milli şefimizle führer arasında samimi tebrikler

milli şefimizle führer arasında samimi tebrikler

Tümünü Göster [2]

70821 #1  #70821
milli-sefimizle-fuhrer-arasinda-samimi-tebrikler 57215fc9e97c3.jpg
türkiye'de muhafazakar kesimin dilinden düşürmediği gazete manşeti. hayır herifler bilmiyor ki bu manşetin atılmasından 2 ay önce almanya yunanistan'i işgal etmeye başlamıştır.
(0)70883 #2  #70883
solda tüm dünyada bir etki yaratan nazi lideri, sağda sağırın tekini gördüğüm gazete küpürü.

şimdi dürüst olmak gerekirse in front of ismet beni benden alıyor. r.t.e. dahil bu absürdlüğe bir nebze yaklaşamamıştır. kazandığı tek zafer çeşidi halkının canını yakarak, çok ağır faturalar ödetmek karşılığında ülkeyi savaştan uzak tutmuş olmasıdır. in front of istmet yerine savaşa girseydik muhtemelen daha az zarar görürdük orası ayrı.

hitler ise alenen türkleri seven, gücü olmasına rağmen, bilfiil beslediği sempatiden ötürü türkiye'yi işgale kalkışmayan hatta belki de bu yüzden 2. dünya savaşını kaybetti diyebileceğimiz bir karakter. nitekim anadoludan sovyetlerin kalbine tek yumrukta savaşı kazanabilirdi o güçle, kuzeyde askerlerinin soğukla ve gerillalarla mücadele etmekten savaşmaya odaklanamadığı bir gerçeklik. ben o iyi ilişkileri, hitler'in mustafa kemal ve türk hayranlığına bağlıyorum, kendi de biliyor ki önünde öylesine deli, öylesine muazzam bir güç ve savaşçılık örneği olmasaydı, yapmak istediği devrim bar kavgasından öteye geçemeyecekti temel olarak. in front of ismet'e gelince, umarım sıcağı seviyordur. umarım 1 metrekarelik beton hücrelerin içine tıkıp tepelerine ampul tutarak işkence ettirdiği türk milliyetçilerinin çektiği acıların hesabını misliyle veriyordur.
(4)Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: