recep tayyip erdoğan

recep tayyip erdoğan

Tümünü Göster [130]

6650 #21  #6650
twitter'da istifa edeceğine dair söylentiler çıkmış. bu söylentiler kimisini umutlandırmış ama olası bir şey değil. sinekten yağ çıkaracak hale gelmişiz gerçi, bu kaar küçük ümitlere bağlananları da suçlayamıyor ki insan. ama bu adam istifa falan etmez. egosu izin vermez, her şeyi geçtim. zaten kendisini tanrılaştırmış büyük bir tabanı var, bunların imanını zedeleyecek herhangi bir belge, durum, eylem de yok. e bu ego zehirlenmesi geçiren amca niye istifa etsin o halde?
(0)7508 #22  #7508
28 şubat 2014'te balıkesir'deki mitinginde odtü protestosunda bulunan gençler için bunlar solcu bunlar ateist bunlar terörist diyerek ayrıştırıcı söylemlerine bir yenisini ekledi. video için tıklayınız: https://www.youtube.com/wat...

solcu ve ateist olmak onun küçük aklında hakarete şayan olmakla eşdeğerdir. zaten bahsi geçen videoda da bu kelimeleri bu niyetle sarf etmektedir. rte artık zıvanadan çıkmıştır. daha ne kadar zırvalayabileceğini görmek için sabırsızlanıyorum. aslında bunu görmek istediğimden de emin değilim.

dini, inancı dillerine pelesenk ettikleri halde ortaya dökülen bu denli rezillikten sonra, hala bu kişiyi destekleyen, yandaşı olan, kefenlere sarınıp karşısında eğilmekte hiçbir beis görmeyen insanlar hakkında umut beslemiyorum. madem ülkenin akp destekçisi olmayan, düşünen, sorgulayan, tepki gösteren, vicdanlı ve aydınlık kesimi böyle ipe sapa gelmez ifadelerle ötekileştirilmeye, hedef gösterilmeye çalışılıyorsa o zaman rte'nin sadık destekçileri de ülkenin içinde bulunduğu karanlığı besleyen yobaz hırsızlar ve katillerdir. bu söylemleri destekleyenler aynı şiddette hakaretleri işitmeye layıktır. artık politik doğruculuk da bir yere kadar...

(bkz: tck 216)
(0)9092 #23  #9092
isviçre bankalarında 40 milyar doları olduğu 'iddia' edilen başbakan..
evinde 2.2 milyar doları olduğu 'iddia' edilen zalimlerin korkulu rüyası.
fenerbahçe başkanlık seçimlerinden yargı kararlarına kadar herşeyi dizayn ettiği 'iddia' edilen yıllardır beklenen lider..
yerine göre modacı, tv eleştirmeni, kadın doğum uzmanı, tarih profesörlüğü gibi hobileri olan sevecen baba..
adam öldüren polislere 'kahraman' yakıştırması yapan mümtaz aile reisi..
kendisine oy vermeyen, kendisi gibi düşünmeyen herkesi 'vatan haini' ilan edebilen büyük usta..
yargıya müdahale ettiysem ben ettim diyen, diyebilen ak gönüllü bir uzun adam..
hem laik hem müslüman olunmaz, ikisi ters mıknatıslanma yapar diyen, diyebilen gülmeyen halkıma bir umut olan yüce şahsiyet..
2,5 aydır paralel yapı, paralel yapı diye ortalığı birbirine katan, konu hakkında hiçbir yasal girişimde bulunmayan tarihin gördüğü en büyük başbakan..
partisinin seçim şarkısının bile çalıntı olmasına sesini çıkarmayan suskun dünyanın hür sesi..
dün kolkola gezdiği kişileri bugün bir numaralı halk düşmanı ilan eden göründüğü gibi olan, gücünü milletten alan..
bu ülkeyi ak partili pardon pardon akp 'li ve akp 'li olmayan olarak ikiye bölmekte hiçbir beis görmeyen halkın adamı hakkın aşığı..
ya bendensin ya da düşmanımsın diyen mazlumların sırdaşı..
türkiye 'deki son yıllardaki bütün büyük yolsuzlukların perde arkasındaki silüeti olduğu 'iddia' edilen milyonların umut ışığı, gariplerin yoldaşı.

(0)9256 #24  #9256
facebook ve youtube'ı kapatacağını ifade etmiş zat.
(0)9259 #25  #9259
dünyanın en fakir başbakanı...

ne açıdan fakir olduğunu müsaadenizle yazmayayım.
(0)9673 #26  #9673
ülkede özgürlük, demokrasi ve hukuk'u günden güne iyice mahvetmesinin yanında, ülkenin uluslararası prestijini de ciddi manada zedelemeye başlamış. türkiye'nin başına gelen muhtemelen en kötü şey.
(0)9677 #27  #9677
12 eylül darbesinin yaratmaya çalıştığı halk modelinin başarılı olduğunu gösteren model. 12 eylül sadece bir askeri darbe değildir. halkın yeniden biçimlendirilmesi hareketidir.*. bu hareket özal la başladı (özal dönemindeki yolsuzlukları, usulsüzlükleri, pervasızlıkları, yozlaşmaları ve halkın özalın arkasında durmasını unutmayalım), tansu çiller ( özer çiller ve avanesinin yolsuzlukları, usulsüzlükleri),
erbakan ( kayıp trilyon davası ve ceza alması), demirel ve kankaları(bizim çocukların yatlarda cumhurbaşkanı ile aile resimlerini hatırlayalım), ecevit dönemi usulsüzlükleri( ha hep derler ecevit yemedi makam arabası bile kartaldı diye, yememiştir ama ülkeye bakmak lazım yiyenlerin, içenlerin nerelerde olduklarına bakmak lazım. ses çıkarmayan adam diğeri kadar tehlikelidir).
tüm bunlar olurken halk ne yapıyordu peki: kendilerine verilen ödevi tüm güçleriyle çalışıyor, verilen yeni atasözlerine, 12 eylül insan tipine uygun yaşam tarzlarını son hızla yaratıyorlardı.
(bkz: her koyun kendi bacağından asılır)
(bkz: devletin malı deniz yemeyen domuz)
(bkz: köşeyi dönen kaptandır)
(bkz: bana dokunmayan yılan bin yaşasın)
(bkz: yiyor ama çalışıyor, helal olsun)
(bkz: bal tutan parmağını yalar)
...
buradan çıkan bir toplumunda, erdoğan gibi bir lideri seçmesi, ona saygı göstermesi doğaldır. erdoğan verilen göreve en iyi çalışan, sınıfının en çalışkanlarından biri olduğunu göstermiştir. halkın çoğunluğunun düşüncelerinin temsilcisidir.
komşum ne diyor;* bal tutan parmağını yalar, tabi ki o kadar iş yapıyor parmağını da mecbur yalayacak. bu insanların başbakanı erdoğan.
ha değişecek mi, elbette ki. bu toplumda, gezi de olduğu gibi, her şehirde ufakta olsa görüldüğü gibi 12 eylül prototipi olduğunu reddetmeye başlamıştır. kültürel değişim başlamıştır artık. erdoğan önemli değil, gider yarın. ama bize de demokrasi mücadelesini öğretiyor, bize bir yöneticinin, bir insanın nasıl olmaması gerektiğini gösteriyor tekrardan. tek olumlu yönü de bu erdoğanın.
10560 #28  #10560
daha yeni kanalları gezerken denk geldim, siirt'te konuşuyor. ne mi konuşuyor ? ha ben midem bulanmadan 10 saniye falan bakabildim, onda da bir yandan gülüp bir yandan konuşmaya çalıştığından bir şey anlamadım. çok mutlu görünüyordu, hani sanki inadına yapıyor bunları. kendisi kahkahalar atarken başkaları ne durumdaydı peki ?

(http://www.59saniye.com/ber...)

bu arada mitingi yayınlamak yerine berkin elvan'ın cenazesini yayınlıyor birçok kanal -yandaşlar da dahil -. 14 yaşındaki bir çocuğun cansız bedeni toprağa verilirken, katilinin gülerek şarkılar söyleyerek yaptığı mitingi yayınlamayı onların bile midesi kaldırmadı demek...
(0)10710 #29  #10710
omurgasız basın korka korka berkin elvan'dan sorduğunda, 'sabah biraz hareketlenme oldu ama türkiye bunları aştı, döviz borsa toparlandı' diyecek kadar insanı insan yapan olgulardan uzaklaşmıştır. cyborg olsa, yapay zeka olsa böyle bir tepki vermez yahu.
rothschild'lar ile aynı ruh, vicdan, insanlık oranın sahiptir kendisi. insanın dini imanı para olunca aklı fikri de parada oluyor demek ki.
(0)11133 #30  #11133
2 gün önce oğlunu toprağa vermiş bir anneyi, berkin'in annesini mitingde seçmenleri olacak zombi sürüsüne yuhalatacak kadar insanlıktan çıkmştır. bu kadar saf kötülüğü filmlerdeki, romanlardaki en pislik villain karakterlerinde bile görmedik yahu.
yüzüklerin efendisinde, miğferdibi savaşında kral theoden'in dediği gibi, 'what can man do against such reckless hate?'
bu nasıl bir nefrettir? nasıl bir kötülüktür?

269 gün komada kalan oğlunun uyanmasını beklemiş, fidan gibi çocuğunu 16 kilo olarak toprağa vermiş acılı bir anneyi binlerce kişiye yuhalatmak için ne tür bir iblise dönüşmek gerekir?

(0)13903 #33  #13903
maalesef şu anda bütün kanallarda akp genel merkezinden canlı yayınla yaptığı balkon konuşması veriliyor. bundan kaçış olmadığını anlayınca, bir yandan da oy oranlarını takip edebileyim diye televizyonun sesini kıstım. buna tahammül edebilen bir sözlükçü arkadaş varsa ve içeriğinde kayda değer bir şey var mı diye kısaca özet geçebilirse çok sevinirim.
(0)13924 #34  #13924
balkon konuşmasında oğlu bilal'i de çıkararak halkla adeta dalga geçmiş olan diktatör.
(0)14267 #35  #14267
gücü sebebiyle çevresini kurutmuştur. kendisinden sonra (kendi partisinden) lider çıkamayacaktır, bu büyük bir umuttur. kendisinin çöküşüyle akp çökecektir.
(0)20289 #38  #20289
yönettiği ülkede yaşanan her türlü faciadan sonra buyruğundakilerin hazırlayıp önüne koyduğu başka ülkelerdeki benzer olaylara ait istatistikleri okuyup özetle "olur böyle şeyler cnm" diyerek yönetiminin suçunu, karıştığı skandalları örtbas etmeye çalışan başbakanımsı zat.
(0)21466 #40  #21466
/çimlere basma tayyip!
/çimleri eziyoorsun..
/kusura bakma tayyip!
/ampule benziyoorsun...
(0)Tümünü Göster [130]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: