sırrı süreyya önder

sırrı süreyya önder

Tümünü Göster [13]

7006 #1  #7006
yıllardır tanıdığım güzel yüzlü, güzel kalpli panda:)
yakından tanısanız daha çok seversiniz.
kimi mallar kasten şive yaptığını sanıyor ve aklınca küçümsüyor, o şive yapmıyor en hakiki türkçe diyalektlerinden birini konuşuyor.
rumca kırması efemine istanbul türkçesini hakiki türkçe sanan boyozların anlayamadığı budur. git almanyaya bir ucundan bir ucuna bin diyalekte rastlarsın, git fransaya gene öyle..
türkiyedeki faşocanların, hele istanbul merkezli mıymıy kırıtık kadınsı yamuk konuşmayı tek gerçek türkçe sanan ibiş oğlanların kaba bulduğu aslında en güzel türkçelerden birini konuşan ve ona ruh veren kalp gibi dobra dobra bir adam(sanıldığının aksine kürt filan da değildir adıyaman türkmenlerindendir)
(0)10124 #2  #10124
türk olduğunu ilk öğrendiğimde beni dumura uğratan ve söylediği sözlerden bağımsız olarak bende saygı uyandırmıştır. zira çoğunluğa ait olmanın seni güvende ve zengin yapmasının işten bile olmadığı 3. dünya ülkemizde bu duruşu sergilemek her yiğidin harcı değildir. kendisi ayrıca (bkz: gezi parkı olayları)nda kendisini dozerin önüne atarak verdiği destekle nice gezi gazisinin yüreğinde taht kurmuştur.
(0)15828 #5  #15828
mecliste siyset yapan türkmen siyasetçisi, bdp veya hdp olması önemli değil önemli olan dağa çıkmasınlar mecliste tartışılsın değil miydi biz mi birşeyler kaçırdık?
her neyse, bu adamın duruşunu severim, hayatını okuyunca daha da sevmiştim. yaptığı siyaset tartışılır. hdp'nin solda yeni soluk şiarıyla ortaya çıkıp iktidar yerine muhalefete muhalefet yapmasını eleştirebiliriz. bunlar hdp oluşumunun siyasi anlayışı olabilir, nihayetinde hdp ile bağlantım yok, siyasi argümanlarını bilmem.
sırrı süreyya'da zaten açılım rüzgarı altında barışı bozan taraf olmama amacıyla söylemesi gereken şeyleri söyleyemiyor olabilir. bunu da anlarım, ancak sorumluluk almak kolay birşey değildir. ortada patlamaya hazır kitleler dururken en azından kısa bir süre daha sırrı süreyya'nın politikalarında değişiklik beklemeyin derim.
onun deyişi ile "hele bi durun hele"...

kişilik olarak bende yeri ayrıdır, taksim'de gaz yerken tmmo'ya gelip basın açıklaması yaptığında ayaküstü konuşma fırsatı da yakaladım.
en azından sırça köşklerde ahkam kesmiyor, sahaya inmeye cesareti var. bu yüzden kocaman yüreği var bu adamın. hele bi durun saldırmadan, şu boktan günler geçsin, onun da söyleyecek iki çift lafı vardır elbet.
(0)20522 #7  #20522
yaşanan faciadan faydalanmaya çalışmamıştır.
(0)20535 #8  #20535
işine gelmediği için soma'daki olaylara ses çıkarmamıştır. şov yapabilecek bir alan bulamamıştır.
(0)20757 #9  #20757
--- alıntı ---

sevgili kardeşim hrant!
altına girmek için cevahir ömrünü feda ettiğin anadolu topraklarının çocuklarına, henüz küçücük bebeklerken anlatılan bir masal vardır.
çocuğun minicik avcunun tam ortasına yetişkin bir parmakla basılır ve "buraya bir kuş konmuş..." diye başlar...
sonra devam edilir. o minicik parmaklar tek tek, bir güvercinin nasıl katledildiğine dair ayrıntılı bir "operasyon"a suç ortağı yapılarak anlatılır.
"bu tutmuş..." denilir önce.
"bu tüylerini yolmuş..." denir ardından...
"bu pişirmiş..." dedikten sonra,
"bu yemiş..." diyerek masalın vahşet boyutu iyice ballandırılır.
adını serçeden alan en küçük parmak "hani bana - hani bana" diyerek ağlamaktadır masalın sonunda.
bu ülkeyi kocaman bir avuç olarak düşün sevgili kardeşim.
masalları bile vahşetin suç ortaklığıyla bezeli bir iklimin tam da avucunun ortasına konmuştun, bütün tedirginliğinle.
bir hoyrat parmak tam da üzerine basarak, bu "operasyon"u, bu ülkenin bir serçe kadar ufalmış, küçücük zihinlerine göstere göstere ve arsızca anlatmaya devam ediyor.
"bu tutmuş.." denilenler var ya... işte senin ilk katillerin onlardır, biliyoruz!
serçe kadar aklı olmayanlar, bir alıcı kuş gibi çöktüler üzerine.
mahkeme kapılarına darağaçları kurdular.
tescilli çakalları oraya üşüştürdüler.
güvercin kasapları da diyebiliriz onlara..
katillerini tanıyoruz; mermiyi şarjöre ilk onlar yerleştirdi...
"tüylerini yolma" işini büyük bir kanperestlikle üstlenenleri sen de biliyorsun.
o yiğit bedenin, şu köhne kaldırıma serildiğinde üzerini onların paçavralarıyla örtmüşlerdi. "ders gibi gerekçe" diyenler de vardı. "yargıtayı böldüğünü" haykıranlar da.
"kanadı kırık kuş merhamet ister" diyemediler.
katillerini tanıyoruz; mermiyi namluya sürenler onlardır.
"pişirmek", iyice aç, çıplak ve savunmasız bırakmak bu ülkenin kozmik geleneğinin en iyi bildiği işti. onu kimselere bırakmadılar. esen yelden hile sezen asırlık gelenekleri ve nobranlıklarıyla gözlerini kör, kulaklarını sağır, dillerini lal ettiler.
bir düğün sağdıcı gibi kanlı günün hazırlıklarını yapıp, önündeki engelleri temizlediler.
işlerini layıkıyla yaptılar. yapamadıklarını da katlinden sonraya bıraktılar. o kadar pervasız, o kadar küstahtılar.
katillerini tanıyoruz; seni nişangah aynasına koyup, kahpe pusuya düşürenler onlardır.
bu kanlı ziyafeti yiyenler için konuşmaya bile değmez. onlar cezaevinde fiziksel olarak, mahkemede zihinsel olarak semirtilip duruyorlar.
"kurban" olduklarını bilmedikleri için küspeyle beslenmelerini ikram zannediyorlar.
dünyanın bütün dinlerinde ve dillerinde arkadan vuran "kalleştir"
katillerini tanıyoruz: tetiği çeken onlardır.
bizler, hani bana demeyenler, bu zalimler sofrasına haykırıyoruz.
hepiniz asli failsiniz! hepinizi tanıyoruz!

kardeşler!
3 yıl önce tam da burada yere düşen, sadece kardeşimiz hrant değildir.
yere düşen namusumuz, izzetimiz ve haysiyetimizdir.
bunu namusu saymamak namustan habersiz olmak demektir.
bunu haysiyet saymamak, haysiyetten nasipsiz olmak demektir.
madem katilleri tanıyoruz.
gün katilleri ve çanak tutanları teşhir etmek günüdür.
yaşasın insanlık onuru.
yaşasın tüm dünya halklarının onurlu kardeşliği.

19 ocak 2010 / radikal gazetesi
--- alıntı ---
(0)37202 #11  #37202
yerel seçimlerde milyonlarca kürdün yaşadığı istanbul'da % 4 gibi mütevazi bir oy alarak kenara itilmiş, kakılmış bir figüran. kenara itildiği için de aposuna yaranmak için saçmalayıp duruyor (bkz: türküm ama tedavi oluyorum).

(bkz: paran komidinin üstünde)

tanım: hdp'nin açık ara en ezik vekilidir.
(0)72342 #13  #72342
iki saattir aynı kafede oturuyorduk ve ben ne büyük bir eşşekmişim ki iki saattir sırrı abe muhabbeti dinleyip ‘mmm, tabii tabii, aynı fikirdeyim’ diye anlattıklarını onaylıyordum. ‘sırrı abe asildir’ dedi, onayladım; ‘sırrı abe karakterlidir’ dedi, ‘bravo’ dedim. sonra başladım bende sırrı abe'yi övmeye. ‘başladım’ dediysem niyetlendim sadece. çünkü o sırrı abe'nin bütün meziyetlerini övmüştü, bana övecek bir şey kalmamıştı. ‘sırrı abe eee… sırrı ööö…’ deyip övecek bir halini, tavrını arıyordum ama bulamıyordum. sonunda biraz bulamamaktan, biraz da benim ne kadar coşkun bir sırrı abeci olduğumu anlayıp etkilensin diye ‘ ben var ya, sırrı abe'nin taşağını yiyim be!‘ dedim. hatta gaza gelip ‘keşke imkan olsa da hepimiz sırrı abe'ye bi kere versek, öyle seviyorum yani’ diye de ekledim. ben böyle deyince kısa bi suskunluk oldu. kahvelerimizden son bir yudum aldıktan sonra hesabı isteyip kalktık.

iş yerine gittim, konuyu yavuz'a açtım. ‘bak yavuzcuğum, benim sırrı abe denen canlısalla alıp veremediğim hiçbir şey yok. benim derdim bir pkk sempatizanına bu kadar çok şey yüklenmesinde. artık sırrı, sırrı olmaktan çıktı yavuz! ne yazık ki o artık sosyal statü göstergesi oldu, insanlar arası iletişim aracı oldu ve en kötüsü sektör oldu. yapmayalım, etmeyelim, bir pkk sempatizanına bu kadar anlam yüklemeyelim. sırrı bu ne yapacağı belli olmaz, yarın bir gün bir şerefsizlik edecek, ben değil siz bütün enteller utanacaksınız! ‘ dedim. ‘zenciciğim, bence sen sırrı abe'ye haksızlık ediyorsun, tanısan onu sende çok seversin’ diye söze başladı ve o da başladı sırrı abe'yi ‘karakterlidir, sözünün eridir, paraya tamah etmez’ diye övmeye mövmeye. bunun üzerine ‘e öyleyse yavuzcuğum ben bundan sonra keseyim sizinle selamı sabahı, gideyim sırrı abe ile takılayım. zira anlattığına göre sırrı abe hepinizden daha şerefli, daha haysiyetli biriymiş. olur mu ya yavuzcuğum ?’ diye sitem ettim. ‘yıh yıh yıh’ diye güldü. ben de vurdum kapıyı çektim gittim.

(bkz: hayat beceriksizi)
(0)Tümünü Göster [13]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: