pkk

pkk

Tümünü Göster [37]

5936 #1  #5936
en büyük gelir kaynaklarından bir tanesi de uyuşturucu ticaretidir. maalesef pkk uyuşturucu konusuyla birlikte bir taşla iki kuş vurur. hem insanları zehirler, hem de bu işten para kazanır. hem de bayağı yüksek bir para. özellikle esrar ve hap satışı pkk'ya bağlıdır. insanları uyuşturucu illetinden uzak tutarak, hem onların sağlıklarını korur, hem de pkk'nın para akışını kesebilirsiniz.

(http://www.google.com.tr/#q...)

maalesef ki demokrasi saçmalığından dolayı örgütün savunucuları meclise kadar girmişlerdir. düşünce özgürlüğü ve ifade özgürlüğü muhabbeti sayesinde mecliste konuşabilmektedirler. eğer onları meclise sokmazsanız, avrupa birliği devreye girer ve sizin yanlış yaptığınızı söyler. haliyle ab'ye girme sürecinde, meclisinizde terörist savunucuları olmak zorundadır.

yine aynı şekilde avrupa birliği uyum yasaları sebebiyle kaldırılan idam yüzünden, abdullah öcalan idam edilmek yerine, kocaman bir adada beslenmektedir.

(http://tr.wikipedia.org/wik...)
(0)
5966 #3  #5966
insanları kin ve düşmalığa sevk eden bir insanın dahi canını hayatını kaybetmesine neden olan. ayrılık karmaşa kaos yaratan bunları yaparken de çok daha berbat amaçlara hizmet eden insanların ya da daha doğrusu masum ve cahil insanları kandırıp bu yola sevk eden mahlukların savunulacak hiçbir tarafı yok. lakin kabul edelim ki başımıza gelen bunca şeyin en büyük sorumluları zamanında doğu vilayetlerine bırakın yatırım yapmayı adımını dahi atmamış hatta nerenin il nerenin ilçe olduğunu kavrayamaış tek haneli ıqya sahip seçilmişler ve onlardan aşağı kalır bir halleri olmayan atanmışlardır aynı zamanda.
(0)
5967 #4  #5967
kürt halkının -haklı ya da haksız- isteklerini sonuna kadar sömüren, ipi tamamen küresel güçlere bağlı, başındaki seçkin kürt yönetici baronları vasıtasıyla kendi halkından kadın ve erkekleri de öldürmekten, ezmekten hiç çekinmeyen acımasız örgüt.

vaad ettiği kürdistan kurulduğu taktirde kürt halkının "öz" yurdu değil, tamamen emperyalizmin çıkar yurdu olacaktır. bunu bu bilişim ve iletişim çağında artık sağır sultan bile duymuştur. ancak hala duymayan, bunda ısrar eden oldukça yüksek sayıda kürt ve türk vatandaşlarımız mevcuttur.
(0)
5977 #5  #5977
mafyatik terör örgütüdür. yurtdışındaki kürt esnafı haraca bağlar, haraç vermeyeni tehdit eder, dükkanını başına yıkar.
(0)
5998 #6  #5998
adi ve aşağılık terör örgütü. malesef bugünlerde kendilerine elleşilmiyor.
(0)
6013 #7  #6013
daha pkk nin açılımını bilmeden ve geride bırakılan neredeyse 35 senenin ardından hala etnisite fetişi yaklaşımlarla durumu en kallavi siyaset bilimciler gibi açıklamaya çalışan insanların tanım yaptığını sandıkları başlık.

(0)
6923 #8  #6923
doğu bloğu'nun -özellikle suriye- soğuk savaş'da batı bloğu'nun ortadoğu temsilcisine karşı desteklediği örgüt. cia, ameriga'nın oyunları lafları boş geyik.

ayrıca tc'ye karşı savaşan bir örgüte "emperyalizmin maşası" demek de garip gerçekten.
(0)
7513 #9  #7513
doğru okunuşu türkçemize uygun şekilde "peğağa" olan örgüt. türkçe'de "ka" diye bir harf yokmuş falan çok takmayın.
(0)
7659 #10  #7659
aklı sıra kürtleri kurtarmaya and içip bu yüzden bir kan denizi yaratmışken, kadınları ikinci sınıf, inayet gösterilecek varlıklar olarak gören kimine göre terör örgütü, kimine göre kurtuluş savaşçıları bana göre de sadece ve sadece sistemin kendi varlığını korumak için kendi eliyle ürettiği, tıpkı kendisiyle biçimde çatışandır.

kimse bana yeşil dağlarda özgürlük türküleri çığıran kadın gerillalar masalını okumasın, orada o kürt köylerinde, gencecik kızlar namus cinayetlerine kurban giderken, üç kuruşa kart şerefsizlere satılırken, din argümanıyla katmerlenmiş yarı legal tecavüzlere uğrayıp, cesetleri namuslu, ahlaklı dindar elleri namusu lekelenmiş kadınların bedenine değmesin diye iş makineleriyle kazılan toprağa, bir köpek cesedi gibi torbalar içinde atılırken ve bu özgürlük savaşçıları bunun için tek kelime etmeyip sessizce onaylarken... kalp kırarım.

erkek egemen, feodal ve kadın cinayetlerine dinle normalize edilmiş çocuk tecavüzlerine ses çıkarmayan, tıpkı sistemin kendisi gibi bozuk çürümüş bir yapılanmadır.

(0)
12636 #11  #12636
pekeke diye okur bazıları. ama resmi söylemde pekakadır. mehmet ali birand röportajında pekeke demişti. meşhur sümkürmeli videoda sanırsam.
(0)
26733 #12  #26733
dünyadaki her eylemin kendince mantıklı bir açıklaması vardır. adamlar, ikiz kuleleri yıktılar, tüm zamanların en büyük terör saldırısını yaptılar, otur dinle, kendilerince mantıklı bir açıklaması vardı. hitler 'in konuşmalarını oturun dinleyin, kendince bir doğrusu var, o doğruya göre hareket ediyor, ira 'ya bak, eta 'ya bak, ondan sonra git tutsi 'leri katleden hutu 'ları anlamaya çalışsan, mutlaka haklı bir taraf bulursun. haklı taraf bulmak kolay, önemli olan eylemlerin doğruludur, eylemler yanlışsa, amaçların ne kadar ulvi olduğu önemli değildir.

kürt halkı yıllarca doğu 'da, fakirlik, feodalizm, adaletsiz devlet politikaları, eğitimsizleştirme, asimile etme gibi eylemlere maruz kalmıştır, bu yönden mağdurdurlar belki, ama bu onlara ya da hiç kimseye terör eylemleri yapma özgürlüğünü veya ayrıcalığını veya yaptığı terör eyleminin haklı olduğunu söyleme hakkını vermez. terör örgütüdür, ne kadar masum gösterilmeye çalışılsa da bu gerçektir, değişmeyecektir.
(0)
26860 #13  #26860
ışid ile birbirine kırdırılması gereken örgüt. buna bir de el kaideyi filan dahil edin. dağlık taşlık bir alana salın bunları yesinler birbirlerini. yeter artık arkadan vurmanızdan, bombalı saldırılarınızdan bıktık.
(0)
28722 #14  #28722
kürtçe açılımını merak ettiğim terör örgütüdür kendisi
(0)
40020 #16  #40020
şu günlerde okul yakmakla meşgul barış, özgürlük ve kardeşlik örgütü.

son 6 günde güneydoğu'da tam 23 okulu kundaklamıştır.
(0)
41865 #18  #41865
bugün güneydoğu'da yaşananlar aslında taslağı hazırlanmış işlenişi spontane bir sistematik üzerinde ilerliyor. hani ben tayin edemem mimarı kim amelesi kim. derinlemesine bilmem mümkün olmasa da yapılan tespitler ibretlik olabiliyor kimi zaman. demek ki terör örgütünün de başına bela olan bir terör örgütü olabiliyormuş. güler misin ağlar mısın? ismine ısıl diyeni var ışid diyeni var. çokta önemli değil zaten.
işin acı kısmı da ülkenin 25-30 senedir parazit gibi bünyesinde barınan bu örgüt kendisine,sözde temsil ettiği halkına yapılan saldırıya 3 gün dayanamadı da yine döndü dolaştı yediği kaba tükürdüğü yerden yardım dilendi.sen hem ülkeyi karıştır yıllarca kan dök,sonra gel kan dökülüyor diye yardım iste kobani'de falan.birde çık de ki eğer burası düşerse sıra size gelecek.sıra zaten bize gelmiş türkmenlere yardım etmeyen devlet senin büyütüp eline keleş verdiğin pek bir masum halkına mı yardım edecekti?geçiniz.bir savaş belli ki olacak ama bu örgütün destek verilmesi için yaptığı girişimlerle değil beğenelim ya da beğenmeyelim devletimizin ve bu işi tasarlayanların direktifleriyle olacak(düşünün ne için neye göz yumulabiliyor).bu örgüttekiler gibi ciğeri 5 para etmeyen haysiyetsizlerin arzularına göre değil.askerin örgütle omuz omuza savaşacağı fikri bile kan donduruyor.
bana,ülkeme,bu ülkenin askerine,siviline nelere malolur sınırımızda geçecek bir savaş açıkçası bilmiyorum.nedenlerini ve sonuçlarını iyice tartamayacağımız bir duruma yürüyoruz.dönülmez yoldayız bu sefer sanki,nedense olmamamız gereken noktadaymışız gibi hissediyorum.eğer yaptığınız diplomasinin,aldığınız kararların,verdiğiniz insiyatiflerin yönü şaşmışsa ellerinizdeki kanı hiçbir dünyada temizleyemeyeceksiniz.
(0)
43188 #19  #43188
pkk 54505457cd28d.jpg
terör örgütüdür. 90'larda yaptığı gibi infazlarına bir bir, hız kesmeden devam ediyor durduramıyoruz. bugün de bir buçuk ay önce kaçırdıkları bir köy korucusunu katletmişler.

--! spoiler !--

26 ekim 2014
07:30
merkez / bitlis bölücü terör örgütü mensubu 10-15 kişilik bir terörist grup tarafından, 12 eylül 2014'te bitlis / merkez ilçesi aşağıölek köyü arasuni tepe mevkiinde kaçırılan geçici köy korucusu nihat çaprak, bitlis / merkez ilçe geçitbaşı köyü mülkî sınırları içerisinde, bir elektrik direğine bağlanarak, baş ve vücudunun değişik bölgelerine ateş edilmek suretiyle şehit edilmiştir. kaynak

--! spoiler !--

ölen kürt, öldüren pkk.

edit: merhumun ağzına 10 tl sıkıştırmışlar. buradan kendisi bir kaç yıl önce 15 kadın teröristin telef edildiği operasyonda görev aldığı için teröristler göz dağı baabında böyle bir terbiyesizliğe girişmiş olabilirler.
(0)

Tümünü Göster [37]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: