sniper'la vurdukları bilgisi geldi, hayatta mı değil mi bilinmiyor.

şu espreso tv'nin ingilizce altyazısı bir bişeyi olsaydı da izlerken üzerine bir de söylenenleri anlasaydık:

(youtube: https://www.youtube.com/wat...)

protestoculara faşist denmesinin nedeni çoğunluğun kendini ortodoks hrıstiyan nasyonel anarşist olarak tanımlaması, halbuki gezi sürecine baktığımızda ulusalcıların sayısının çokluğu da bizim için aynı yaftanın yapıştırılmasına neden olabilirdi. polislerle faşistler birbirini kırıyor demek fazlasıyla kolayına kaçmak bence.
(0)12371 #2  #12371
dinyeper kıyısına kurulmuş şehrin hazarlar mı yoksa kievan rus'ları tarafından mı kurulduğu hakkında sağlam bir bilgi olmamasına rağmen isminin kıyı ev'den geldiği zannedilmektedir. keza slav kültürü ile ilgisi olmasıyla birlikte 250 sene hazarlar (850-1100), 260 sene altınordu (1240-1500) egemenliğinde yaklaşık 500 sene türkler tarafından yönetilmiştir. sambat, şehrin diğer ismidir. günümüzde ukrayna'nın başkenti ve en büyük kentidir.
(0)Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: