selahattin demirtaş

selahattin demirtaş

Tümünü Göster [52]

29826 #1  #29826
sosyal medyada aldığı oy sayısıyla, sandıkta alacağı oy sayısı arasında ciddi uçurumlar olacak olan insan. keşke olmasa. hayat bayram olsa.
(0)
29836 #2  #29836
abdullah öcalan'ın cumhurbaşkanı adayı.

yine de bdp/hdp'liler arasında en takdir ettiğim ve en beğendiğim isimdir kendisi. kanımca bdp(*: ayy yani apo), cumhurbaşkanı adayı için çok doğru bir seçim yapmış. yani bu parti leyla zana gibi kürt nihal atsızını da aday gosterebilirdi. selahattin öteki partidaşları gibi solculuk soslu kürt ırkçılığı değil de kürtçülük soslu solculuk yapıyor. ee canım o kadar kusur kadı kızında da olur.

ayrıca kendisi kürt değil zazadır ve tek kelime kürtçe bilmemektedir. keza zazaca bildiğini de sanmıyorum.

neyse. yolu açık olsun.
(0)
29841 #3  #29841
yoklukta gideri olan kişi. mal bildirim beyanlarından sonra halka en yakın olan adayın kendisi olduğu görülmüştür. kürt faşistliğinden sıyrılabilirse (ki geldiği tabana bakınca bu pek mümkün görünmüyor) halkın cumhurbaşkanı olması adına seçilebilecek kişi. seçilmesi uzak bir ihtimal bile olsa muhalefet olmak adına aday olmasını takdir ettiğim kişi. adam çoğu kişinin olamadığı kadar mantıklı ve cesur.
(0)
31667 #5  #31667
oy kullanmaya karşıyım ama ailem oy kullanmaya zorlarsa oy vereceğim aday.
(0)
31688 #6  #31688
biliyorsunuz paraleller hiçbir düzlemde kesişmezler diyerek güldüren aday.
(0)
31702 #7  #31702
kendisinden başkasına oy vermeyeceğim t.c. cumhurbaşkanı adayı.
(0)
31715 #8  #31715
kendisi yeni görücüye çıkmıştır. tabi , zaten yıllardır, parti genel başkanlığı yapan başka bir selahattin demirtaş 'tır. kendisi tüm ülkeyi kucaklayacak cumhurbaşkanıdır. tabi, kürt milliyetçiliği yapan bir partinin genel başkanı başka bir selahattin demirtaş 'tır.

bdp üzerinden hareket edersek, bu partiye pkk 'lı dersek tepkiler, eksiler ve silinmeler gelebilir o yüzden demiyorum, ortalığı germenin manası yok.. ancak, bdp ve türevleri siyasi yaşamlarını kürt siyasetinden, aslında birazda ağa babaları tayyip erdoğan gibi mazlum edebiyatı üzerine kurmuş bir partidir. antalya 'da elektriği olmayan köylerden, afyon 'da kardan dolayı 6 ay gidilemeyen köylerden bahsetmezler hiç, varsa yoksa, diyarbakır 'ın doğusunu mevzubahis yaparlar. pkk 'nın eylemlerini, dostlar alışverişte görsün diye kınarlar, ama pkk 'lı teröristlerle sarılmaktan çekinmezler. abdullah öcalan 'ın terörist değil de sevgi kelebeği, barış güvercini olduğunu iddia ederken hiç utanmazlar, çekinmezler. başbakan 'ın marifetleri (!) konusunda nedense hep karnından konuşurlar, muhalefet partisi olarak, iktidar partisinden daha çok diğer 2 muhalefet partisini eleştirirler.

işte bu partinin genel başkanı da aynı felsefenin yansımasıdır. barış süreci, barış süreci der ama toplumun hassasiyetlerini bilmezmiş gibi apo başkanın heykelini dikeceğiz demekten çekinmez. barış sürecini sadece kendine yontmaktan çekinmez, ülkenin son 5 yılda yaşadığı toplumsal olayların hemen hemen hiçbirinde somut, samimi bir tepki vermez (bkz: gezi parkı eylemleri) (bkz: soma faciası), (bkz: 17 aralık yolsuzluk soruşturması).

hala ve hala bu ülkenin tamamını kucaklayacağından bahsediliyor, gülmemek elde değil. tamam, bu ülkeye kim cumhurbaşkanı olursa olsun, bu saatten sonra ülkenin tamamına hitap edemez, birileri sağolsun, ülkeyi çok güzel böldüler, ama bunu yapabilecek son aday da selahattin demirtaş 'tır.

ve ayrıca, seçmenlerinin en az %90 'ı, olursa, 2.turda recep tayyip erdoğan 'ı destekleyeceklerdir. sanırım bu bile yeterli bir argümandır kendisi hakkında..
(0)
31730 #9  #31730
oy vermeyi düşünmediğim ama yarışa fazlasıyla renk katmış cumhurbaşkanı adayıdır...
zekasına hayran olmamak elde değil, lakin bebek katili apo demediği sürece bu ülkenin tamamına uyan sol siyaseti yapması sadece lafta olur kendisinin...
(0)
31733 #10  #31733
birgün gazetesiydi değil mi diyerek komik olduğunu sanan fakat yaptığının saygısızlıktan öteye geçmediği, hayallerde yaşayan cumhurbaşkanı adayı. kendisine oy verecek genç beyinleri gördükçe üzülüyorum. "umarım seçilmez" diyecektim ama demiyorum, seçilmesi gibi bir durum söz konusu değil zaten neyse ki.

not: kürt düşmanı değilim, pkk düşmanıyım.
(0)
32716 #12  #32716
selahattin-demirtas 53d271d9af9fe.jpg:large
insanlığın en önemli önderlerinden bir tanesi
(0)
33803 #13  #33803
ışid'in bu akşam hdp'ye ait bir seçim irtibat ofisine silahlı saldırı yaptığı iddia ediliyor. eğer iddia doğruysa selahattin demirtaş'ın oyları bir iki tık yükselecek diyebiliriz.
(0)
33842 #14  #33842
bağımsız bağımlı cumhurbaşkanı adayı.
(0)
33852 #15  #33852
akp ile dostluğu pekiştirdikten gözünü cumhurbaşkanlığına dikmiş izlenimi vererek yine akp'ye destek veren zat.
(0)
33992 #16  #33992
cumhurbaşkanlığı adaylığı tamamen deneyseldir..mentalite "du bakalım nolcak"tır.. sırrı süreyya önder ile başlatılmış olan yumuşatma hareketinin ikinci etabıdır ki aydın geçinen proleter kesimin ölümüne düştüğü tufadır. saz çalıp türkü söyleyerek, ortaokul çocuğu düzeyindeki kinayeli esprilerle halkın "ehe ehe ne komik adam yeaa, ne laf soktu yeaaa" demesinden medet umarak otuzbin türk askerinin katli meşru hale getirilemez. ülkecek toplu bir vicdan muayenesine girmeliyiz.
(0)
35273 #18  #35273
selahattin-demirtas 53f06522857ad.jpg
kendisinin gerilla örgütünde! fotoğrafları bulunmaktadır
(1)
36928 #20  #36928
ilk önce gezi eylemleri hakkında böyle bir açıklaması vardır kendisinin. (http://alkislarlayasiyorum....) sonra cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında belli kesimlerden oy toplayabilmek için (http://www.radikal.com.tr/p...) bu açıklamayı yapmıştır kendisi. son olarak seçimlerde erdoğan'a saydırıp durdu haklı olarak. ve bugün ki yemin töreninde ayakta alkışlamıştır erdoğan'ı. bu hareketiyle iyice belli etmiştir ne kadar samimi olduğunu.
(0)

Tümünü Göster [52]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: