leyla zana'nın ölüm orucuna başlaması

leyla zana'nın ölüm orucuna başlaması

Tümünü Göster [3]

54722 #1  #54722
dünya basınının ilgisini çekecek olan hede.
şimdi gerçi şöyle bir olay da var...normalde açlık grevinde 3 hafta kalan bir insan pelte gibi olur.
bizim apocular en son 50 gün mü ne ölüm orucu tutmayı başardıkları gibi arada kiloda almışlardı.

Leyla Zana'dan 'ölüm orucu' kararı

--! spoiler !--
halkların demokratik partisi (hdp) ağrı milletvekili leyla zana, 7 haziran seçimlerinden önceki pozisyona dönülüp ölümler durmazsa, şahsi olarak ölüm orucuna başlayacağını söyledi. zana, “elinde silah olan bütün taraflara sesleniyorum; kimseye sözümü dinletemezsem de kendime sözüm geçer. ölümleri seyretmektense ölmeyi tercih ederim.” dedi.

şırnak’ın idil ilçesinde hdp’nin düzenlediği mitingde konuşan leyla zana, çarpıcı açıklamalarda bulundu. zana, şu ifadeleri kullandı: “kandil’i muhatap alıp görüşen, parlamento'daki arkadaşlarımızı muhatap alan zihniyet hala kürtleri eşit görmüyor. o psikolojik eşiği aşamıyorlar. bursa’daki kardeşlerimizin ne hakkı varsa buradaki insanların da o hakkı olsun istiyoruz. şimdi yaklaşık bir aydır kendi nefsinde çok düşünerek bir karar aldık. yüzyıldır çarpışarak ölüyoruz. nefsi müdafaa yapıyoruz. ama artık yeter. ölerek ve öldürerek toplumu, vicdanımızı, geleceğimizi çürüteceğiz. elinde silah olan bütün taraflara sesleniyorum; kimseye sözümü dinletemezsem de kendime sözüm geçer. ölümleri seyretmektense ölmeyi tercih ederim. eğer ölümler durmazsa ölüm orucuna başlayacağım. beni tanıyanlar bilir. ağzımdan söz bir kere çıkar. kellem gitse, geri dönmem. artık yeter. gençler öleceğine biz ölelim.”
--! spoiler !--
(0)54723 #2  #54723
muhtemelen kameralar ortada yokken lahmacun arasına şiş kebap sarıp yemesiyle ve oruç sonunda kilo almasıyla neticelenecektir.
(0)Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: