selina özuzun doğan

selina özuzun doğan

Tümünü Göster [4]

68976 #2  #68976
1992 doğumlu kafa kesen cihatçıların kuzey suriye'de ypg'lilerin kafalarını kesip anahtarlık yapmalarının sebeplerini konuşmadıkça ışid'le mücadelenin ne şekilde seyir edeceğini merak edip etmediğini merak ettiğim y-chp'li vekil.
(0)
69013 #3  #69013
hastasıyım bu algoritmanın;

ortada 37 yitik ve masum can varken illa canilerin koşul ve/veya koşullanmalarına kafa yormamızı istiyorlar.

norveçte çoluk çocuğa sürek avı düzenleyip, onlarca masumu öldüren anders behring breivik'i yada ted bundy'nin yaptıklarının dahi - hasta kafalarında - mantıklı bir açıklaması var.

daha bilinen bir örnekten gidelim;

gencecik bir kıza tecavüze yeltenip, beceremeyince daha canlıyken ellerini kesen, sonrasında cesedini yakan özgecan'ın katilini bunu yapmaya iten neydi ki?

bazı insanlar, bazı topluluklar, bazı kültürler "hastadır"

amerikalıların çok beğendiğim bir sözü var "bazen her şey göründüğü kadar basittir!" derler.

aile içi ve dışı şiddetin, kadına, çocuğa şiddetin, tecavüzün, cinsel istismarın kurumsallaştığı doğulu kafa yapısı çeşit çeşit manyak üretiyor zaten halihazırda. 5 yıl önce izmirde tanımadığı kadınlara arkadan yaklaşıp, enselerine kurşun sıkan manyak da bu kültür ve kafa yapısının ürünü, bir pazar günü hiçbir şeyden habersiz kadın, erkek, çocuk yüzlerce insanı öldürmek için kendini patlatan primat da...

her türlü ilkellik ve adaletsizlik "kürt" sosyal yapılanmasının paçalarından akarken kabahati kaynaktan başka her yerde aratmaya çalışmak da "yeni dünyacı" satılmışların en klasik numarası.

özeleştiri yapması gereken kürtlerdir. ondan sonra da dönüp, türklerden özür dilemeleri gereklidir.
(0)

Tümünü Göster [4]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: