son 30 günün başlıkları

0
2 başlık / 2 entry
umut sarıkaya

umut sarıkaya

1880 #1  #1880
daha önce kemik ve penguen'in de dahil olduğu birçok dergide çalışmış, şimdi ise uykusuz dergide'de yer alan yazar-çizer. genellikle karikatür çizer, her hafta yazı yazmaz ancak yazdığında tam yazar. yaptığı espriler umut sarıkaya'nın kendisini tanımayanların bile dillerine pelesenk olur, yani toplumun mizah anlayışına bir şekilde yön veren adamlardandır.
(0)
1882 #2  #1882
benim de söyleyeceklerim var 2 kitabı insanın elinden düşmeyen yazar.

öyle tek seferde okunan değil ama insanın canı sıkıldığında döne döne okuduğu bir kitap aslında.. çok güzel kısa hikayeler, yazarın kendisine has tespit ve gözlem yeteneği ile yansıyor kağıda. kelimeler sanki su gibi akıyor sayfalarda, okuyorsunuz, okuyorsunuz, bırakamıyorsunuz..
(0)
32939 #4  #32939
hastası olduğum karikatürist. neredeyse tüm arşivine sahibim. eğer beni dövmezseniz bir kısmını sözlüğe aktarabilirim. en azından en süperlerini
(0)
34507 #5  #34507
umut-sarikaya 53e64f1226b16.jpg
bazı çizdiği ayrıntılar insanı kadından soğutur.
(0)
39759 #6  #39759
"benim de söyleyeceklerim var" serisine ait olan yazıları çevirip çevirip okunası yazar/karikatüristtir. yazdıklarının büyük çoğunluğundan yaptığım çıkarımlar doğrultusunda yazılarının "sıradan olmak da güzeldir" ya da "kaybetmenin ihtişamlı tarihi" şeklinde gizli bir başlığa sahip olduğuna kendimce inanmışımdır hep. aslında sıradan olmanın, basit, niteliksiz olmanın hiç de o kadar sıkıcı olmadığını ve o sıradanlığın içinde gizlenmiş ayrıntıların insanı çok farklı boyutlara sürükleyebileceğini bazen de absürtlük öğesiyle harmanlayıp okuyucuya sunar. başkarakterler genelde silik, başarısız, özgüvensiz, hayatta hiçbir şekilde istediği yere gelememiş ve gelemeyeceğinden de emin ama yine de hep içinde bir umut barındıran kişilerken yan karakterler de bir o kadar pervasız, hoyrat, normal olduğunu zanneden anormal sivri insanlardır. arasıra baş kararkterler içten içe o sivrilere özenmez de değildir. neyse ben böyle anlatınca tam anlaşılmıyor da okuyunca daha güzel oluyor (anlatamamak). tanınmış kişileri kullanarak yazdığı hikayeleri ayrı bir zevkle okurum (nuri bilge ceylan ve rahmi koç'lu olanlar favorilerim). yazılar genellikle komik unsurlar içerse de gizliden gizliye bir dram o komedinin sağlam temelini oluşturur. hatta kendi acılarınızdan da birşeyler bulduysanız eğer okurken gözleriniz nemlenebilir bile. (yyohamınaayım)
(0)
47098 #7  #47098
şu aralar ygs'ye hazırlandığını, bu sebeple ortalarda olmadığını düşündüğüm mizahçı.
(0)

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: