selahattin demirtaş

selahattin demirtaş

Tümünü Göster [52]

51533 #22  #51533
kendisinden hazetmem ama doğruları söylemiş..bugünler de demokrasi insan hakları gibi derslerde sınıfta kalmış bir ülkeyiz..ama adamın da dediği gibi aslında sınıf geçen yoktur da..şimdiler de avrupanın insan özgürlükleri demokrasi timsali görülen fransız güdükleri 20 yıl önce ruanda denen garibanlara ekonomik yardım miktarını düşürmek amacıyla soykırım planlayıp yaptırmadılarmı..ki bence ölüm yoğunluğuna göre dünyada tektir..düşünün moğol istilalarında bile 120 yılda 32 milyon insan ölmüşken bu gavat fransızlar sayesinde 3 ayda 1 milyon can gitmiştir..işte bunlar insanlık tarihinde çok zor bulunabilecek şeyler değilken bu adama da kolayca hakaret etmemek gerek derim..adam okumuş araştırmış sonra da kendi yorumunu katarak bişeyler söylemiş sonuçta..
(0)
51534 #23  #51534
kendisinden ben de haz etmem fakat 28 temmuz 2015 deki hdp grup toplantısında hükümetin pkk ve ışidi kendi çıkarı için ülkeyi karıştırmak amaçlı kullandığını söylemesi doğrudur. hatta konuşma hdp içinde yapılan bir konuşma olmasına karşın pkk'nın silahlı yapılanmasını ve silahlı mücadeleye devam etmesini destekleyen tek bir cümle dahi kurmamış olmaması bu partinin ülkede akan kanı durdurmaya niyetli olduğuna inandırır gibi oldu beni. söyledikleri doğruların yanında, parti olarak bu zamana kadar pkk yı kısmen de olsa temsil ediyor oluşlarını, bu zamana kadar pkk yüzünden dökülen kandan ve bu hatadan kendilerinin de sorumlu olduklarını kabul etmeleri gerekir. pkk'nın bu zamana kadarki varlığının, kamuoyu tarafından bilinmeyen kendileri için geçerli sebeplerini de açıklamaları gerekir. aksi taktirde bu zamana kadar bu kadar masum cana mal olmuş pkk eylemlerinin sorumlusu olarak bilinen bir siyasi oluşum olarak bu ülkedeki kürt olmayan kitlelerin güvenini kazanamazlar. demokrasiye dair yaptıkları vurgulara inanamayız.
(0)
54111 #26  #54111
an itibarıyla hdp binalarına saldıranları canlı yayında tehdit etmekte olan kişi...

bu işi yapanların arkasında akp varmış, bu işi yapanlar ceplerinde dolmuş parası bile olmayan fukaralarmış, bu işi yapanların peşini bırakmayacaklarmış, hesap soracaklarmış.

(bkz: bırakın vatandaş biraz molotof atsın deşarj olsun)
(1)
54119 #27  #54119
hazır konuşmaya başlamışken, kilometrelerce kablo döşenen, bomba yerleştirip, üstü asfaltlanan yolları da açıklasın. hdp belediyeleri iş makinesi verdi mi? neden kimsenin "görmedi"? neden kimsenin ihbar etmediğini de açıklasın.

aklımı oynatacağım bu ülkede artık, insan taklidi yapan katiller.
(0)
54124 #28  #54124
ülkenin anahtarını vermemiz gereken kişi. çok güzel propaganda yaptı, altta yatan niyetlerini şahane gizledi. biz ne yaptık, yemedik ama gargara yaptık.
(0)
54188 #29  #54188
yemin ediyorum zerre sevmem bu adamı, ama bir bakar mısınız, şu konuşması doğru değil mi şimdi?
(2)
54240 #30  #54240
2012 yılında kürt halk lideri olarak bahsettiği terör örgütü lideri abdullah öcalan'ın heykelini dikmek gibi bir projesi vardır.
(0)
54257 #32  #54257
abd'nin türkiye proje sorumlularından biri olan şahsiyet*
(0)
55659 #33  #55659
teröre karşı yapılacak olan yürüyüşün sloganının ''bayrağını al gel'' olmasını, ırkçılık olarak nitelendiren şahıs. artık mide bulandırmaya başladı.

link
(0)
57016 #34  #57016
pkk'ya yardım eli uzatsın diye amerika'ya yalvaran solcuların lideri ve diğerleri gibi gelip geçici bir siyasetçi. pkk'nın vitrin süsü olarak biraz daha zamanı var. bitince çöpe atılacak aynen sırrı süreyya gibi, aynen taraf gibi, aynen yetmez ama evetçiler gibi.

not: bu entry ekşide silinmişti gg olarak. ileri görüşlüymüşüm bu arada, selo'nun balonu söndü bile.
(4)
57731 #35  #57731
örgütünün frankfurt'daki mitinginde şu cümleyi kullandı;

"kürtler bu ülkeye ne kattı diyenler iyi duyun. kürtler kendi vatanlarını kattılar türkiye'ye, kürdistan'ı kattılar. daha ne yapsınlar?"

kürdistan diye bir ülke vardı da, ben mi bilmiyorum acaba diye düşündüm. bu ne haddini bilmezliktir, bu ne rezil bir ifadedir, bu bölücülük değil de nedir?
adam pkk'yı sorgulamak yerine -ki ben kendisinden hiç öyle bir şey beklemiyorum, çünkü ne mal olduğu belli-, bu ülkenin parçası olan kürt kardeşlerimizi koparmaya çalışıyor bizden. hala hdp ile pkk farklıdır, aynı değildir diyenleri anlayamıyorum ben. adam ağzıyla söylüyor, daha ne yapsın.
kendisini savunan sempatizanlarına baktıkça çok eğleniyordur eminim.
(0)
57734 #37  #57734
sıkıyorsa gel bir de burada söyle diyeceksin o kürdistan ifadesini ama , zaten avaz avaz dile getiren çok . bu durumdan rahatsız olduğumuzu dile getirdiğimiz anda yerin dibine sokulan bizler . bazılarımız belki dile getirirken yüksek sesle belirtiyor ama bıçağın kemiğe dayandığı olaylar silsilesi o kadar çoğaldı ki artık ...

7 haziran öncesi bir sempatik bir sempatikti ki sormayın gitsin . sayın öc'alan diye kullandığı bir ifade vardır ki akıllara zarar . sonrasında çözüm sürecinin tıkanmasıyla olanlara seyirci oldu , olmadı yürüyelim dedi . komple ölüm orucuna giriyorum , giriyoruz deseler umrum olmaz . en son gündeme geldiği konulardan biri de " ana dilde eğitim " hakkı için çocuklarını okula göndermedi . bir milletin bölünmez parçalarına aleni giydiriyorsun aklınca bir parti temsilcisi olarak , utanmadan sürdürüyorsun bunu bir de ağdalı sözlerle ; sonra kalkıp yapılan haksızlıklardan bahsediyorsun . sükut .... yazdıkça iğrenme hissim artıyor .
(0)
60123 #39  #60123
ezilen sınıfının sığırlarını hizaya sokup oylarını almasını iyi bilir. bu adamın takipçileri ve , veya yerine bağlaç olarak faşist kelimesini kullanırlar. uzun uzun argüman içermeyen hakaret dolu entryleri okunmaya değer bile değildir. tartışmaları sen faşistsin ben süperim sığlığında olduğu için asla kazanamazsınız. aristo mantığını da siker atar bunların takipçileri, halbuki o kadar zor bir şey değildir.
*diyanetin kapatılması süper birşeydir çünkü
-x ..... etkisini önler
-y ....olayını bitirir.
-z ayrımcılığını durdurur.
*selo diyaneti kapattıracağım demiştir.
*selo süperdir


------
görüldüğü üzre zor bir şey değil. ama bunu kullanmaktan aciz insanların cümleleri şu şekilde kuruludur.

devlet x yüzünden ..... çocuklar, işçiler, ezilenler .... y olayına akp şunu dedi, o zaman dans..... tayyip z lere ayrımcılık yapıyor çünkü mhp faşist. selo şöyle süper böyle şukela ..... hepiniz faşistsiniz ibneler ben süperim cool'um hdp de süper.
(0)
60125 #40  #60125
kendisi, kendisi etmeyen, iki kere iki'yi beş yapan yandaşlara sahip siyasetçi, barış insanı.
(0)

Tümünü Göster [52]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: