sevgilisi olmayan erkeğe aşık olamamak

sevgilisi olmayan erkeğe aşık olamamak

Tümünü Göster [8]

18006 #1  #18006
zamanında author'a o kadar kızdık, doğru çıktı adamın söylediği. evet var böyle bir durum.
(0)18010 #2  #18010
"beğenilmiş olan bir insanı" beğenme olayıdır ve insan psikolojisi ile yakından ilgilidir.

ve tabii ki kadınların "erkektir yapar, bize haşa olmaz, birden fazla erkekle yaparsak doğru olmaz, kötü/yollu/motor kadın oluruz ama biz sevgilisi olan erkeğin ikincisi olabiliriz" mantığına da ters düşmez.

ancak şu da vardır, acaba o beğenilmiş ve pek çok kişi tarafından da beğenilen, bu beğenileri de her fırsatta değerlendiren -yani çapkın- erkek, talip olan kadının kendi ilgi alanına, karaterine, yapısına, beklentisine uygun mudur? işte bu çok tartışılır...

çoğu zaman insanlar ilişkileri "pazar tezgahı mantığı" ile yaşar: pazarda bir tezgahın başına üşüşmüş kadınlar gibi, sırf orada "iyi mal" var diye o kalabalık içine girer ve kendine hiç uygun olmayan bir şeyi satın alır. yani sırf almış olmak için, sahip olmak için alır ve sonunda da kullanmaz, yani hüsran...
(0)18011 #3  #18011
kendine çok uygun olsa bile sevgilisi olmadığı için erkeğe aşık olamama durumu var. işte bu çok can sıkıcı.

demet şener ibrahim kutluay'a niye o kadar düşkün? demet akalın'ın elinden kaptığı için.
angelina jolie, brad pitt'e niye o kadar düşkün? jennifer aniston'ın elinden kaptığı için.
neslişah alkoçlar, engin altan'a niye o kadar düşkün? özge özpirinççi'nin elinden kaptığı için.
falan... filan...

bu örnekler çoğaltılabilir.
ve ortada tek bir gerçek var: rakibenin elinden sökerek alınmış erkeğe duyulan aşk, kendi halinde öylece duran yalnız erkeğe duyulan aşktan çok daha güçlü.
(0)18045 #4  #18045
zaten beğenilmiş olanı beğenmek daha cazip olabilir belki de.
(0)18102 #5  #18102
daha sonra bir başkası elinin altındaki o "beğenileni" alıp götürdüğü zaman, aşkının en ateşli döneminde ağlamaması gerekendir...
(0)18114 #6  #18114
içlerinde bulunduğum "genel olarak aşık olamamak", "hiçbir erkeğe aşık olamamak", "kimseyi o kadar sevememek" durumlarından daha kötü ve karmaşık değildir. kendimi beğenmiş falan da değilim, neden kimseyi sevemiyorum bilmiyorum. takılı kaldım sanırım geçmişimde.

sevgilisi olmayan erkeğe aşık olamamak, yani sadece sevgilisi olan erkeğe aşık olabilmek demek, genel olarak asla elde edemeyeceğinizi düşündüğünüz şeylerin size daha cazip gelmesinden ve bunları elde etmenin bir tür "yasak" olduğunu bildiğinizden kaynaklanır. insan değil mi işte, nerede yapılmayacak şey varsa onu yapmak ister. nerede sevilmeyecek erkek/kadın varsa onu sever. tamamen insan fıtratı ve psikolojisinden kaynaklı bence.
(0)18115 #7  #18115
bir kaidedir. bilirim. sevgilim olduğu sürede çoğu kez deneyimledim.

edit: yani sevgilin olduğunda sanki bilerek inadına aşık oluyorlar. çogacayip
(0)23505 #8  #23505
eziklik değil de, sizden başka alternatifi olmayan yalnız bir erkeğin tekinsiz olması durumudur. nerden biliyim ben, adam belki eski sevgilisini unutamadı bana yanaşıyor? belki abazalıktan yanaşıyor? belki sadece dış görünüşümü beğendi, onun dışında bir şey hissetmiyor, o anda yalnız olduğu için şansını bende denedi? hayır nerden bilicem yani? risk falan da alamam haliyle.

insanları kaslarına, tipine, çekiciliğine göre değil samimiyetlerine göre değerlendiriyorum ve o anda etrafında başka alternatifi olmayan yalnız bir adamın seçimine güvenmiyorum. bir kadın için diğer tüm kadınlardan vazgeçiyorsa seçiminden emin olup öyle gelsin.

bu işler radikal işlerdir, öyle bir date, bir kiss, hop elektrik aldık diye ilişki başlatılmaz. 70 yıllık insan ömrü var, kullanılabiliri 20 yıl. bu süreyi de hislerinden emin olmayan adamları teker teker deneyerek geçiremem. (geçirenleri de beğenmiyorsunuz zaten.)

daha geçen gün arkadaşım yokluktan kendisiyle birkaç ay takılmış sevgilisi tarafından terk edildi, okumak isteyen buyursun: @12541211 çocuk o sırada yalnızdı, ilk buluşma öpüşme derken şak diye sevgili oluverdiler. 5 ay sonra da çocuk yurtdışı seyahatinde bir latinle tanıştı ve sonuç facia.

- uzun süredir yalnız olan
- o sırada etrafında kadın bulunmayan
- özgüvenini kaybetmiş
- üst üste red yemiş
erkek risklidir ve özgüvenini sizde tazeledikten sonra gidip başka aşklara yelken açabilir, kankamın başına geldiği gibi: @12541211
hıı çok güzel bir aşk da doğamaz mı bu başlangıçtan? doğar tabi diye olmasın.
ama risktir, riski alana saygı duymakla beraber ben almam.
hayatı tecrübeyle değil gözlemle öğrenmeyi tercih ediyorum, 250 tekme yedikten sonra oturan hayat tecrübesi gelmez olsun. önemli olan hasar almadan mutlu olabilmek.
(0)Tümünü Göster [8]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: