milliyetçi hareket partisi

milliyetçi hareket partisi

Tümünü Göster [26]

6459 #1  #6459
yaklaşık bir yıl önce olsa uğruna harıl harıl çalışacağım partiydi. beni partisiz, yuvasız, "devletsiz" bıraktı. alacağı olsun. alacağım var, alacağım.

(http://www.sozkonusu.net/de...)
(0)
6550 #2  #6550
alparslan türkeş'in kurduğu köklü parti...
(0)
6553 #3  #6553
cumhuriyetçi köylü millet partisi nin 1969 yılındaki büyük kongresinde adını milliyetçi hareket partisi olarak değiştirmesiyle kurulmuştur. büyük kongreden sonra toplanan ilk genel idare kurulunda partinin amblemi "üç hilâl" olarak kararlaştırılmış ve aynı toplantıda mhp gençlik kolları için de "hilâl içinde kurt" amblemi benimsenmiştir. sembolleşen imgeleri arasında türklerin özgürlüğünü temsil ettiğine inanılan bozkurt işareti de vardır.
(0)
43496 #4  #43496
hem tezkereye evet diyen hem de peşmerge ülkemizden geçiş yapınca ağlayan milletvekillerine ve seçmenlere sahip parti. komik olmayın lan, siz tezkereyi onaylayınca sınırlarımızdan ne geçecek sanıyordunuz, birleşik turan ordusu mu?

azıcık omurga ve politik öngörü arkadaşlar, lütfen.
(0)
62146 #5  #62146
stepne dediler, jeneratör çıkan parti.
(0)
62150 #6  #62150
hak ettiğini bulan partidir ama türkiye bu sonuçları hak etmiyordu, yoksa hak ediyor muydu?
(0)
62157 #7  #62157
böyle bir liderle baraj altında kalmaması sürpriz oldu. partide kim parlasa çizik yiyordu. partiyi sönük tiplerle doldurdu.düşünün partinin ikinci adamlarından koray aydın bile seçilemedi.
(0)
62168 #8  #62168
seçmenin isteklerini yanlış anlamasının sonuçlarını gören parti . artık taze kan ihtiyacı alenen ortaya çıktı 20 yıldır aynı adamlarla siyaset yapmaya çalışmasının bedelini ödedi . devlet bahçelinin ankara saldırısından sonra iç işleri bakanın istifa etmesi hakkında söylediği gibi birileri sorumluluğu üzerine almalı ve seçmenini istifa ile rahatlatmalıdır.
(0)
62194 #9  #62194
2 vekil daha alsaydı 46. yılında 46 vekille meclise girmiş olacak olan parti.
(0)
62279 #10  #62279
hâlâ daha bu partinin oy kaybının sebebini dışarıdan hdp destekli chp koalisyonuna hayır dediği için yaşadığına inanan sivri zekâlı analistleri gördüğümüz parti. sözde akp'yi devirmek için hem geçmişte siyasi partnerliğini yapmış hem de cumhuriyetin temel kazanımları ile sorunu olan yol arkadaşı pkk'nın desteğini elinin tersiyle ittiği için oy kaybı yaşadığını ciddi ciddi inanıyor musunuz yoksa algı mı yönetmeye çalışıyorsunuz? dostlar pkk ve onun gerek siyasi gerek sanal uzantıları sonuna kadar mücadele edilmesi ve görüldükleri yerde kafası ezilmesi gereken bir oluşumdur. bu konuda mhp'lilerin ve türk milletinin tavrı nettir. hiç bir mhp'linin hdp ile koalisyona hayır dendiği için partiye küstüğü falan yok. buna inanacak kadar saftirik ve gerizekalı olmayınız. önünüze konulan her şeye inanmadan önce iki rekat sorgulayınız. bu partinin oy kaybetmesinin tek sebebi tabanda artan bahçeli hoşnutsuzluğudur. partiyi ahtopot gibi saran godomanlar sinan oğan, merak akşener gibi gelecek vaad eden, genç ve dinamik isimleri seçime haftalar kala ekarte ettiler. siz bunun tabanda nasıl rahatsızlık yarattığının farkında mısınız? lan ne farkında olacaksınız size böyle bir şey söylenmediki. bunun en basit örneği ığdır'dır. ığdır gibi mhp'nin geleneksel bir kalesi almaması gereken kararları ile önce mahalli yönetim olarak ardından vekil sayısı olarak hdp'ye kaptırıldı. sinan oğan'ın ihraç edilmesi ile de dünkü seçimlerde mhp seçmeni kendi partilerine değil akp'ye yüklendi. bu mersinde de böyle, adanada da böyle bütün türkiye'de böyle. mhp tabanı belki de türkiye'deki en bilinçli seçmendir. önüne her konanı yemez bir sonraki seçimde partiye tokadı indirir. öyle sizler gibi önüne her konan otu yiyen koyun bir seçmen kitlesi yok.

dün mhp seçmeni akp'ye şu mesajı verdi: "terörle müzakere değil mücadele edilir. bunu öğrendiğin iyi oldu. ülkenin en mühim meselesi terör sorunudur ve dört aydır sürdürdüğün kararlılığı görüyoruz. böyle devam et biz senin arkandayız türk'ün gücünü göster." şayet akp sözde çözüm sürecini buzdolabından çıkarıp yeniden terörle müzakereye başlarsa 2019'da mhp seçmeni bu sefer de akp'ye şamarı indirir bundan hiç şüpheniz olmasın.

hdp ile koalisyona hayır dendiği için oy kaybetmiş he mi? siz bu kafayla nah iktidar olursunuz. mhp tek başına iktidar olur ama siz olamazsınız.
(0)
62487 #11  #62487
ekran karşısına çıkmaktan korkan yöneticilerinin var olduğu 46 yıllık partidir. ayrıca yazılı basın açıklamasıyla yönetilmektedir.

(bkz: fildişi kuleleri)
(0)
62504 #12  #62504
kitlesini kendisine küstürmeyi başarmıştır.
(0)
62511 #13  #62511
doğru amaç için ilerleyen ancak bir türlü doğru yolu tutturamayan partidir. izleyecek ve göreceğiz, üç numara saç bıngıldaklı parlak takım elbiseli reyizlerle devam edip artık türk milliyetçiliğinin siyasi kanadını tamamen mi bitirecek yoksa insanlarla iletişim kurabilme becerisine sahip, hitabeti yüksek, yeri geldiğinde hiç değilse göstermelik olsun bir içki masasına oturan, bi sigara yakıp muhabbet eden, ara sıra gazete-dergilere yazılar, makaleler sunan oturaklı, halkı görünce kafasını başka yöne değil de halka çeviren insanlardan mı oluşturacak o yönetimi artık? izleyip göreceğiz. liderlik sultası hiç bir zaman sevilmez, onun çok etkisi olduğunu sanmıyorum, aslında mhp'nin topyekün yönetimlerinin genel merkezinden en küçük ilçesine kadar, halktan, kirli, gülmeyi ve eğlenmeyi bilen, entellektüel birikime sahip insanlardan oluşması gerek, bu ıskalanın dışında kalan feriştahı olsa en fazla bürokrasi alanında kullanılacak profiller olmalı, siyaset değil. yani sayın bahçeli ''sıkıldık''. bugün ülkü ocağında ezan okununca gidip abdest almadı namaz kılmadı diye saldırılan insanlar var hala, duyuyoruz, görüyoruz. 3 yıl boyunca 100'e yakın kadronuzu yetiştirdim, o kadar onurlu yetişmişler ki çoğu başka partilerde çok üst mertebelerde görevler üstlendiler. sizin elinize kalsaydı bulaşık yıkatacaktınız çocuklara. titreyip kendisine gelmesi gereken parti halk değil bunu anladığınızda belki iktidara yaklaşmış olursunuz.
(0)
64328 #14  #64328
varoluş koşulu "terörizm" demagojisi ve sığ popülizm olan, tüm siyasal etkinliğini bu çizgi üzerine inşa eden; makul ve tutarlı bir ekonomik programa; uluslararası politikaya ya da ortadoğu sorununa ilişkin herhangi bir düşünceye ya da çözüme sahip olmayan bir parti.
(2)
64515 #15  #64515
ümit özdağ ve yusuf halaçoğlu istisna olmak üzere 38 işe yaramaz vekil ile mecliste türk milletini temsil edecek olan parti.

umarım chp'nin yaptığı gibi adaylarını ön seçimle belirleyeceği günleri de görürüz diyeceğim ama nerdeeee. . .
(0)
67881 #16  #67881
milletin amına koyacağız diyen holding patronunun"vergi borcu incelesin mi?" sorusuna çekimser oy kullanmış parti.çekimser oy ne lan? o istifa etmiş,şu başkan olmuş hiç bir önemi yok;bu partiden bir şey olmaz. gidin akp'ye oy verin daha tutarlı olur.
(bkz: cengiz inşaat'ın vergi borcunun silinmesi)
(0)
69906 #17  #69906
cumhuriyetçi köylü millet partisi'nden milliyetçi hareket partisi'ne nasıl dönüştüğünü anlatan mini bir belgeseli aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz...

https://www.facebook.com/at...
(0)
69950 #18  #69950
sempatizanlarına öneri: mhp'yi aracı olmaktan çıkarın, direk akp'ye oy atın.
(0)
75747 #19  #75747
7 buçuk+ milyon oy alan parti.

ne demek "türk devletleri birleşemez, turan kurulamaz; pkk'ya operasyonlar durdurulmalıdır" falan? siz 7 buçuk milyon kişinin iradesini nasıl yok sayarsınız? siz utanmıyor musunuz 7 buçuk milyon kişiyi yok saymaya ve karşınıza almaya? onları kazanmak ve dostça yaşamak varken niçin ötekileştiriyorsunuz? demokrasi size göre sadece park ismi mi?
(3)
76940 #20  #76940
artık tabanı olmayan parti.
(0)

Tümünü Göster [26]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: