seks

seks

Tümünü Göster [24]

62 #1  #62
yapması en güzel şeylerden. belki bilardo, ama yok bu daha iyi.
(0)
80 #2  #80
aşktan bağımsız düşünemediğim şeylerden.
(0)
104 #3  #104
verdiği keyif bakımından yalnızca sporla karşılaştırabileceğim aktivite. birini yaparken oxytocin* diğerinde ise endorfin* salgılanır. sonuç mu? her ikisi de keyif veren hormonlardır. en iyisi arka arkaya... şöyle endorfin üstü oxytocin.*)
(0)
232 #4  #232
günümüz türkiye'sinde, iki kişinin* rızası olduğu müddetçe ayıplanan ve siyasi otorite tarafından mümkün olduğu müddetçe engellenmek istenen, bir zorlama durumu olduğunda da ise devlet tarafından nerdeyse teşvik edilecek durumda olan, doğal ve muhteşem eylem.
(0)
911 #5  #911
nasıl yaptığından çok,sevdiğinle yapman önemli...
arada aşk yoksa tat vermez.
(0)
2904 #7  #2904
ister kırk yıllık aşkın, ister eşin, ister sevgilin ya da takıldığın partnerin ya da tek seferlik ilişkin, karşındakine kuvvetli bir arzu duydukça yapılmasından büyük zevk duyulacak eylemdir.

eski nesiller bu eylemi evliler dışındakilere yasaklamışlar, yapanları ayıplayıp, günahkar saymışlardır.

şimdiki nesiller ise karşındakine deli gibi arzu duysan bile arada aşk, sevgi, kuvvetli bağ olmadığı sürece yapılacak seksi aşağılık görmektedirler.

kısacası hala yargılanan, bastırılmaya ve illa ki birileri tarafından yön verilmeye çalışılan eylemdir. insanlık, özellikle bizim gibi geleneksel toplumlar bu yolda daha kırk fırın ekmek yemelidir.
(0)
2919 #8  #2919
günümüz türkiye'sinde, sadece erkek ve/veya kadın cinsiyle yapılanın değil (hetero veya homo ilişki olabilir tabii), damacana, bilumum eşek ve bilmediğim hayvanlar ve/veya nesnelerle de gerçekleştirilen aktivite. insanın temel bir iç güdüsü olup, dizginlenemediği veya doyurulmadığı takdirde hem kişinin hem de başkalarının başına işler açabilen hede.

aynı zamanda da günümüzde, dünya çapında en önemli pazarlama aracıdır. bir zamanlar din toplumların afyonu olarak değerlendirilirken; şaşı bir bakış açısıyla, şimdilerde seks toplumların afyonu konumuna getirilebilir.
(0)
4158 #9  #4158
çok miktarda mutluluk veren aktivitedir. ayrıca aşktan sevgiden bağımsız olabilir(bkz: fuck buddy) . hatta sevgiliyle yapılmadığında daha zevkli olabileceği gözlemlenmiştir.
(0)
19338 #10  #19338
alan watts'ın taoculuk zen ve batı kültürü adlı kitabın "seks yogası" bölümünden;

--- alıntı ---
...beden adını verdiğimiz şey bir soyutlamadan başka bir şey değil aslında. bedenden söz ederek bir nesnenin evrenle olan ilişkilerini, bu ilişkiler bütünlüğü olmadan var olamayacağını görmezlikten gelerek herkesçe benimsenmiş bir düzmeceye uymuş oluyoruz. ama o gizemli, beklenmeden, aranmadan aşk denen olayın ortaya çıkıvermesiyle yalnız o kimseyle yoğun bir ilişki içine girmiş olmakla kalmıyoruz, tüm dünyayla olan ilişkilerimizde de büyük bir değişim oluyor. yalnız sevgilimizi başka türlü görmekle bitmiyor bu değişim, dünyayı da bambaşka görmeye başlıyoruz...
...iki varlık arasındaki ilişkiyi yalnız bedenleri arasındaki ilişki olarak değil, ondan daha da önde, özleri arasında bir ilişki olarak farkedebilmeliyiz.
...alışılagelmiş maneviyatçı anlayışın erkekle kadının bedensel birleşmesini insan yaşamının en kaba, en hayvansı ve en aşağı etkinliği olarak yadsımasının yabansılığı büsbütün ortaya çıkıyor. bu yadsıma karşısında doğal dünyanın ne derecede yanlış algılanıp yorumlandığını açıklıkla görüyoruz. bu yadsımayla insanın kendi bireysel varlığının dışındaki dünyayla en somut, en yaratıcı ilişkisi karalanmış oluyor. çünkü insan ancak bir kadınla seviştiği sırada yalnız kadının bedeni için değil, kendi dışındaki her şeyi de içine katarak "bu benim bedenimdir" diyebilir.
--- alıntı ---

copy paste değil alın teri.
(0)
19342 #11  #19342
beden bazlı bir eylem olduğu doğrudur ancak doğaldır, gereklidir... insanların ruhun ve bedenin bir arada, etkileşim halinde bulunduğu varlıklar olduğu ve kabul etsek de etmesek de bedensel sağlığımızın ve tatminlerimizin ruhu büyük ölçüde etkilediği düşünülürse, seksi yapmadan önce "acaba aşık mıyız, seviyor muyuz, ciddi miyiz, evlenmeli miyiz?" gibi gayet insan icadı kalıplaştırılmış düşüncelerden öte, kendi bedeni varlığımızla çok uygun bir partnerle yapıldığında nirvanaya eriştirecek ve hatta aşkı da beraberinde getirecek olgudur.

son birkaç bin yıldır, gelenekler ve semavi dinlerin katı ve belli çerçevelere soktuğu koşullandırmalarıyla da özellikle kadınlar için çok aşağı görülen, değeri verilmeyen şeydir.
(0)
19343 #12  #19343
yasaklandığı yerlerde tecavüzler almış yürümüştür. kadınların mumya gibi kapatıldığı, evli olmayan kadın ve erkeğin sokakta konuşmasına bile izin verilmeyen şeriat ülkeleri, tecavüz suçlarında dünya lideridir.
(0)
25963 #14  #25963
yazları değil, kışları güzel olan şey. sıcacık battaniye şart.
(0)
35448 #15  #35448
yaz günü çekilmeyen, kış günü sıcacık yorgan altında olması gereken.
(0)
42913 #16  #42913
yapıldıktan sonra pek de bir anlam ifade etmeyen atraksiyon. esas kendisi için heyecanlanmak güzeldir.
(0)
45215 #17  #45215
aşksız olanı da, aşkla olanı da ayrı bir güzel olan, yapılması nedense tabu olarak görülmüş bir eylem.
(0)
55256 #18  #55256
seks 55f52f3e64c1b.png
popüler bir geyiğe göre yunanlar tarafından icat edilmiştir ama işin içine kadınları katmak italyanların fikridir
(7)
55268 #19  #55268
olmasaydı olmazdık
(0)
64829 #20  #64829
hiç bir numarası olmayandır. bu kadar büyüt büyüt ondan sonra insanlardan teknoloji bekle ar-ge bekle.

(bkz: git gel konya altı saat)
(0)

Tümünü Göster [24]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: