orijen

orijen

Tümünü Göster [1]

75341 #1  #75341
kanada'lı champion firması tarafından üretilen, şadanlar pet tarafından ithal edilen kuru mama markası. aynı zamanda acana'nın da üreticisidir bu firma.

tahılsız mama üretirler. çoğu kişiyi de buradan yakalarlar. piyasadaki çoğu iyi bilinen mama markası aslında 8%-20% arasında ham protein içerir. bu arkadaşların mamalarında bu oran 30%-40% seviyesindedir. içerik bakımından 80% et, 20% sebze/meyve ile kendi iddiaları kedi ve köpeklerin doğal diyetlerine en uygun mama olduklarıdır. "biyolojik olarak uygun", "tam av eti", "insan tüketimine uygun" gibi bir kısmı tescil edilmiş söz öbekleri canımı biraz sıksa da eğer tembel bir insansanız ve kendinize dahi yemek pişirmeye üşeniyorken evcil hayvanınız için yemek pişiremeyeceğinizi düşünüyorsanız kabullenemeseniz de razı olabileceğiniz bir alternatif sunarlar.

bu preludeden sonra deneyimlerimize geçelim. 4 aylık yorkshire terrier yavrumuz fındık bir süredir bu firmanın all breed puppy mamasını tüketiyor. ilk söylemem gereken şey küçük ırklar için biraz büyük taneleri olduğu, kızcağız kırmak için uğraşıyor, keşke daha küçük taneli olsaymış. bu noktada acana'nın small breed için bir maması var o alternatif olabilir. enerji seviyesinin inanılmaz arttığını söylemem lazım, günde 4 kere besleniyor ve her öğünden sonra bir enerji patlaması yaşıyor. tüylerinde yada genel olarak sağlığında bir fark var diyemem, kilo artışı yaşından beklenebilecek normal seviyede. yalnız kaka ile ilgili durumdan emin değilim. tahıl yüklü mamaları yediği kısa döneme göre kakası daha yumuşak ve daha çok kokuyor, daha az kaka yapıyor, daha çok su içip daha çok çiş yapıyor. hızlı gelişmekte olduğu bir dönemde olduğu için kaka ve çiş olayının gelişime mi yoksa mamaya mı bağlı olduğunu bilemiyorum. şu ana kadar bir sorun yaşamadık, internette yazılıp çizilen yorumlar nedeni ile biraz endişeli olsak da şimdilik devam edeceğiz gibi duruyor.
(3)Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: