recep tayyip erdoğan

recep tayyip erdoğan

Tümünü Göster [130]

21474 #41  #21474
sevenlerinin bile aslında kendisini sevmediğini düşünüyorum. onlar onun gücüne, forsuna hayran. gözden bir düşmeye başladı mı bizden önce onlar, yandaşları tekmeleyecek haberi yok.
(0)21490 #42  #21490
4,54 milyar yıllık dünya tarihinde 11 yıllık iktidarına denk gelerek cenabetliğime yandığım insan.
(0)23904 #44  #23904
görsen dünyanın en mağdur insanı. sanki bütün haksızlıklar kendisine yapılıyor ve hep elinden şekeri alınan iyi aile çocuğu. konuştukça aklıma freud'un savunma mekanizmalarını getiren adam, kişi, insan.
(0)23944 #45  #23944
acaba ne yazsam da nefret söylemine girmesem diye uzun uzun düşündüren adam. anizotropik insan eğilimlerinin baş sebebidir kendisi, insanları farklı kutuplara çekerek kendisi hep merkezde kalır. keşke biraz fototropik karakterli olabilseydi de ışık dolu bir hayat ile aydınlık bir geleceğe yönlendirebilseydi çocuklarımızı. inançlarını bir siyaset materyali olarak kullanmak yerine zor günlerinde sığınabileceği insanlarla ortak paydası olarak görebilseydi.
her kötünün iyi bir tarafının mutlaka olmasından mütevellit bu adamın nazarımca tek iyi yanı, turnusol kağıdı görevi görerek insanların sahip oldukları renklerini belirginleştirmesi idi.
(0)25113 #47  #25113
giderek siyasi hayatının sonuna gelen siyasetçi. hareket kabiliyeti artık çok az, zira artık yanında fazla kimse kalmadı..

2011 'e kadar tüm dünya, ülkenin muktedir güçleri başbakan ve hükümetinin yanındaydı. başta abd, ab, ortadoğu, müslüman ülkeler, rusya, imf, tüsiad, müsiad, sivil toplum örgütleri, yargı, halk, televizyonlar, yazarlar, gazeteciler. ülke baştan aşağıya tayyip erdoğan olmuştu. ekonomi sallanmıyor, enflasyon artmıyor, icraatler yapılıyor, askeri vesayet kaldırılıyordu. tabi ki herşey bu kadar tozpembe değildi, aslında herşey o kadar iyi gitmiyordu, ancak, dünya toplumlarına ve tarihine ezelden beri yön veren algı oyunlarıyla halkın büyük çoğunluğu bu duruma inanmıştı. sonra ne olduysa, 2011 seçimlerinde oldu, tayyip erdoğan, üstüne üstlük karanlık oyunlar sonucu genel başkanı değişen, değişen chp 'ye karşı büyük zafer elde etmiş, neredeyse oyların yarısını toplamıştı. artık güç tamamen elindeydi, herşey onun istediği gibi olmalıydı, kimseye eyvallah etmemeliydi, kimseye borçlu olmamalıydı. güç insanları baştan çıkartır, ilk önce suriye politikamız değişti, kardeşim esad oldu zalim esed. amerikan 'ın ve ingiltere 'nin 200 yıllık ayak oyunları sonucu kullanılacak piyon belliydi; türkiye. 2 sene önce sınırlarımızı açtığımız ülkeyle, savaşın eşiğine gelmiştik. hatay, kilis, antep tarafında yaşayan veya yaşamış kişiler iyi bilir, bu iki ülkenin insanları birbiriyle karışmıştır, kültürleri, aileleri neredeyse aynıdır bu insanların. coğrafyanın en güzel, en renkli şehri hatay karıştı bu olaylardan sonra, antakya sürekli olarak bir terör korkusuyla uyanmaya başladı yeni güne..

dedik ya; güç insanları baştan çıkartır, çünkü insanoğlu tamahkardır. birden abd karşımıza dikildi, baktı çünkü birileri fazla oluyor, rol çalıyordu. beyaz saray, obama'nın başbakanla yaptığı konuşmayı haber olarak servis ederken, beyzbol sopalı obama pozu kullandı, ab, artık sizin için üyelik hayal oluyor dedi. bu sırada gezi eylemleri patladı, sıkıştırılmaya çalışılan gençlik patladı, gerçi o gün sokaklara çıkan çocuklardan bir kısmı neden çıktığını bile bilmiyordu, spontane bir eylemdi, direnişti ama olsundu, halk birşeylerin farkına varıyordu artık. insanlar öldü , dünyada birinci haber oldu, dünya tepki gösterdi. başbakan, dedi ki; çapulculara izin yok, polisimiz destan yazıyor. suriye konusunda amerika ve ingiltere geri adım attı. dünya liderliği iddiası birden değerli yalnızlığa evrildi. günler ayları kovaladı, cemaatle kötü oldu, 17 aralık oldu, büyük bir medya savaşı yaşandı, herkes eteğindeki bütün taşları döktü, herkesin foyası ortaya çıktı. kumpasdı, paraleldi, vay efendim dublajdı, montajdı derken, olaylar kapandı, başbakan zaferle bir diğer seçimden de çıktı ve aklandı.

mı acaba? zaferle mi çıktı, 2,5 milyon oy kaybetti, üstüne üstlük geçen seçime göre, 2 milyon fazla seçmen oy kullanmışken. artık abd yanımızda değil, obama başbakanla aylardır konuşmuyor, ab 'nin tavrı zaten belli, rusya her zaman mesafeli, mısır 'da istenmeyen adam tayyip erdoğan, 2 yıldır filistin 'e gidecek başbakan, gidemiyor, istenmiyor, arap ülkeleri bir bir koptu bizden, somali 'yi aklımız sıra sömürgemiz yapacaktık (dünyadaki en büyük çıkarılmamış maden rezervinin bu ülkede olduğu tahmin ediliyor), insanımızı öldürdüler geçen hafta, cemaat yanında değil, tüsiad yanında değil, havuz medyası dışında bütün medya karşısında, parti içi muhalefet diye bir şey kalmadı, zira ülkedeki diktatörlüğün 5 katı iktidar partisinde var, bırakın karşı olmayı tamamen biat etmeyen partililer bir bir tasviye ediliyor, ekonomi hızla (hadi hızla demeyelim de, yavaş yavaş) uçuruma gidiyor, boşuna mı 1 haftadır merkez bankasını gömüyor başbakan, baktı işler kötüleşiyor, suçlu gerekiyor, alın size faizleri düşürmeyen merkez bankası.

ve çember daralıyor, eski içişleri bakanı idris naim şahin, istifa ederken, bence en güzel tespiti yaptı, başbakan 'ın yanında sadece dar oligarşik bir yapı kaldı, demişti. ne bir siyasetçi, bir dost, ne de bir uzman. bu insanlar başbakanı yönlendiriyorlar, algı oyunlarıyla. ancak, onlarında siyasi hayatının sonu çok yaklaştı.

barış süreci, melek abdullah öcalan falan derken, çocukları kaçırmalar, yol kesmeler tekrar başladı. zira, yaz yaklaştı, terör örgütü pkk 'nın sahaya inme vakti geldi. çünkü onlara vaadedilen hiçbir şey yapılmadı, yapılmayacak da zaten..

şimdi dostlar, önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimleri var, iddia ediyorum, 1-2 ay sonra 17 aralık süreci gibi bir süreç daha başlayacak. cemaatin hani meşhur heybedeki turbu var ya, işte o hala duruyor, başkaları da duruyor. 2 ihtimal var, 1. si, iyi bir çatı adaya karşı başbakan cumhurbaşkanı seçilemeyecek, zira ona artık emanet oy veren kalmadı, oyları günden güne eriyor, %50 'yi tekrar bulması çok zor. 2. si, oldu ya, cumhurbaşkanı seçildi, anayasayı değiştiremeyecek, çankaya 'dan çıkmayan, protokol cumhurbaşkanından başka bir şey olmayacak.

sonuç itibariyle, artık tayyip erdoğan 'a iyi bakın, onu aktif siyaset sahnesinde göreceğiniz son 1-2 yıl çünkü..

titanik de batmaz demişlerdi..
(0)26641 #48  #26641
çok profesyonel bir siyasetçi. bayrak indirme olayında olanca şekilde tepki göstererek suçun tsk'da kalmasını sağladı. halbuki büyük ihtimalle tsk, çözüm sürecine zarar verip iktidarı zor durumda bırakmamak için o bayrağın indirilmesine müsade etti. ancak sayın başbakan öyle bir tepki verdi ki resmen tsk'ya gol attı. halbuki süreci bu noktaya getiren şey erdoğan'ın içeriği boş olan barış projesiydi. barışa her daim destek veriyoruz ancak ne karşılığı olduğu belli olmayan bir barış süreci herkesi şüphelendiriyordu. bugün pkk ile hdp'nin de arası açıldı, öcalan'la pkk arasındaki köprü de kırılmış oldu. pkk artık hdp'den gelen haberlere itibar etmeyeceğini açıkladı.

süreç öyle birbirine girdi ki pkk ile bdp/hdp arasındaki ittifak bile bozuldu. ancak bu işten recep tayyip erdoğan yine karlı çıkacak. bu sefer de milliyetçilerin üzerine oynayacak, tsk'yı suçlu gösterecek. adam işi biliyor, yemin ediyorum biliyor. çok büyük bir siyasi yetenek. diyecek söz bulamıyorum.
(0)26664 #49  #26664
demagoji uzmanıdır. her konuyu kendi oy kitlesine uyarlayacak şekilde bilale anlatır gibi saptırır ve başarılı olur.
(0)26821 #50  #26821
proje adamı. ben de annemle babamın bir projesi olarak hayata başladım, herkes gibi. anne babaların çoğunlukla sevgi dolu bir projesi olmak güzel bir şey de, ya sonra? ya sonra büyüyünce birilerinin çok başka planlarının bir parçası, projesi olursak? şu adam, şu iş için biçilmiş kaftan derlerse hakkımızda. biz de vaad edilenlere kanarsak ne olur? ya dünya çapında bir projenin bir parçası havale edilirse bize? bir zamanlar bir hayat hikayesi okumuştum. vietnamlı eski bir general ama amerikalı yeni bir evsizin hikâyesi. gazete muhabirlerinden biri evsizler hakkında bir yazı dizisi hazırlıyormuş zamanında. bir çöpün kenarında denk gelmiş bu adama ve dinlemiş hikâyesini. vietnam'da savaş esnasında general olduğunu, içeriden bilgi vermek şartıyla amerikalılardan yeni bir yaşam ve bol para vaadi aldığını söylemiş. savaşın hüsranla sonuçlanması ve köstebek olduğunun anlaşılması ile canını zor kurtarıp helikopterle kaçmış ülkesinden. amerikaya vardığında "canını bağışladığımıza şükret" diyerek atmışlar bir köşeye. intihar edebilirdim elbette ama yaşamım ve hikâyem insanlara ibret olsun diye inadına hayatta kaldım demiş muhabire. evet, hayat ne garip, kuşlar böcekler filan.
(0)27139 #51  #27139
iç siyasette başarısız olduğu zaman, işler ters gitmeye başladığında hemen anlamsız ve mesnetsiz bir dış siyaset hamlesiyle günü kurtaran (bkz: one minute), dış siyasette maskara olduğumuzda ise hemen iç siyasette suçlu arayan ve hedef gösteren hünkarımız.. bunu yıllardan beri yapıyor, yine yaptı;

(http://www.hurriyet.com.tr/...)
(0)27143 #52  #27143
70 yaşındaki adamları telefonda azarlayıp ağlattıktan sonra oğlu yaşındaki ergenden azar yiyen dünya lideri. karma is a bitch deniyor buna.
(0)27627 #53  #27627
başına bir iş gelmezse siyasi kariyerine cumhurbaşkanı olarak devam edecek türkiye cumhurriyeti başbakanıdır.
(0)28302 #54  #28302
son malum konuşmasında, rayları onlar (cumhuriyetin ilk yıllarındaki insanlardan bahsediyor) perçinle yapıyordu, biz kaynak yöntemiyle yapıyoruz, o yüzden halkımız daha rahat seyahat ediyor diyen, diyebilen hükümetin başı. tabi ki 90 yıldaki teknolojik gelişmelerin baş mimarı akp hükümeti.

yakında birileri dese ki, mühr-ü nübüvvet taşıyor, inanacaklar.. o noktaya geldik..

http://www.radikal.com.tr/p...
(0)29385 #56  #29385
akp 'nin cumhurbaşkanı adayı.. şimdi gelsin tapeler, gitsin montaj-dublajlar. çok değişik bir 1,5 ay yaşayacağız, hazırlıklı olun..
(0)29820 #58  #29820
cumhurbaşkanlığı adaylığından sonra verdiği mal beyanında, 2014 yerel seçimlerine kayıtlı seçmeninin %44.14 ünü yazmayı unutmuş kişi.
(0)29881 #59  #29881
galatarasaylı genç bir futbolcuya, kolundaki dövmelerle ilgili 'bu dövmeleri neden yaptırıyorsun, ilerde cilt kanserine kadar gider' gibisinden birşeyler söylemiş cildiye uzmanı. 2 güne kalmaz, sabah, yeni akit, türkiye, yeni şafak gibi gazeteler, rasim ozan kütahyalı, abdülkadir selvi gibi gazeteciler dövmenin zararları hakkında sayfalarca şeyler yazarlar, maksat başbakanımız haklı çıksın, herşeye karışma hakkı elinden alınmasın..

http://www.skorer.tv/video-...
(0)32118 #60  #32118
israil'e karşı dik duruşuyla ülkemizin itibarını yükseltmiş büyük lider.
(0)Tümünü Göster [130]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: