game of thrones

game of thrones

269 #1  #269
konusu, george r.r. martin'in roman serisi a song of ice and fire 'a dayanan fantastik hbo dizisi. tv tarihinin en muhteşem dizisidir*. karakter çeşitlilği, prodüksüyon, senaryo ve oyunculuk olarak gerçekten insanı kendine bağlar. eğer izleyici fantastik hikayeleri ve evrenleri seviyorsa, hastası eder, manyağı yapar.
(0)
12359 #3  #12359
gelişine çok az kalmış dizi, dizimiz, her şeyimiz. anlatacağı kitap biraz sıkıcı olsa da diziye bu sıkıcılık yansımayacak gibi görünüyor. trailer'lar bize çok şey vaat ediyor.
(0)
12389 #4  #12389
güçlü kadınların dizisidir. feminen bile denebilir. bu eksende düşünürsek aslında tipik bir ortaçağ dizisi demek haksızlıktır. tipik bir ortaçağ dizisi olsa daha ataerkil vurgular bulunurdu.
(1)
12539 #5  #12539
türkiye'nin gündemi sayesinde pabucu dama atılan dizi. millet game of thrones'un yeni sezonlaırnı da, yeni bölümlerini de yeni çıkacak tapeleri beklediği heyecana beklemedi. hele de 25 mart'ta gelecek olan turp, game of thrones'un yeni sezonunu unutturdu.
(0)
13040 #6  #13040
dış güçler, pararlel yapı, esat diktatörü, fuatavni, rte'nin yozlaşmış iktidarı eleleverip gündemi meşgul ederek bu diziyi bize unutturmaya çalışsalar da başarılı olamayacaklardır. gün sayan insanların zaten aklından çıkmadı fakat benim için de bulunduğum bu insanlar, yavaş yavaş artık bu kadar manyamasa da severek bekleyen diğer hayranları da moda sokmaya başlamaktadır. ben 3. sezon başlamadan önce rüyamda grrm'i görmüş adamım, unuttur muyum lan ben hiç?
(0)
14819 #7  #14819
4. sezonun başlamasına saatler kalmışken, sözlükte pek ilgiyi görememiş maalesef. ilk bölümü ortamlara düştüğünde aynı tepkisizlik olmaz sanırım.
(0)
15364 #8  #15364
4. sezona bomba gibi girmiştir.

--! ağır spoiler !--

tywin lannister ve valyria çeliği kılıçlarla açılışı takdir ettim. arya tam reyis oluyor, pis herifleri tavuk keser gibi deşiyor. hound'un karizma katmer, ah bir de çirkin olmasa... sansa her zamanki ezik loser. shae aşırı derecede kezban olmuş, türk kızıyım diye bas bas bağırıyor resmen (feministler üstüne alınmasın lütfen eheeh) kezbanlığını fazlaca abartmışlar, kitapta öyle değilmiş. yeni daario'yu hiç beğenmedim, at hırsızı gibi herif. öteki elf gibi herifi niye attılar da yerine bunu aldılar anlamadım. cinsiyetçi laleler, hep erkeklere göz banyosu yaptırsınlar, jaqen gittiğinden beri ortalıkta taş bi herif de kalmadı. yapımcıları buradan kınıyorum efendim, taş herif isterük!

khaleesi reyis ejderhaları zor zaptediyor, gözümüzden kaçmadı. ekşici piçler aksiyon yok diye beğenmemiş ama bence gayet bomba ve dinamit bir bölümdü, aksiyonun da tillahı vardı. aemon reis'in kariması ve bilgeliği karşısında da şapkamızı çıkarıyoruz efendim. 2. bölümü büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum...--! spoiler !--
(0)
15867 #9  #15867
s04e02 beklentilerimi fazlasıyla karşıladı

--! spoiler !--

ramsay piçi joffrey kadar sadist manyağın teki. joffrey piçi ne zaman geberecek diye dakikaları saymaktan adam gibi konsantre olamadım ne diyeyim. tyrion ve shae'nin ayrılık sahnesi çok acıklıydı, tyrion'un joffrey'e lafları sokması ise süper oldu. cersei'yi gırtlaklayasım geldi, neyse ki joffrey piçinin gebermesi sinirimi aldı.

--! spoiler !--
(0)
15873 #10  #15873
alt yazısız, ingilizce alt yazılı ve türkçe alt yazılı şekilde ayrı ayrı izlediğim dizi. her bölümü 3'er kez izlemiş oluyorum.
(0)
15880 #11  #15880
hani izlemeyen yok ama spoiler uyarısı yapmak boynumuzun borcudur. bu cümleden sonra izlemeyen okumasın.. şu hayatta bir rte'ye, bir de cofri piçine ettiğim küfrün haddi hesabı yoktur.. lakin walking dead'de merle'nin ölümünü nasıl bölüm başından beri bekliyorduysam, cofri'ye veda edeceğim anı da bu bölüm o şekilde bekledim.. bir farkla elbet, merle son bölümünde yaşlanınca dine dönen amcalar misali bir iyilik timsali olmuştu, aha gidici demiştim.. cofri piçi, burnundan kıl aldırmadı.. combo piçlikleriyle "ben bu sezon gidiyorum ağalar, selametle" dedi resmen..

o son sahnenin screenshot'unu alıp arkaplan yapacam.. piç seni..
(0)
15894 #12  #15894
hayatımda görüp göreceğim en hastalıklı, en psikopat karakterleri barındıran dizidir. joffrey piçi süzme sadist ama malın önde gideni, ramsay piçi ise hem alabildiğine sadist hem de anasının gözü bir şark kurnazı, dolayısıyla da joffrey'den çok daha tehlikeli bence. joffrey'i manipüle etmek kolay, çünkü herif bildiğin mal dümbeleği. cersei de aslında katil manyağın teki ama pis işleri hep perde arkasından başkalarına yaptırdığından göze batmıyor.

umarım white walker reisleri bu sezon görürüz, özledik.
(0)
16168 #13  #16168
--! spoiler vermeyeceğim !--

spoiler bilindiğinde 10 kat daha fazla zevk alınan bir dizi. iki türlü de denedim, bilince çok acayip ayrıntılar görüp çekeni kutluyorsunuz.

--! spoiler vermedim !--
(0)
16955 #14  #16955
1. sezon kitabın tıpkısının aynısıyken, 2. sezonda kitaptan sapmaya başlamıştır. 3. ve 4. kitapları henüz okumadığımdan yorum yapamıyorum, ama 2. sezonda bayağı ciddi değişiklikler var.

varys dizide biraz daha ezik, littlefinger çok daha çakal.
(0)
17184 #15  #17184
s04e03'te en azından 10-15 dakika resmen güme gitti.

--! spoiler !--

sam ve gilly'nin diyalogları çok vıcık vıcık ve gereksizdi bence. onun yerine white walker reisleri koysalar ya da khaleesi'yi biraz daha uzatsalar iyiymiş.

--! spoiler !--
(0)
17361 #16  #17361
ilk sezondan sonra kitaplarını okumaya başlamamla beraber soğuduğum dizidir.olay olacakları bilmek vs değil,kitaplarla karşılaştırılınca bildiğin vasat bir dizi her anlamda.

dizi bazında kendisinden kat kat düşük olan bütçesine rağmen vikings'in altında kalır gözümde.
(0)
17629 #17  #17629
s4e4'ü az önce izledim, harika bir bölüm olduğunu söyleyebilirim.

-- spoiler --

meereen'in fethini çok basit geçiştirmişler açıkçası böyle yapmalarına kızıyorum ama yine de kredileri çok fazla olduğu için bir şey demiyorum. bunun yanında white walkers'ların inanılmaz karizma hallerine bittim, gerçekten müthiş bir tarzları var. yine de alışılageldiği üzere diyaloglarla dolu bir bölümdü. aksiyon isteyenler beklentilerini düşük tutsun, hatta hiç tutmasın

-- spoiler --
(0)
17821 #18  #17821
s04e04 03'e göre biraz durgundu ama diyaloglar on numaraydı. bu dizi sadece savaş ve aksiyon değil, entrika ve kumpas dizisi de olduğundan diyaloglar önemli.

--! spoiler !--

sansa littlefinger'ın ne bok olduğunu anca anladı. jetonu köşeli biliyoruz zaten, allahın salağı. mereen'in fethinde birkaç tane daha aksiyon sahnesi koyup kölelerin ayaklanmasını daha iyi verebilirlerdi. çok üstünkörü geçiştirmişler. nerede astapor, nerede bu. jeor mormont'u öldürüp kafatasından şarap içen isyancı piçi ve yardakçısı olan eski night's watch elemanları sinirlerimi zıplattı. herif bolton'un piçinden bin kat daha beter. lan joffrey öldü diye sevindik, yeni piçler türedi sevincimiz kursağımızda kaldı. umarım jon snow gelir alayının belasını siker.

white walker reislerin karizmasına bittim. adamlar resmen reis. bran ve cronagman kankalarının yakalanması kötü oldu, kitapta o kısımlara henüz gelemedim ama umarım kurbağa yiyici elemanlara bir kötülük yapmaz o sikindirik night's watch eskisi piçler. jon snow gelip hepsini haklar umarım bir sonraki bölümde.

--! spoiler !--
(0)
17857 #20  #17857
jaime lannister saçlarını kestirdikten sonra iyi aile çocuğu olma yolunda ilerlemektedir. brienne of tarth'ın arkasından neredeyse ağlayacaktı.
(0)

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: