rex tillerson

rex tillerson

Tümünü Göster [2]

81275 #2  #81275
donald trump'a "siktigimin moronu" dediği haberleri çıktığından bu yana ha görevden alındı ha görevden alınacak dedikten sonra bugün resmen dışişleri bakanlığı görevinden kovulan zat. boylece donald trump baskan oldugundan bugune kadar the apprentice'ta kovdugundan daha fazla insan kovmus da oldu
Trump, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ı görevden aldı

tabi trump gibisi birinin dışişleri bakanı olması zor. trump döneminde amerika birleşik devletleri dışişleri bakanlığı'nin bütçesinde inanılmaz kesintilere gidildi. ee zaten trump twitter'da bam güm konuşan bir tipi. tillerson'in kendisi de diplomat değil. hal böyle olunca görevi kısa sürdü diyebiliriz.
Rex Tillerson at the Breaking Point
“He took the job and made it smaller”: how Rex Tillerson failed the State Department

niye kovuldu mevzusu karışık...amerikan basınından gelen haberlere göre tillerson afrika ziyaretlerinin dönüşünde kararı herkesle beraber öğrenmiş. deniyor ki geçenlerde rusların ingiltere'de bir eski kgb ajanını zehirletmesi vakasında ingiltere'nin yanındayız diye bir açıklamada bulundu, o yüzden kovuldu diyen var. keza kuzey kore ile ilgili tillerson meseleyi daha diplomatik yollarla çözme derdinde olduğu söyleniyordu.
Why Secretary of State Rex Tillerson was fired now and what it means for North Korea talks
3 Things That Doomed Rex Tillerson

yerine gelen isim icin
(bkz: mike pompeo)
(0)

Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: