yandaş medya

yandaş medya

14059 #1  #14059
sadece akp döneminde değil, her dönemde iktidarın yanında olmuş medyadır. ve iplerinden en az biri muhakkak küresel çeteye bağlıdır.
(0)
35152 #2  #35152
yandaş olmaları sorun değil, yandaş olduklarını bu derece belli edecek kadar arsız olmaları esas problem. dünyada yandaş olmayan bir medya zaten söz konusu değil. bizim medyamızın sorunu, yandaşlıklarını inanılmaz arsız bir biçimde, göstere göstere ortaya koymaları.

bunun sebebi elbette aptal olmaları değil. hitap ettikleri kesim başka türlü bir yandaşlıktan anlayabilecek bir altyapıda değiller. ironi, sarkazm gibi yollar denemek ya da yandaşlıklarını içinde değişik imalar bulunan cümlelerle gerçekleştirecek olsalar asıl hedeflerine asla ulaşamayacaklar. çünkü hitap ettikleri kitleler bir işi göstere göstere yapılmasından başka bir yolu anlayamıyor, algılayamıyor.

yandaşın yandaşlığı değil, kalitesizliği bizleri deli ediyor. bu kadar kalitesizliğin nedenini üstteki paragrafta belirttim ancak insan yine de katlanamıyor, kabul edemiyor. arkadaş goebbels bile daha adabıyla propaganda yapıyordu, siz ne yapıyorsunuz böyle? yine de o kadar belli etmeseniz diyorum? daha iyi olmaz mı?
(0)
56129 #3  #56129
çiller döneminde tansu çiller tarafından "bir kısım medya" sözüyle tanımlanan medyadır. ama o, kendine değil, muhalefete yandaşları bu şekilde tanımlıyordu.

"baba"sı süleyman demirel'in ise kendisi muhalefetken trt'ye "iktidar borazanı" hitabı meşhurdur.

yirmi beş, otuz yılın hitapları günümüze "yandaş medya", "havuz medyası", "candaş medya", "cemaat kanalları" vs. isimlere evrilmiştir.
(0)

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: