namus cinayetleri

namus cinayetleri

Tümünü Göster [2]

74445 #2  #74445
namus belası şeklinde olan kısmı, türk geleneğine göre meşrudur. osuruklu avrupa hukukuna mensup olunduğundan ayni şekilde cezalar olması da komiktir. eşin kaçırılması durumunda fiili gerçekleştirenlerin topyekün ortadan kaldırılması, eşin aldatması durumunda ortadan kaldırılması vb. durumlar o kadar da ortadoğu değildir. aksine ortadoğu kültüründe kadın bir meta olduğu için uğruna ölecek ya da öldürecek bir değer biçilmez. bu yüzden ortadoğu içinde kafasına esen terör örgütü militanı girer, kocasının önünde kadına tecavüz eder ve kocasının gıkı çıkmaz.

aldatma fiilinin gerçekleştiği durumlarda ölümü çok abes gösterenlere dikkat edin, izledikleri ve hatta taptıkları dizilerin ve filmlerin %90'ında iki basit iş ortağı bile aldatma durumunda ölümlü bir kavgaya girişiyor ve zevkle izliyorlar. kendilerince haklı olanı destekliyorlar ve aldatan tarafı kötü olan ilan edip ölümünü gayet meşrulaştırıyorlar. bu kaç level üstü diye düşünüldüğünde, erkek ya da kadın fark etmez, bir ömrü ortaklaşma içerisinde geçirmeyi beyan ettiğin, toplumun en temel sözleşmesi olan aile kurumunu bu beyanla kurduğun insanı aldattığında, o insanın sen hayatındasın diye feragat ettiği her şey, belki fazladan bir okul okumak, belki hobi olarak bir film çekmek, belki bir avrupa seyahati yapmak gibi, sorumluluklarından sıyrılamayıp gerçekleştiremediği tüm fiiller boşuna gerçekleştirilmemiş oluyor.

25 yaşında gece motorsikletine atlayıp bir barda kafa dağıtmaktan feragat etmiş adam/kadın 30 yaşında yatağında başka biriyle eşini görüyorsa, bu en temel sözleşmeye, insanı insan yapan, insanı uygar yapan sözleşmeye ihanetin cezası ölüm değilse dünyada hiçbir suçun cezası ölüm değil o zaman. ha başıma gelse yapar mıyım? geldi ve yapmadım. bu tamamen benim aşırı realist bakışımla ilgili bir tarafta 2 böcek için yıllarca hapis, öbür tarafta geç de olsa hayata yeniden başlamak. ben ikinciyi seçtim. ancak birinciyi seçen insan çok daha adildir benim gözümde. bir o kadar da meşrudur.
(0)

Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: