recep tayyip erdoğan

recep tayyip erdoğan

Tümünü Göster [130]

58096 #81  #58096
bu aralar rusya konusunda çok anlamsız açıklamalar yapan insan
mesela "doğal gazı farklı yerlerden alabiliriz" dedi kalkıp. ok iran ve azerbaycan var diyecegim de bakü tiflis ceyhan boru hattı'nda payimiz %6.5 mu ne. keza diğer alternatif ise sıvılaştırılmış doğalgaz. ancak bunların hiç biri ha diyince yapılacak işler değil. kömürden sentetik doğalgaz da yapılır da yine bunlar 2-3 ayda olacak işler değil.
(0)61283 #85  #61283
muhalefet tarafından çok yanlış anlaşılan lider.

bu adam türkiye sevdasından kanser bile oldu ama belli bazı gruplara derdini anlatamadı.

onun için çaldı diyorlar. varsın çalsın. chp'liler çalmadı mı? kendi başıma bizzat belgeyle eski chp milletvekilinin trakyada bir şehirde zimmetine geçirdiği ve arsaya belediyede çalışan eşi aracılığıyla iskan çıkarttığını kanıtlayabilirim.

diktatör diyorlar. o zaman putin de diktatör obama da diktatör. davosta yaptığı kahramanlığı yapabilmiş bir lider var mı? bu adamı sırf türkiye değil tüm ümmet destekliyor. hem diktatör olsa her yerde kendisine hakaret ettirir mi?

şeriyat getirecek diyorlar. 15 yılda getirmek istese getirirdi zaten. ayrıca şeriyat kötü bir şey mi? dinimizle yaşamak bize reva değil mi?
(2)61609 #86  #61609
recep-tayyip-erdogan 5632512f9409d.jpg
bayramda halkını 200 metre mesafeden selamlayacak kadar halkıyla iç içe(!) olan milletin adamı.
(0)67594 #88  #67594
bugün tugiad'ta yaptığı konuşmasını ayakta alkışladığım şahsiyet. kendisine tavsiyem suudi arabistan'a değil;iran'a yakınlaşması çünkü pyd'ye karşı ittifak yapacak tek ülke o.
(2)71843 #94  #71843
baskanlik icin yaptiklari ve sahsimin teorisi olan yapacaklari ileride ders olarak okutulabilecek politikaci. oncelikle referandum oncesine gidelim. referandumda bircok seyle birlikte cumhurbaskani'nin halk tarafindan secilmesi de gundeme geldi. bu esasen parlamenter sistem icin sikinti dogursa da ama bu sikintidan ama rte muhalifliginden ses cikaran herkesi demokrasi dusmani ilan edip susturdu. c.baskanini halk sececek ve milli irade tecelli edecekti. bundan guzel ne olabilirdi. bu algiyi yaratarak refendumu kolayca gecirtti. bu surecte gezi parki ve 17 aralik operasyonu gibi iki kritik engelle karsilasti. ancak toplumu kutuplastirmasinin meyvelerini topladi ve bunlardan kurtuldu. sonrasinda muhalefetin kendisini durduramamasindan dolayi c.baskani oldu. ancak ''milli iradenin tecellisi'' kisa bir sure sonra ''iki baslilik ve garabet'' oldu. daha sonra yine muhalefetin beceriksizligi yuzunden 7 haziran'dan ve koalisyon ihtimalinden kurtuldu. 1 kasimdan yine zaferle cikti. arzusu baskanligi referanduma goturmek. ancak sikintisi tabaninda buna karsi bir tepki var. baskanligin tam olarak nasil birsey oldugunun bilinmemesi tabanda cekimserlik yaratti. iste tam buradan sonrasi (ahmet cakar mod on) jenerik senaryo. erdogan tabanina baskanlik sistemini dayatmak icin kontrollu bir kaos ortami yaratacak. bu sadece olan teror olaylarina devletin gosterdigi tepkisizlik olmayacak. secilmis c.baskani ile basbakan arasinda cekismeler olacak(tiyatral). davutoglu ilk adimdi. bunun gibi bir iki hamle daha olacak ve sonrasinda soyle aciklamalarla algi dayatilip,cekimserlik dagitilacak ve eger durduralamazsa baskanlik sistemi gelecek (ahmet cakar mod off). ancak hala erdogan'in neden tabaninin tepkisini cekmeyi goze alarak baskanlik muhabbetinin uzerine gittigini anlamis degilim. pratikte degisen birsey olmayacakken niye bir risk aliyor merak konusu.
(0)72224 #96  #72224
savı ortaya at -> tuttu -> üstüne git, tebrilkler avantaj kazandın, bu savı sürekli tekrarla ki toplum bilincine yerleşsin.
tutmadı -> "eyy benim" diye girizgah yap, muhatapta önemli bir bilgi gelecek algısı oluştur, -> savdaki tutmayan kısmı herkesin kabul edeceği şekilde değiştir hem savdan kurtul hem de rakibine yüklenerek avantaja çevir.
şeklinde çok basit bir formülle büyük başarılar kazanmış dünya döndükçe başımızda durası* saygıdeğer cumhurbaşkanımız

deniyoruz:
lahmacuna kıyma konmaz!* zinhar kötüdür! . evet kötüdür kardeşlerim et gut yapar adamda hem ne demiş büyük şair..her kim ki koyar lahmacuna kıyma ol kişidir yeeeer hurmaaa*,..ya ne kadar güzel demiş atalarımız, bakın sağda solda görüyoruz lahmacuna kıyma noktasında* kıyma konur diyen çatlak sesler çıkıyor, ama beenn bir kardeşiniz olarak, sizden biri olarak diyorum ki, onları da fazla üzmeyin, fazla hırpalamayın..sonuçta onlar da bizim evladımızdır.* bakın lahmacuna kıymaaa konmazzz..bunu sakın unutmayasınız ha!

lahmacuna kıyma konmaaz! *..demedim! yok*,,eyy benim alterli hemşerilerim "beğn, lahmacunaaa "her" kıyma konmaz dedim", ama ne oldu yok efendim "joemon lahmacuna kıyma konmaz demiş", diye yalannn söylediler..biz o bize çamur atan zihniyetleri de çok iyi biliriz..bunlara gidin sorun acaba hayatlarında bir tane fındık lahmacun pişirmişler midir acaba*, soruyorum sizlere, bakın ben bir kardeşiniz olarak burada diyorum ki onları da fazla hırpalamayın, onlar bize bu iftirayı atmış olsa da biz yüce osmanlı'nın torunları bu oyunlara gelmeyiiiz..ha ayrıca lahmacunu da sizden öğreneceeek değilizzz..*
(0)72684 #98  #72684
milletin adamı diye reklamını yaptırırken kendi milletinden korkan, camide bile koruma ordusuyla gezen, ordunun yanında gittiği her yerde keskin nişancıyla, barikatla korunan cumhurbaşkanı.

http://www.hurriyet.com.tr/...
(0)72691 #99  #72691
rize'de "ümmetin seni başkan yapacak" tezahüratları ile karşılandığı söylenen, et, kemik ve sinirden müteşekkil canlı. şakaysa hiç komik değil, ciddiyse vay halimize.

ümmet, bugünkü anlamı ile aynı dine inanan insanlar topluluğudur ve o dinin mesajcısı olan peygamberin adı ile beraber anılır. muhammed ümmeti, süleyman ümmeti gibi. "ben müslümanım" lafını gönül rahatlığıyla edebilen her kişinin de bunu bilmesi deyim yerindeyse farz-ı ayn'dır.

şimdi, "susun lan, beni de rezil edeceksiniz" demeyen, et, kemik ve sinirden müteşekkil canlıya mı kızalım, kimin ümmeti olduğunu bilmeden camiye giden, oruç tutan, kurban kesen gafiller topluluğuna mı? bir de bunu duyduğu/duyacağı halde "yanlıştır" diyemeyecek, din alimi geçinen bir kesim var. en fenası onlar zaten.

neyse, altı üstü 75-80 senelik bir ömrümüz var, onu da ağız tadıyla yaşatmayacaklar bu ülkede sanırım...
(0)Tümünü Göster [130]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: