prenses sendromlu sikko kezban ve iskandinav erkeği

prenses sendromlu sikko kezban ve iskandinav erkeği

Tümünü Göster [5]

2439 #1  #2439
freddy'nin kabuslarına beş basan bir korku hikayesidir. bugün trollük ve ironi yapmayıp siz muhterem sözlük ahalisine 100% yaşanmış gerçek bir hikaye anlatacağım. konumuz pirenses sendromlu, bir yandan kendini dünyanın merkezi sanırken bir yandan da aşağılık kompleksinden geberen ruh hastası, lağım faresi tıynetli sikko bir kezban kızın, rüyasında bile göremeyeceği bir içim su iskandinav erkeği ile sevgili olması.

kezban 30 yaşını geçmiş olmasına ve bir üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmasına rağmen hala ailesiyle yaşayan, black metal dinleyen, gotik takılan bir kadındır. maalesef güzellik tanrıçası ona cimrilik edip kezban kızımızı tavşan dişler, kalın bilekler, çalı süpürgesi gibi saçlar, kilo almaya meyilli bir vücut ve bıyık, favori gibi bilumum kıl tüyle donatmıştır.

bunları kader olarak kabullenen kezban, spordan öcü gibi kaçıp sabah akşam hamur işleri zıkkımlanarak meşe gövdesi kalınlığında bacaklar, duba gibi bir göt ve kat kat selülitler yapmış, tavşan dişlerini sempatiklik unsuru olarak kullanma şansını ise sabah akşam çay-kahve-sigara içip dişlerini sarının bütün tonlarına boyamak suretiyle yok etmiştir.

kendine bakmadığı için gulyabaniye benzemeye başlayan kezban'ın aşk hayatı ise tahmin edeceğiniz gibi pek iç açıcı durumda değildir. geçkin yaşı dolayısıyla paniğe kapılıp evlilik ve çocuk yapma takıntılarıyla kafayı çizen kezban, evlenme hezeyanları ile kolundan tutup zorla ikea'ya sürüklediği son sevgilisi tarafından oracıkta terk edilince iyice psikopata bağlamış, adamın iş yerine gidip ciyak ciyak kendini yerden yere atarak sinir krizleri geçirmek suretiyle rezalet çıkarmış ve milleti polis çağırmak zorunda bırakmıştır.

günün birinde şans kezban'a güler ve kezban'ın finlandiya'da ikamet etmekte olan bir hatun arkadaşı -ismine jale diyelim- aşırı çekingen ve içine kapanık bir kişiliği olduğundan kız arkadaş bulmakta zorluk çeken bir fin arkadaşını -bunun ismi de alexi olsun- aynı müzik zevkine sahip oldukları için kezban'la tanıştırmaya karar verir.

jale, arkadaş grubundan tanıdığı kezban'ı black metalci, eğitimli, akademisyen, cool hatun olarak bildiğinden, alexi ile aralarını yapmakta beis görmez. fin elemanımız alexi ise böyle bakmaya kıyamayacağın, yüzüklerin efendisi'ndeki elflere taş çıkaran, süt gibi bembeyaz teni, okyanus mavisi gözleri, altın sarısı saçları ve ay parçası gibi hüsn-ü cemaliyle hatunların aklını başından uçuracak tipte bir erkek güzelidir. ne var ki aşırı içine kapanık ve asosyal bir yapıda olduğundan hiç kız arkadaşı olmamıştır.

kezban, tanıştıklarının 2. haftasında bir an önce finlandiya'ya gitmek için konsolosluk kapılarını aşındırmaya başlar. fakir bir öğrenci olduğundan dem vurarak 400 küsür euroluk uçak biletini alexi'ye aldırır. alexi'nin de fakir bir öğrenci olduğunu aklına getirmez, zavallı alexi ise içinde fesat olmayan melek gibi bir insan olduğundan akrabalardan falan denkleştirir bilet parasını.

yolculuk günü gelip çattığında, hayatında ilk kez türkiye dışına çıkacak olan sikko kezbanın prenses sendromu, facebook'ta millete hava basa basa artık tavan yapmıştır. alexi ve jale'ye birer mesaj çekip, uçaktan inince otobüse binmekle uğraşamayacağını bildirir ve havaalanından majestelerini otomobille almalarını, ayrıca alexi'nin sülalesinin de gelip kendini karşılamasını emir buyurur.`: abartıyorsam ekmek musaf çarpsın`

jale ve finlandiyalı elf prensi alexi, kızcağız heyecandan ne dediğini bilmiyor herhalde diyerek olaya iyimser yaklaşır ve pürüz çıkmaması için majestelerine yaraşır bir karşılama töreni düzenlerler.

kezban finlandiya'ya ayak basar basmaz facebook'a dalar ve cep telefonuyla oracıkta çektiği resimleri profiline doldurur. eve varana kadar millete hava basmak için 120 tane status yollamıştır bile.

finlandiya'daki sapsarı, dünya şirini bebeleri gördükten sonra iyice kimyası bozulan kezban, kafayı bir an önce evlenip doğurmakla iyice bozmuş, bu konuda daha yeni tanıştığı zavallı alexi'ye baskı yapmaya başlamıştır. kezban'ın gerçek yüzünü sonunda gören jale ise kezban'ın bir an önce koca bulup doğurmazsa infilak edecek bir saaatli bomba olduğunu farketmiş ve hassiktir ulan ben ne halt ettim, bu sikko manyak karıyı çocukcağızın başına nereden sardım diye vicdan azabı çekmeye başlamıştır.

kezban, finlandiya'daki 2 haftalık tatili boyunca facebook profiline 3000 küsur fotoğraf yükleyip binlerce status mesajı atar. sevgilisi ve arkadaş grubuyla çektirdikleri fotoların altına yorum yazıp 'milletin yanında gündüz feneri gibi kalmışsın burcucum' 'allah çirkin şansı versin' diye taşak geçen kıskanç hasetleri facebooktan küfürler eşliğinde silip yeni fotoğraflar yüklemeye, manyak gibi fotoğraf tag'lemeye son sürat devam etmektedir.

bir yandan da alexi'ye alışveriş, hediye, dışarıda yemek gibi konularda çemkirip zaten kısıtlı olan öğrenci bütçesini sömürmeye uğraşmaktadır. alexi'nin ailesi bundan hiç hoşlanmaz ve kezban'ın geri döneceği günü iple çekerler.

kezban, finlandiya'daki o güzel hayatı ve elf beberini gördükten sonra evlenme olayını hastalıklı bir obsesyon haline getirmiştir. kendisi işinden izin alıp gidemediği için alexi'ye türkiye'ye gelmesi konusunda baskı yapar. asıl amacı ise tahmin ettiğiniz gibi süt gibi herifi koluna takıp millete hava basmak, kumpasa getirip söz kesmek gibi kezbanlıklardır.

kezban'ın şerrinden çekindiği için hayır demeye cesaret edemeyen zavallı alexi, türkiye nasıl bir yermiş gidip göreyim bari diye bir bilet alır. o sırada istanbul'da bombalar patlamaya, uçaklara bomba ihbarları gelmeye başlamasın mı? alexi'nin ailesi ve jale, türkiye'ye gitme işini ertelemesini, bileti derhal iptal ettirmesini tavsiye ederler.

kezban'ın çıkaracağı rezaletten tırsan alexi, 'şimdi bileti iptal etsem ona ne derim, delirir, ortalığı velveleye verir' diye endişelerini dile getirince, böyle çirkef bir kadını çocukcağızın başına sardığı için zaten pişman olan jale, 'hayatını kezban'ın delirmesine göre şekillendiremezsin, delirirse de ben yatıştırırım onu merak etme' diyerek bileti iptal ettirmeye ikna eder.

bilet iptal edilir, kezban'a mesajlar çekilir. jale, kezban'ı rezalet çıkarmaması ve can güvenliği gibi bir konuda anlayış göstermesi için sıkı sıkı tembihler. alexi, kezban'ın tembih falan dinlemeyeceğinden korkup cep telefonunu birkaç günlüğüne kapatır. alexi'nin tahminleri maalesef doğru çıkar ve jale'nin tembihlerine uyacağına dair yeminler eden kezban, ertesi gün sinir krizleri geçirip ortalığı yaygaraya verir. alexi'ye telefon ve facebook'tan ulaşamayınca iyice tozutup alexi'nin finceden başka lisan bilmeyen annesini arar, ciyak ciyak bağırıp kadıncağızı terörize eder. bununla da yetinmez, alexi'nin kardeşlerine, arkadaşlarına çemkirir, onları aralarına girmekle suçlar.

milletin başına bela olan kezban'a fena halde kıl olan alexi, telefonunu geri açar ve kezban'a bir sms atarak ilişkiyi bitirdiğini, kendisini bir daha katiyen aramamasını ve yakınlarını rahat bırakmasını söyler. bu mesajla bütün dünyası yıkılıp evlilik hayalleri suya düştüğü için iyice şirretleşen kezban, kendisine yardımcı olmadığı için jale'ye de bir güzel çemkirir ve facebook'tan siler.

fiziksel çirkinliğini, ruh ve karakter güzelliği ile kapatmak yerine çirkef bir yaratık olmayı seçen bok böceği tıynetli ruh hastası kezban, sikko kişiliği sayesinde elf prensleri gibi yakışıklı, gül gibi iskandinav erkeğini elinden bu şekilde kaçırmış ve bunalımlı, çirkin bir kız kurusu olarak sefalet içinde yapayalnız kalkmaya mahkum olmuştur.
(0)
3498 #2  #3498
alexi'yi merak ettim şimdi, ne yapıyor?
(0)
3647 #4  #3647
alex sanırım şükür namazı kılmak için müslüman olmuştur .
(0)
33982 #5  #33982
şöyle kadın böyle kadın tarzı kadını sınırlama çalışmasındaki etiketlerden olan 'kezban'ın bol bol kullanıldığı,
insanların 'tavşan dişler, kalın bilekler, çalı süpürgesi gibi saçlar, kilo almaya meyilli bir vücut ve bıyık, favori gibi bilumum kıl tüyle donatılmış' ve

'yüzüklerin efendisi'ndeki elflere taş çıkaran, süt gibi bembeyaz teni, okyanus mavisi gözleri, altın sarısı saçları ve ay parçası gibi hüsn-ü cemali olan' şeklinde genetiklerinin getirdiği özelliklerle sınıflandırılıp nitelendiği,

kişisel bakım yapmak veya yapmamak gibi adı üstünde 'kişisel' olan kararları ele alınarak eleştirildiği;

' kilolu olmak' durumuna atıf yapan sıfatlarla kişilerin dış görünüşlerine yönelik saldırılarda bulunulan,


sarışın bebeklerin elf ve çok güzel ilan edildiği;

alabildiğine 'sarışınlar çok güzel ve masum ve zekidir, onlar bir başka harikalardır' mesajı içeren;

insandaki üreme isteği gibi temel içgüdülerin ve evrimin temeltaşı bencil genlerin yansıması olan ve kadınlarda doğal olarak 'menopoz yaklaşmadan çocuk sahibi olmalıyım' diye kendisini gösteren ve gerçekleştirilemez ya da def edilemezse ciddi orta yaş bunalımlarına yol açabilen olağan bir isteği; kişinin kendi hayatıyla ilgili bu isteğini müdahaleci bir tutumla ve yargılayarak ele alan,

muhtemelen öyküdeki jale tarafından yazılmış, bir kadının yine bir başka kadına yaptığı eleştirilerle 'kezban olmayan kadın prototipi' ni işaret ederek tektipleşme talep ettiği ve kişinin, kişisel özelliklerine, hayat tarzına, gelecekle ilgili isteklerine müdahil olduğu çirkin ve gerçekten korku hikayesi tadında bir yazı.

(bkz: kezban furyası) (bkz: şöyle kadın böyle kadın başlıkları)

not : evet kezbanım.
(0)

Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: