patlama sonrası getirilen internet yavaşlatma eylemi

patlama sonrası getirilen internet yavaşlatma eylemi

Tümünü Göster [5]

68808 #1  #68808
kanunsal karşılığı var mı bilmiyorum, ancak düzenli olarak uygulanan uygulamadır. en son 13 mart 2016 ankara patlaması sırasında bunu yaşadık. vpn ya da tor kullananlar bundan etkilenmedi ancak kullanmayanlar twitter ve facebook'a giriş sırasında zorluklar yaşadılar.

bu tip yasakları, zaten vpn kullanıyoruz bizleri etkilemiyor ki şeklinde algılamamak lazım. bu kısıtlama özellikle anadolunun ücra köşelerinde haberlerin yayılmasını engellemektedir. bu kitle temelde akp'nin oy kitlesidir. siz bu haberin etkisini saatlerce yaşarken akp'liler "vay vay patlama olmuş" şeklinde bir tepki vermekte, olayın etkisinden hızla çıkmaktadır. çünkü internetin verdiği geniş bilgi ağından faydalanamamaktadırlar. vpn'miş, şuymuş buymuş uğraşmaz. baktı ki internet yavaş, kapatır bilgisayarını gider.
(0)
68831 #2  #68831
muhtemelen kendiliğinen oluyordur. * şimdi, normal bir günde oluşan internet trafiğini x olarak varsayalım. olağanüstü bir olay yaşandığında, gazeteciler, olayın yaşandığı yerde arkadaşı-akrabası olanlar vs. haber alabilmek için hatlara ekstra yük bindiriyor. özellikle görsel iletişim 3g yayınlar ve gönderilip alınan fotoğraflar-videolar nedeniyle seri bir şekilde yükseliyor. yani internet trafiği normal zamanda x iken, olağan üstü hallerde 5x oluyor. * bu nedenle hatlarda meydana gelen bir yavaşlama makul. eskiden olmuyordu. özellikle türk telekom özelleştirilmeden önce. çünkü, bölgeye ve gerekli görülen başka yerlere gezici santral gönderiliyor, acil durum hatları devreye alınıyordu. ** ancak özelleştirmeden sonra, bunun yapılmadığını farklı 4-5 kaynaktan duydum. kamu kurumuyken, bu durumlarda oluşan ekstra maliyetler göz ardı ediliyordu. öncelik haberleşmenin güvenliği ve devamlılığıydı. ancak özeldeyken, öncelik karlılık olmak zorunda ki; bu kabul edilebilir. sonuç olarak bilinçli bir yavaşlatmadan ziyade, oluşan trafiğin dengelenememesi nedeniyle olabilir. *
(0)
68835 #4  #68835
makul gördüğüm eylemlerdir.

hiç dikkat etmiyor musunuz her saldırı sonrasında bir yerlerden düğmeye basılmışçasına bir sürü asparagas haber ortalıkta dolaşıyor. özellikle 40 yaş üstü saftirik sosyal medya kullanıcıları başta olmak üzere yüzbinlerce insan trolleniyor. aslında asparagas haber metinleri ve iletiler şablon olarak aynı sadece o gün saldırı hangi şehirde olmuşsa o ildeki hastanelerin adı yazıyor. ölü ve yaralı sayısından tutun da plakası verilen araçlar dahi aynı. bir de ölü sayısını üç haneli rakamlarda göstermek gibi bir trend var ki en nefret ettiğim şeydir bu. hiç mi yakınlarından haber alamayan insanların halini düşünemiyorsunuz?

özetle desteklediğim yavaşlatma eylemleridir. çünkü facebook'umda milletin işi gücü yok aynı asparagas haber metinleri dönüp dolaştırıyorlar. bunu yapacağına kan vermeye gitsen vatana ve millete daha hayırlı bir evlat olursun.
(0)
76070 #5  #76070
artık sadece patlama sonrası değil, ülkenin politik siyasi sosyal dengesine etki edecek her türlü olay sonrası gerçekleştirilendir. bu akşam gerçekleşek rusya büyük elçisi suikastinden sonra da yavaşlama hemen devreye alındı.
(0)

Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: