badeleme kültürü

badeleme kültürü

31818 #1  #31818
sanıldığı gibi müslümanlıkla alakası olmayan, yüzlerce yıllık bir kültürdür. cahili şeyhe, üfürükçüye gider badelenir, okumuşu-laiği de yogacıya.

badeci şeyhin seküler versiyonu yoga hocası olarak karşımıza çıkıyor:http://www.radikal.com.tr/t...

bundan birkaç yıl önce üfürükçünün teki 'cinsel organım nur akıtır' diye müritlerini badelemişti: http://www.hurriyet.com.tr/...

eğitimli, seküler kesime hitap eden yoga hocası ise 'spermlerimle enerji aktarımı yapıyorum' buyurmuş. anlaşılan mallığın dinle, eğitim durumuyla, sosyal sınıfla pek alakası yok.
(0)
31827 #2  #31827
eğitim seviyesinden bağımsızlık gösterdiğini bu örnekte ve aslında scientology tarikatında da amerika'nın zenginleri arasında benzer şeyler yaşanınca tanık olduk. tüm gün evde oturan ve kocası ile çeşitli problemler yaşayan kadınların manipülasyona açık ruh hallerinden kaynaklanmaktadır.
(0)
31878 #3  #31878
dünyada genel olarak kadın cinsine sunulan/yakıştırılan cinsel ilişki yolu direkt olarak karşısındaki adam(lar)ı arzulaması değil, anca belirli şartların, yani evliliğin, ciddi ilişkilerin ve hatta sevginin, aşkın dayatılmasıdır. bunun sonucunda da kadınlar, erkekler tarafından çeşitli biçimlerde istismar edilebilir hallere gelirler.

doğal olan, tüm seksüel eylemlerin kadının kendi seçtiği adamla cinsel arzularından dolayı seks yapmasıdır. tüm canlıların yolu budur. insanlarda erkeklere de bu "doğal hak" tanınmış ve normalize edilmiştir. lakin kadınlara gelenek ve din ile "cıss" denilmiş, bu durum da en açık fikirli kadının bile bilinçaltına korkunç şekilde kazınmıştır. hatta bir kadının para ya da birtakım maddi, çıkar beklentileriyle ilişkiye girmesi, direkt cinsel arzuları ile ilişkiye girmesinden daha normal karşılanır, her ne kadar aksi söylemler belirtilse de. çünkü "azgın" kadın korkulacak kadındır. erkeğin seksüel performansının her zaman yetemeyeceği, kendinden emin, cinsellikte ne istediğini bilen kadındır. bu vaziyetlerden dolayıdır ki kadın, seks dışında sekse yaklaşmalıdır. bu da evliliktir, aşktır, sevgidir, çıkardır, maddiyattır, "çakra açılması" dır, "cin çıkartmak" tır ama asla "arzu" olamaz. arzu kadına yasaktır...

ancak devir değişiyor, kadınlar da uyanıyor... kim bilir, belki de uzak olmayan bir gelecekte, erkeklerin normalde ilgisini çekemeyecek kadar çirkin ya da yaşlı ancak gayet kurnaz hatunlar, para sıkıntısı başta olmak üzere çeşitli sorunlarla boğuşan erkekleri ağlarına düşürüp "hadi gel sen de bal kutumdan tat, kısmetin açılsın, işlerin rast gitsin, borçların silinsin" diye kandırabilirler.
(0)

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: