otomobil sahibi olmak

otomobil sahibi olmak

Tümünü Göster [5]

65175 #1  #65175
türkiye'de büyük derttir... işin kötüsü, otomobil sahibi olmamak da büyük derttir çünkü toplu taşıma son derece yetersizdir.

yükset yakıt fiyatları, motorlu taşıtlar vergisi, zorunlu trafik sigortası ve isteğe bağlı olarak kaskosu ciddi bir maddi külfet oluşturur.

park yeri bulmak ölümdür... trafiğe çıktığınızda trafik kurallarından ve saygıdan bihaber sürücüler ve yayalar sizi illallah ettirir.

televizyonda müthiş doğa manzaralarının arasında yılan gibi kıvrılan asfalt yollara hayran hayran bakar, sevdiğiniz müzik eşliğinde öylesi yollarda aheste aheste yol almayı hayallersiniz ama gerçekler öyle değildir... delik deşik, bozuk yollar, sıkışık trafik, üzerinize üzerinize delicesine araba süren ve korna çalan insanlar, bir frene bir debriyaja basmaktan ayağınıza kramp girmesi...
(0)
65176 #2  #65176
trafik ve yakıt külfetli olduğu için yanına ekonomi olsun diye bir de motosiklet almak mantıklıydı kişisel kullanım ve işe gidip gelmek için. lakin son yıllarda trafik sigortasına yapılan aşırı zamlar nedeniyle, motor kullanarak yaptığınız yakıt tasarruf tutarından daha fazlasını motosikletin trafik sigortasına verdiğiniz için bir anlamı kalmadı otomobilin anına motosiklet almak.

10 yaşı geçmiş bir otomobile sahipseniz, biraz da kronik sorunları varsa aracın, sanayici ile akraba eder sizi.
(6)
65228 #3  #65228
istanbul sınırları içinde mecburi zorunluluktur, toplu taşımada soluduğunuz havanın içinde insan üzerindeki deri artıkları falan var beyler, apaçi gibi görünmeyeyim diye alabilecekken bir tane lada, tosbağa falan alabilecekken almıyorsunuz paranızı biriktirip afaki rakamlara ilk kazada ölümünüze sebebiyet verecek derecede güvensiz 1.2 motorlu ossuruktan araçlar alıyorsunuz sırf şekli modern diye. onu da alamıyorsanız toplu taşımaya yığılıyorsunuz yapmayın. ayrıca zorunlu kamu spotu olarak buradan motosikletli ağabeylere selamlar, sağ şerit çift araç için değildir trafikte kıçıma yanaşıp kornaya basarsanız o yüzden tepki alamıyorsunuz, sen de diğer araçlar gibi dur kalk yaparak ilerleyeceksin öyle yağma yok. sonra yok efenim sıkıştırıyorlar yok şu yok bu değil yani. şahin,taksici,minibüsçü ve motorcular yanlışlıkla benim gibi biri iktidara gelirse size kök söktürecek haberiniz olsun.

dipnot:can leroy hariç. o iyi insan. hatalarından ders çıkarıyor bence. zaten bulunduğu bölgeye yılda bir uğruyorum onun motoru kalsın.
(0)
65335 #4  #65335
robertmugabe yanlış biliyor motor konusunu. trafikte çift tekerin geçiş üstünlüğü vardır. kaldı ki tüm gelişmiş ülkelerin yollarında gayriresmi bir motrosiklet şeridi vardır, örneğin fransa'da bizim e5 muadili 3 şeritli bir yolda sol şerittekiler sola orta şerittekiler sağa yanaşık gider; ortada kalan boşluk ise motorcuların şerididir. kimse vay anam ben yol vermiyorum filan demez bilir çünkü motor trafikte beklemeye uygun bir taşıt değildir, kalorifer klima filan olmamasını geçtim direkt egzos solursun tarafikte. ayrıca fransa'da sıkıysa yol verme motorcuya, kapına tekmeyi yer kaportandaki göçükle yoluna devam edersin...
(1)
65339 #5  #65339
benzin, mazot göstergesinin hızla aşağıya inmesinin yüreklerde yarattığı yıkımı biraz olsun bu göstergeler anlasalardı, dünya çok daha güzel bir yer olurdu otomobil sahipleri için.
(0)

Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: