penny dreadful

penny dreadful

Tümünü Göster [6]

27451 #1  #27451
viktorya dönemi londra'sında geçen timothy dalton, eva green, josh hartnett gibi starların kadrosunu oluşturduğu korku, dram ve doğa üstü olaylar ile bezeli dizi. çekimler güzel, konu daha tam net değil, vampir olduğunu düşündüğümüz bir tehlike unsuru var. eski mısır göndermeleri var. yaşam-ölüm ikilisi ile kafayı bozmuş dr. frankenstein var. görelim bakalım nereye gidecek.
(0)31029 #2  #31029
adını viktorya döneminde haftalık olarak yayınlanan, sokaklarda bir penny'e satılan, hem içerik hem de baskı kalitesi olarak ucuz hikaye serilerinden http://en.wikipedia.org/wik... alan korku ve drama dizisi. birinci sezonu tamamlandı, oldukça başarılı gözüküyor *. sanırım ikinci sezon için de anlaşma yapılmış.


--! spoiler !--
vampir, kurt adam, exorcism, eski mısır, dorian gray, karındeşen jack filan derken hikaye oldukça karışmıştı, ucu açık çok nokta var hala ama sezon finali ile ilk quest'lerini tamamladılar gibi. bakalım ikinci sezon neler olacak, sabırsızlıkla bekliyoruz efendim.

dr.frankenstein'in bir haltlar yemesini bekliyoruz, bir sıkıntısı var karakterin ama daha tam ortaya çıkaramadılar. first born the creature ile aralarındaki ilişki ilginç. karındeşen jack bu yaratık çıkabilir.

sembene'nin sir malcolm ile hikayesine şöyle bir değindiler geçtiler, ikinci sezonda flashback yapıp afrika'da başlayabiliriz. sir malcolm'un da karanlık bir geçmişi var gibi geliyor bana, o afrika yolculuklarında ab-ı hayat* aradığını düşünüyorum, herifin her zaman gizli bir ajandası var.

silahşörümüz ethan chandler'in amerika kıtasındaki hikayesine* de flashbackler yapılabilir, babasıyla olan sorunlu ilişkisini gözümüze soktular, oğlunun peşinden pinkerton'ları göndermesi filan ilginç.

bayan croft nam-ı diğer eski bond kızımız billie piper pek bir varlık gösteremeden gitmişti, geri dönüşünde neler olacak merak konusu. chandler-croft-creature ilginç bir aşk üçgeni olacak. frankenstein'in yaşam verebilirim ama aşkı veremem demesini bekliyoruz.

dorian gray zaten ayrı bir hikaye, it's rejection! *

van helsing şöyle bir gözüktü geçti, dr. frankenstein ile olan hikayelerini tam anlatmadılar.
--! spoiler !--

isterlerse malzeme çok, çekimler güzel, kadro iyi, ratingleri nasıl bilmem ama imdb'ye göre ikinci sezon geliyor.
(0)42724 #3  #42724
dizi izlemeyen ve korku camiasını sevmeyen benim gibi bir insanın bile ilgisini çekmiş en münasip zamanda battaniyeme sarılıp izleyeceğim, başrollerinden birinin eva green olduğu müthiş görselli dizi.
(0)49841 #4  #49841
uzunca bir aradan sonra nihayet ikinci sezonu ile karşımızda. özlediğimden midir bilemiyorum ama çekimler çok kaliteli geldi, özellikle atmosfer yaratma konusunda çok başarılılar. birinci sezondan merak ettiğimiz bir sürü konu var ama sanki birden yeni bir konuya başladılar, umarım kendilerini çok kaptırıp konuları dağıtmadan bu konulara da ufaktan değinip seyirciyi mutlu etmeyi becerirler.


--! spoiler !--

-eva green yine acıların kızı, yahu bu kızın gözleri şaşı kalacak o eciş bücüş sahnelerde böğürmekten. ablamızın meğerse ikinci diliymiş verbis diablo.
-lupus dei vs. agnus dei hohho ho
-o cadılar nedir anlamadım, ne eziksiniz, kaybolun gözüm görmesin.
-ethan, canım hani gidiyordun sen, seni gidi seni, boşuna tanrının kurdu dememiş sana kızlar, hemen yerleştin misafir odasına, az çakal değilsin, amerikalı coyote seni, neyse takıl ya seviyoruz.
-billie piper kardeşimiz hala gencim güzelim sahnelerini çekti rahatladı, artık biraz oyunculuk görebiliriz, dişi creature olarak döktürürsün diye bekliyoruz.
-sir malcom sen ne malsın ya, fena ayarlar yedin hatundan, iyi de oldu. oğlunun boş mezarına mı yoksa kızının dolu mezarına mı daha çok üzüldün, artık öldürecek yada kurtaracak evladın kalmadı filan, kavgada söylenmez bu laflar, yedin yuttun hepsini döndün londra'ya hiç bir şey olmamış gibi. aferin devam et böyle.


--! spoiler !--
(3)50393 #5  #50393
s2e3 ile yazı ve kışı birlikte yaşatan dizi. nasıl mı? şöyle ki:

--! spoiler !--

flashback yapıyoruz, eva green'in abartılı gelen tutuk sahneleri ile başlayan hiçbir gereği yokken nightcomers daywalkers saçmalıkları ile dolu saçma sapan bir bölüm çekmişler. o ilk başta cut-wife ne kadar eğreti ise vanessa da o kadar abartılı. sonra bunların birbirlerini tanıdıkları, yaşlı cadının vanessa'ya bildiklerini öğrettiği sahneler filan derken yumuşuyor insan. ancak sonu çok çok fena. vanessa da joan clayton da çok iyi oynamış, çok etkileyici sahneler çekmişler. yuh ağzınıza ç*çıyım dedirttiler.

--! spoiler !--
(0)51382 #6  #51382
tırt bir ikinci sezonun ekstra tırt finalini yapan dizi. anladığım kadarı ile bunların elinde bir sürü sahne ve ufak hikaye var, iyi bir set ekibi ve paraları var, ama sürükleyip gidecek bir konu yok. ben söyleyeyim size bu böyle gitmez.

--! spoiler !--

atmosfer, çekimler, karakterler hep çok güzel. yan hikayeler oldukça başarılı. ama gelgelelim asıl hikaye tırt arkadaş. koca sezon salak bir cadıdır tutturdunuz gitti, 3 tane cadı var, ikisinin adı yok bi'kere! yok gençlikti, yok şeytandı, ancak şeytanın gelinine, yok ruhunu kaça satarsına mı bağlayabildiniz olayı? sonunda vanessa da şeytanın dili konuşup kendi kuklasında dile gelen şeytanı yenecekti he! olm hasta mısın, yazdıktan sonra, çektikten sonra şöyle bir bakmıyor musunuz ne yaptığınıza? bir sezon milleti böyle yedik, neyse işte finali de bu kadar oluversin caaanım mı diyorsunuz? anlamıyorum ki ben sizi!

bak asıl hikaye ne kadar tırt ise, yan hikayeler o kadar güzel. belki de ümit vadeden bir çok karakter var ondandır. kuzen lily, dr. frankenstein ve dorian gray sahnesi müthiş başarılıydı. hem atmosferi ve görselliği hem de psikilojisi belki de bu sezon gördüğümüz en iyi sahneydi. kanlar içinde vals.

sonunda mr. clare'in hepsinden daha duygusal bir yaratık olduğunu da dile getirdiler, adam bütün sezon boyunca bildiğin itilmişi, ezilmişi oynadı be insaf.

putney ailesi siz ne kadar kötü ruhlu, ne pislik bir aileymişsiniz yahu, kör kız filan, grotesk hayvanlar sizi!

olan yine sembene'ye oldu ya! gerçi konuşmadığından adam sandıydık kendisini, herif köle tüccarı çıktı. hiç geçmişi temiz bir adam yok yani anlayacağın.

sir malcom afrika'ya, ethan amerika'ya gitti. dr. morfine vurdu kendini, kuzen ile dorian alemlere dalalı çok oldu, vanessa da bu gidişle en çok bir sezon daha böğürür tek başına.

--! spoiler !--
(0)Tümünü Göster [6]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: