primer

primer

Tümünü Göster [2]

43603 #1  #43603
gözden yaş getirebilen filmlerden. şimdi böyle söyleyince dram falanmış gibi geliyor kulağa, değil.
7000 dolarlık bütçe ile çekilmiş 77 dakika. abe ve aaron adında iki(?) ana karakter. hem çekim tarzıyla, hem hikayesiyle aşırı gizemli olaylar.
ciddi manada ilk izlediğinizde bir şey anlayabiliyorsanız o kafanıza sahip çıkın. büyük ihtimalle ileride işinize yarayacak.
filmin sorunu mu desem, ne desem bilemedim ama, gösterilen her şeyin müthiş gerçekçi ve mantıklı gibi gösterilmesi. fakat seyirci bu verilen şeyleri doğru sırayla, mantıkla, düzen ile oturtamıyor. yani izlediği şeyin mantıklı açıklaması olduğunu biliyor ama o açıklamayı yapamıyor. şahsen ben yapamadım. belki de kopuk kopuk izlediğim içindir. filmde de bir kopukluk yok değil zaten.
sonuç olarak en az iki kez izlenilmesi gereken filmlerden.
yani 77 dakika dediğime bakmayın, aşağı yukarı 154 dakika falan bu.

--! spoiler !--

hem zaten filmin sonundan da anladığım kadarıyla filmde gerçekleşen bütün olaylar bir yerden sonra b noktasından a noktasına dönmeye devam ediyor. bu da sonsuz kez izlesen yine aynı şeyleri izliyormuş hissi verecek değilmiş gibi bir şey.

--! spoiler !--
(0)
43612 #2  #43612
kafası kuantum fiziğine, matematiğe basan nerd tayfasına hitap eden film. sinemasever geçinen bir arkadaşı aldık (new yorker'dı kendisi), adam 15 dakika tahammül edemedi anası ağladı. eleman anlayamadı filmi, kafası basmadı, çok feci ezildi. ama kafanız basıyorsa tadından yenmeyen bir film. prestige bir bu iki. prestige'in olayı da iki kez izleyince anlaşılıyor.
(0)

Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: